Arabanın Motorunun Yanması Halinde Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortasından yararlanmak için araçta meydana gelen herhangi bir hasarda öncelikle hasarı meydana getiren nedenlere bakılmaktadır. Motor yanması: sigorta kapsamına girmeyen ve ek teminatlar arasına alınamayan yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle meydana gelmiş ise kasko sigortası bu zararı karşılamayacaktır. Aracın bakımının ihmal edilmemesi, oluşabilecek zararları önceden engellemek açısından çok önemlidir.

Motor Yanmasına Yol Açan Durumlar

Motor yanmalarının ana nedeni araç bakımının aksatılması ve motorun yağsız kalması olarak görülmektedir. Araç sahibinin sorumluluğu altında ve tamamen öngörülebilir bir zarar olan bu tip bir motor yanması, kasko sigortası teminatları dışında kalmaktadır. Ayrıca motor yanması durumlarında sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arızalar nedeniyle gerçekleşen zarar, yine kasko sigortası teminatları dahilinde değildir.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kasko teminatlarının dışında kalan durumları görmek için tıklayınız. Bunlar dışında motor yanması, sigorta poliçesinde belirtilen durumlardan birinin gerçekleşmesine bağlı olarak meydana gelmiş ise, kasko sigortası zararı karşılamaktadır. Başka bir araç ile çarpışma veya sürücünün iradesi dışında oluşan diğer zararlara bağlı olarak hasar gören araç motoru sigorta kapsamında yer almaktadır. Kasko sigortasının kapsamını görmek için tıklayınız.

Müşteri Yorumları