Araba Satmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Araba satmanın püf noktalarının olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya araba satmanın püf noktalarını ararken kaybettiğiniz zamanın artık size kalacağını? Araba satmanın püf noktaları yazımızda.

Araba almak kadar araba satmak da zor ve meşakkatli bir iştir. Arabanızı yeni bir araba almak ya da maddi sıkışıklıkta olduğunuz için satmak durumunda olabilirsiniz. Arabanızı aldığınız fiyattan daha düşük fiyata tabii ki satmak istemezsiniz. Ama arabanızı almanızın üzerinden uzun zaman geçmişse doğal olarak fiyatı ve değeri düşmüş olacaktır. Aracınızı satışa çıkardığınız zaman ki değeri önemlidir.

Bir de aracınızı acil satmanız gerekiyor ama istediğiniz kadar alıcı aramıyor olabilir. İşte bu sorunlarınızı çözmek, size yardımcı olmak amacıyla araba satmanın püf noktaları hakkında liste hazırladık. Aracınızı değerinden düşük satmamak ve daha hızlı satmak için hazırladığımız bu noktalara dikkat ederek araba satışınızı çok daha doğru ve kolay şekilde halledebilirsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Araba Satmanın Püf Noktaları

 • Öncelikle aracınızın değerini belirleyin.
 • Aracınız için satış fiyatı belirlerken dürüst olun, aksi durumda uzun süre aracınızı satamayabilirsiniz.
 • Aracınızın iyi durumda olup olmaması fiyatını etkiler.
 • Aracın az sayıda üretilmesi ve çok tercih edilen bir model olması fiyatını arttırır.
 • Aracınızı satarken müşterinin yapacağı pazarlık payını hesap ederek istediğiniz fiyatın biraz üstünde ücret isteyebilirsiniz.
 • Aracınızı satmadan önce bakımlarını yaptırmanız ve görünümüne önem vermeniz daha çok talep olmasını sağlar. İyi ürünlerle aracınızın temizliğini yapmanız da gerekir. Araç içi temizliğini de atlamamanız gerekir.
 • Aracınızın satışından önce motor temizliğini yaptırmanız alıcıların kafasında kuşku yaratabilir bu nedenle motor yağını değiştirmekle yetinebilirsiniz.
 • Aracınızda çizikler mevcutsa bu çiziklerin görünümünü önleyecek ürünlerin yardımıyla hafifçe kapatabilirsiniz.
 • Aracınızın vergisini mutlaka ödeyin ve tüm belgelerini hazır tutun. Arabanız üstü açık bir modelse bu tip bir aracı kışın değil, yaz aylarında satışa çıkarmak daha doğru olacaktır.
 • Satış ilanını hazırlarken ilgi çekici cümleler kullanmak daha fazla müşteriyi çeker ama doğru cümleler kullandığınızdan emin olun. Arabayı sırf satmak için abartı cümleler kullanmak yanlış olacaktır. Alıcı arabayı kontrole gönderdiğinde yanlış bilgiler ortaya çıkacaktır.
 • İnternetten ilan vermeniz daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar ve aracınızı daha kolay satabilirsiniz. İlana mutlaka aracın farklı açılardan çekilmiş görsellerini ekleyin.
 • Deneme sürüşünü yaptırmadan önce mutlaka alıcının ehliyetinin olup olmadığını kontrol edin. Mümkünse alıcıyla gündüz buluşun.
 • Satış zamanı mutlaka kapora alın ve vazgeçilmesi durumunda bu paranın yanacağını alıcıya söyleyin. Paranızın tamamını almadan aracınızı asla teslim etmeyin.

Kasko sigortası arabanın satışından sonra iptal olur. Yeni alıcının kendi üzerine tekrar kasko yaptırması gerekir. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın, 3 dakikada en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Müşteri Yorumları