Vize İçin Seyahat Sağlık Sigortası

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

vize için sağlık sigortası

Sağlık problemleri ile ne zaman karşılaşacağımızı bilemeyiz. Yurt dışı seyahatlerinde belki de hiç bilmediğin bir ülkede ani bir kaza veya hastalık sonucu bazı sağlık sorunları yaşayabilirsin. Üstelik ülkemizde özel hastanelerde geçerli bir özel veya tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olsan da yurt dışındayken bu sigorta çeşitlerinden yararlanamazsın. Eğer yurt dışı seyahat sağlık sigortan yoksa hastaneye ödeyeceğin tedavi ücreti hayli yüksek olacaktır. Bu nedenle yurt dışına çıkmak vize başvurusundan önce sağlık sigortası yaptırmalısın. Vize için sağlık sigortası yaptırdığında ufak bir soğuk algınlığı yaşıyor olsan bile ilaç ve tedavi masrafların sigorta kapsamında karşılanacaktır.  

Vize İçin Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Vize için sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmen gereken bazı hususlar vardır. Sana özel seyahat sağlık sigortası teklifinin oluşturulabilmesi için planlanan seyahatin yerinin geçerli olmasına, süreli poliçe satın alıyorsan giriş-dönüş tarihlerinin doğru yazıldığına, ne sıklıkla seyahat ettiğine karşılanmasını beklediğin risklere ve maddi zararların hangi koşullarda karşılandığını değerlendirmelisin. "Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?" konulu içeriğimizi okuyarak vize için seyahat sağlık sigortası zorunluluğu ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsin. 

Vize İçin Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Vize için seyahat sigortası için iki farklı yöntemden yararlanabilirsin. 

  • Dilersen vize için sağlık sigortası teklifi almak için ad-soyad, telefon numarası ve kimlik bilgilerin ile online başvuru formunu doldurarak ücretsiz talep oluşturabilirsin. 
  • Dilersen 444 24 00 numaralı Sigorta Bilgi Hattı’mızı arayarak sigorta uzmanlarımızdan destek alabilir, vize için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsin. 

"Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?" başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi edinebilirsin. 

Vize için Sağlık Sigortası Kimler Yaptırabilir?

AB ülkelerine turist olarak, iş için veya tur ile seyahat eden herkesin mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekir. Vize için seyahat sigortası genellikle 75 yaşına kadar olan herkesi kapsar. Bu yaş aralığı sigorta şirketine göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak 18-65 yaş arası değişir. İhtiyaç dahilinde vize için seyahat sigortasında yaş aralığı değiştirilebilir. 18 yaşından küçük olan çocuklar için ise aileleri ek paket satın alarak vize için daha kapsamlı bir seyahat sağlık sigortasına sahip olabilirler. Vize için sağlık sigortası yaptırması gereken kişilerden biri de öğrencilerdir. Öğrenci seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsin. 

Seyahat sağlık sigortası yaş sınırları sigorta şirketine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce mutlaka sigorta şirketi tarafından hazırlanan poliçeyi incelemelisin. 

Schengen Vizesi İçin Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Yurt dışı seyahatinde ortaya çıkan beklenmedik masraflar için ekonomik destek sunan sağlık sigortası; Schengen vizesi isteyen ülkeler tarafından talep edilen bir evraktır. Dolayısıyla iş, turizm, eğitim her ne sebeple olursa olsun Schengen ülkelerine seyahat ederken zorunlu olarak yurt dışında bulunduğun sürenin tamamını kapsayan ve 30.000 Euro’ya kadar teminat sağlayan seyahat sigortası yaptırman gerekir. Schengen bölgesine vizesiz giriş yapabilen AB üyesi ülke vatandaşlarının ise seyahat sağlık sigortası yaptırmak gibi bir yükümlülükleri yoktur, bu kişiler isteğe bağlı olarak sigorta poliçesi yaptırabilirler. "Schengen vizesi nasıl alınır?" öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin. 

    

Ulusal Vize İçin Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Ulusal vize schengen vizesine göre daha uzun sürelerle kalma hakkı verir bu nedenle sağlık sigortası şartlarında değişiklikler vardır. Schengen vizesi kapsamında düzenlenen sağlık sigortası ulusal vize için geçerli değildir. Dolayısıyla ulusal vize için seyahat sağlık sigortası yaptırmak gibi bir zorunluluk yoktur. 

D Tipi Vize İçin Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

D tipi vize; eğitim, çalışma ve konaklama için Schengen bölgesi ülkelerine gitmeden önce mutlaka yaptırılması gereken uzun süreli bir vize çeşididir. D tipi vize için uçak bileti tarihinden itibaren kalacağın süreyi kapsamalı ve en az 30.000 Euro teminat sağlamalıdır.

Vize İçin Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Vize için seyahat sağlık sigortası fiyatları; sigortalının bütçesine, poliçe detaylarına, gidilecek ülkeye ve seyahat süresine göre değişkenlik gösterir. Vize için sağlık sigortası yapan şirketlerin her biri, hesaplama için farklı yöntemler kullanırlar. Bu nedenle vize için seyahat sigortası almadan önce mutlaka plan yaparak seyahat süresine karar vermeli ve sigorta şirketlerini araştırmalısın. 

Vize İçin Sağlık Sigortası Sigortam.net’te!

Yurtdışına çıkarken Schengen vizesi almak için seyahat sağlık sigortası yaptırman şarttır. Farklı sigorta şirketlerinden tek tek teklif almak yerine Sigortam.net web sitesi üzerinden veya 444 24 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak farklı sigorta şirketlerinin sunduğu seyahat sağlık sigortası tekliflerini değerlendirebilirsin. Hemen şimdi vize için seyahat sağlık sigortası yaptırabilir, vize başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsin.

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.