Sigorta Poliçesi Türleri Nelerdir?

Sigorta güvence demektir. Sigorta yaptırarak hayattaki risklere karşı kayıtsız kalmamış, önlem almış olursunuz. Çeşitli risklere karşı çeşitli sigorta branşları mevcuttur. İstediğiniz branştaki sigorta poliçesini satın alarak maddi ve manevi kendinizi rahat ettirebilirsiniz.

Arabanıza gelen hasarları karşılamak için kasko, kaza durumunda karşı taraf ve 3. şahıslardaki hasarları teminat altına almak için trafik sigortası, sağlık masraflarınızı ödemek için ise özel sağlık sigortası yaptırmak gerekir.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, isteğe bağlı bir araç sigortası çeşididir. Trafikte ya da park halindeyken aracınıza gelen zararları teminat altına alır. Çarpışma, yanma, çalınma gibi görülme sıklığı yüksek olan riskleri ana teminatlarında barındırır. Bunların dışında deprem, sel, fırtına, halk hareketleri, terör vs. birçok risk için ekstra primlerle ek teminatlar sunar.

Teminatların dışında aracın modeli, üretim yılı, araç sahibinin hasar geçmisi vs. kriterler de fiyatları etkiler. Ne olursa olsun az birikimlerle çok masrafların önüne geçmeniz mümkün. Diğer koşulda tüm masraflar cebinizden çıkmak durumunda kalır. Dolayısıyla isteğe bağlı yaptırılan bir sigorta olsa da yaptırılması gerekli, önemli bir sigortadır. Araç kasko sigortası ile ayrıntılı bilgi için “Kasko Fiyatlarını Etkileyen 5 Sebep!” yazımızı da inceleyebilisiniz.

teklifal

Trafik Sigortası

Trafik sigortası ülkemizdeki araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir araç sigortasıdır. Bu sigortanın yapılmadığı tespit edildiği durumlarda ceza kesilir ayrıca araç uzun süre trafikten alınır ve trafik şube otoparkında bekletilir. Bu süre zarfında maddi ödemeler de yapılır. Zorunlu olmasının dışında kaza durumunda siz suçlu olsanız bile karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana zararları da karşılar. Böylece araç sahibinin cebinden para çıkmaz, maddi açıdan korunmuş olur. Trafik sigortası fiyatlarını aracın markası, aracın bağlı bulunduğu il, araç sahibinin hasarsızlık indirimi vs. birçok durum etkiler.

Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, olası sağlık risklerine karşı sizi güvence altına alır. Ani bir kaza ya da hastalık durumunda oluşan sağlık masrafları (ilaçlar, ameliyat, tedavi vs.) sigorta teminatında yer alır. İstediğiniz teminatları satın alarak ihtiyaçlarınıza uygun poliçeyi satın almanız mümkündür. Özel sağlık sigortası fiyatları ise, aldığınız teminatların dışında, mevcut ve geçirdiğiniz hastalıklar, ameliyatlar, ailenizde var olan kalıtsal hastalıklar, yaşınız, cinsiyetiniz vs. bilgilere göre değişir. Ayrıca teminat altına alınan hastalıklar sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. 

Zaman kaybeden ve riskle karşılaşmadan önce önleminizi alın. En uygun sigorta fiyatlarını sunan Sigortam.net’tenen iyi fiyat garantisi ile kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası poliçelerinizi alın. İster sigorta sorgulama yaparak online isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı satın alın.

Müşteri Yorumları