Sağlık Sigortaları Psikolog/Psikiyatri Desteği Sağlar mı?

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Özel sağlık ve tamamlayıcı sağlık sigortası  psikolog/psikiyatri karşılar mı

Zaman zaman kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar sonucu umutsuzluk, çaresizlik, gelecek kaygısı, sevdiklerini kaybetme korkusu gibi endişeler yaşayabilir, buna bağlı sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz. Bu beklenmedik problemler; yalnızca fiziksel problemlere değil psikolojik sıkıntılara da neden olabilir. Bu gibi durumlarda yaşadığın psikolojik sorunları aşmana yardımcı olacak psikolog ve/veya psikiyatri hizmeti almak isteyebilir ancak beraberinde ekstra maliyetlerle karşılaşabilirsin. 

Peki, tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası psikiyatri karşılıyor mu? Aynı şekilde, tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası psikolog ücretlerini karşılaması mümkün mü? Psikolog/psikiyatri tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından karşılanıp karşılanmadığını öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin. 

Özel Sağlık Sigortası Psikolog Karşılar mı? 

“Özel sağlık sigortası psikolog karşılıyor mu?” psikolojik destek almak isteyen özel sağlık sigortası sahiplerinin merak ettiği bir konudur. Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte özel sağlık sigortası, psikolog ücretlerini bir defaya mahsus olmak üzere karşılar.

Ana teminatlara ilave olarak poliçeye eklenebilen farklı hizmetler de sunan özel sağlık sigortası, psikolojik açıdan sorunlar yaşayan kişilere psikolojik destek de sağlar. Yani psikolog ile görüşmek için özel sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerden randevu aldığın takdirde ilk seans ücretin özel sağlık sigortan kapsamında karşılanacaktır. Sigorta şirketinin özel sağlık sigortası yaptıran kişilere ücretsiz ilk seans hizmeti verip vermediğini tam olarak öğrenmek için mutlaka sigorta şirketin ile iletişime geçmelisin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Psikolog Karşılar mı? 

Psikolog hizmeti almayı mı planlıyorsun? Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe süresi içerisinde sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelere başvurabilir, bir defaya mahsus ücretsiz muayene olma avantajından faydalanabilirsin. Tamamlayıcı sağlık sigortası psikolog ilk seans ücreti, poliçede belirtilen teminat ve limitler dikkate alınarak sigorta şirketi tarafından karşılanır. Sonraki muayeneler için ise ekstra ücret ödemen gerekecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar? öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin. 

Ancak hatırlatmak gerekir: Ücretsiz ilk seans uygulaması sunan sigorta şirketleri olduğu gibi bu avantajı sunmayan sigorta şirketleri de vardır. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında psikolog ilk seans ücretinin karşılanıp karşılanmadığı ile ilgili en doğru bilgiyi almak için sigorta şirketin ile iletişime geçmende yarar vardır. 

Özel Sağlık Sigortası Psikiyatri Karşılar mı? 

Psikolog hizmetinde olduğu gibi psikiyatri muayenesi de sigorta şirketleri tarafından sunulan bir avantajdır. Psikiyatri hizmeti, özel sağlık sigortası kapsamındah bir kereye masus olmak üzere sigorta şirketi tarafından karşılanır yani psikiyatri muayenesine gittiğinde ilk seans için ödeme yapmana gerek yoktur. İlk muayenenin özel sağlık sigortası kapsamında karşılanıp karşılamadığını öğrenmek için mutlaka sigorta şirketin ile iletişime geçmelisin. Özel sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsin. 

Eğer sigorta şirketin böyle bir uygulamaya sahip olduğunu belirtirse özel sağlık sigortanın ilk seans ücretini karşılaması için sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneleri tercih etmen gerekir. Eğer hastanenin psikiyatri hizmetinden memnun kalırsan sonraki kontroller için de randevu alabilir, hastanenin sana özel sunduğu indirimlerden faydalanabilirsin. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Psikiyatri Karşılar mı?

Bir psikiyatrist ile görüşmeyi düşünüyorsan “Tamamlayıcı sağlık sigortam psikiyatri hizmetini karşılıyor mu?” diye düşünmüş olabilirsin. Psikiyatri ve psikolojik bozukların muayene, nöropsikiyatrik test, tetkik ve tedavisine ilişkin giderler, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşları yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Ancak bu sigorta şirketlerinin sigortalılara özel olarak sunduğu bir avantajdır, en doğru bilgiyi almak için mutlaka sigorta şirketin ile iletişime geçmelisin.

Eğer sigorta şirketinin böyle bir uygulaması varsa hastanenin psikiyatri hizmeti için talep ettiği ödemeler, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçen tarafından karşılanır. Eğer psikiyatri hizmeti almayı düşünüyorsan ilk seans için sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerini tercih edebilir, ücretsiz muayene olma hakkından yararlanabilirsin. 

Tamamlayıcı ve Özel Sağlık Sigortası İle Ruh Sağlığını Güvence Altına Al!

Sigortam.net 20’den fazla sigorta şirketinin sunduğu sağlık sigortası tekliflerini senin için karşılaştırır ve kendin için en uygun poliçeyi bulmanda sana yardımcı olur. Sigortam.net web sitesi veya Sigorta Bilgi Hattımız aracılığıyla özel ve tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilir, poliçe kapsamında sunulan ek teminatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsin.
 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.