Sağlık Sigortası Fiyatları için Hemen Teklif Al!

Sağlık sigortası fiyat ve teminatlarını incele, kendine en uygun olanı anında satın al.

Sağlık Sigortası Fiyatları için Hemen Teklif Al!

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, bir hastalık ya da kaza durumda özel hastanelerden uygun fiyatlarla sağlık hizmeti almanı sağlayan sigorta çeşitidir. Bireysel özel bir sağlık sigortası yaptırarak 1 yıl boyunca özel hastanelerden normal şartlarda yapacağın ödemenin çok daha altında tutarlarla yararlanman mümkün. 

Sağlık sigortasını; Özel Sağlık (ÖSS) ve Tamamlayıcı Sağlık (TSS) olarak iki farklı planda yaptırabilirsin. Eğer merak ediyorsan tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ve özel sağlık sigortası nedir konulu yazılarımızda tüm detaylar mevcut.

Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

İnternetten sağlık sigortası teklifi alarak fiyatları karşılaştırabilirsin. Anlaşmalı şirketler arasından en ucuz sağlık sigortası ve teminatları açısından en kapsamlı sağlık sigortasını teklif ekranında senin için öne çıkarıyoruz. Bu sayede uzun araştırmalar yapmak yerine kendin için en doğru sigorta poliçesini kolay ve hızlıca tercih etmene destek oluyoruz. Sağlık sigortası teklifi aldığında teminat detaylarını öğrenebilir, anlaşmalı hastaneleri inceleyerek karar verebilirsin.

Dilersen Sigorta Bilgi Hattımız 444 24 00'ı arayarak en kapsamlı sağlık sigortası hangisi öğrenebilir ya da bütçene en uygun sağlık sigortası için bilgi alabilirsin.

Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Sağlık sigortası teminatları ayakta ve yatarak tedavi olmak üzere ayrılır. Ayakta teminatı, 24 saatten kısa süren tedavileri kapsayan muayene, tahlil gibi sağlık hizmetleridir. Yatarak teminatı ise ameliyat,yoğun bakım gibi hastane yatışını gerektiren tedavileri kapsar.

Sağlık sigortası teminat türleri sigorta şirketlerine ve poliçe kapsamına göre değişir. Bu nedenle sağlık sigortası teklif alma işleminden sonra teminatları inceleyerek karar vermende fayda var. İhtiyaçlarına göre sağlık sigortası kapsamını belirleyebilirsin. TSS ve ÖSS teminatlarını ayrı ayrı öğrenerek bilgi almak istersen tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar ve özel sağlık sigortası neleri kapsar konulu yazılarımızı okuyabilirsin.

Sağlık sigortası neleri kapsıyor sorusunu kısaca özetleyelim;

  • Ayakta tedavi kapsamında; doktor muayenesi, röntgen, tahlil ve tetkik gibi laboratuvar hizmetleri, MR, tomografi
  • Yatarak tedavi kapsamında; ameliyat ve öncesinde yapılacak sağlık kontrolleri, hastane yatışında oda ve refaketçi masrafları, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz tedavileri

En İyi Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir?

En iyi sağlık sigortası hangisi sorusunun cevabı ihtiyaçlara ve bütçeye göre değişebilmektedir. Eğer ihtiyacın bir kaza durumunda hastaneye yatış gerektiren acil durumlar için bir sağlık sigortasıysa ya da ameliyat olman gerektiğinde sağlık poliçeni kullanmak istiyorsan yatarak tedavi teminatı olan bir poliçe seçebilirsin. Rutin doktor muayenelerini özel hastanelerde yaptırmak ve sürekli yüksek sağlık masrafları ödemek istemiyorsan ise sağlık sigortanda mutlaka ayakta tedavi teminatı da olmalıdır. Bu nedenle en iyi sağlık sigortası senin ihtiyacın dahilinde karar verebileceğin bir konudur. 

Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Sağlık sigortası avatantajları şöyledir;

Sağlık Sigortası Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Sağlık sigortası fiyatları, sigorta şirketlerine ve sigortalının sağlık geçmişine göre değişmektedir. Kişinin cinsiyeti, bulunduğu il gibi etmenler de sağlık sigortası ücretleri üzerinde farklılıklara neden olur.

Sağlık sigortası fiyatlarını en çok belirleyen konu ise teminat kapsamıdır. Sadece yatarak tedavi teminatı olan bir poliçe hem ayakta hem yatarak tedavi teminatı olan poliçeye göre daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda doğum sigortası, diş tedavisi gibi ek teminatlar da fiyatı yükseltebilir. Sağlık sigortası ücreti teminat kapsamı arttıkça yükselse de özel hastanelerden yararlanma alanını da genişletir. Bu nedenle sağlık sigortası fiyat ve teminat araştırması yaparak kendine en uygun olanı seçebilirsin.

Fiyatı etkileyen kriterler sonucu sağlık sigortası ne kadar sorusunun net bir cevabı yoktur, teklif alarak en güncel fiyat bilgisini alabilirsin. 

Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık sigortası olup olmadığını öğrenme işlemini internetten e-devlet üzerinden yapılabilirsin. "Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama" sayfasından mevcutta yürürlükte olan sağlık sigortası poliçe bilgilerine ulaşman mümkün. Aynı zamanda varsa geçmiş sağlık sigortası poliçelerinin de detaylı bilgisini sorgu ekranında görebilirsin.

Sağlık sigortası poliçe sorgulama ile ulaşabileceğin bilgiler şunlardır;

  • Sigorta şirketi
  • Poliçe ve yenileme numarası
  • Poliçe başlangıç ve bitiş tarihi
  • Poliçe tipi
  • Sigortalı hareket bilgisi