Seyahat Sağlık Sigortası Nereden ve Nasıl Alınır?

Paylaş
  FacebookXLinkedIn

seyahat sağlık sigortası nereden alınır

Seyahat sağlık sigortası poliçesi kapsamında yer alan teminatlar sayesinde sağlık giderlerinin büyük bir kısmı karşılanır böylece hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinde sorun yaşamadan seyahat edebilirsin. Yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi seyahat sigortası teklifi almak için başvurabileceğin birkaç farklı yöntem vardır, bu yöntemlerden kendin için en uygun olanı seçerek seyahat sigortası yaptırabilir, schengen vizesi ile gidilebilen ülkelerde güvenle yolculuk yapabilirsin.

Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Seyahat sağlık sigortanı direkt olarak çağrı merkezi ile iletişime geçerek veya web sitesi üzerinden online başvuru formunu doldurarak satın alabilirsin. Seyahat sağlık sigortasının imzalı ve kaşeli hâli vize işlemlerinde istediği için kargo yolu ile poliçenin iletilmesini talep edebilirsin. 

 • Sigorta Şirketlerinden Teklif Alarak. 

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak için online başvuru formunu doldurarak sigorta şirketlerinden teklif alabilirsin. Seyahat sağlık sigortası fiyat ve teminatları sigorta şirketine göre farklılık gösterir, bunun için farklı sigorta şirketlerinden teklif almak önemlidir.  Dilersen sigorta şirketlerinin seyahat sağlık sigortası için sunduğu teklifleri karşılaştırmak için Sigortam.net web sitesi üzerinden ad-soyad, telefon numarası ve kimlik bilgilerini girerek ücretsiz olarak talep oluşturabilirsin. Sigorta uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüş sağlayarak poliçe detayları ile ilgili olarak bilgilendirme yapacaktır. 

 • Çağrı Merkezini Arayarak.

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Bilgi Hattı’nı arayarak 7/24 hizmet veren uzmanlarımıza ulaşabilir ve seyahat sağlık sigortası için başvuruda bulunabilirsin. Uzman ekibimiz bu konuda sana detaylı bilgi vererek en uygun poliçe teminatlarını değerlendirmeni sağlayacaktır. 

Seyahat sağlık sigortası, sigorta şirketleri bünyesinde veya online sigorta platformları üzerinden alınabilen bir sigorta çeşididir. Sigorta almak isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmak için değerlendirebileceği birkaç farklı yol vardır. Seyahat sağlık sigortası teklifi için doğrudan sigorta şirketi ile iletişime geçebilir, bir sigorta brokeri şirketin web sitesinden gerekli bilgileri doldurarak online teklif alabilir veya çağrı merkezini arayarak sigorta poliçesi oluşturma talebini iletebilirsin. 

    

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Sigorta şirketleri tarafından hazırlanan seyahat sağlık sigortası, poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde sağlık masraflarının büyük bir kısmını karşılar. Bu nedenle “Seyahat sağlık sigortası nereden alınır?” sorusundan sonra “En iyi seyahat sağlık sigortası nasıl yapılır?” sorusuna da yanıt vermek gerekir. Vize şartı olarak alınacak olan seyahat sağlık sigortalarında sigorta şirketinden ıslak imzalı ve kaşeli seyahat sağlık sigortası belgesini almak gerekir. Seyahat sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri; ürün bilgisi, kimlik ve seyahat bilgileri, ödeme bilgileri ve işlem onayı talep edebilirler. 

Seyahat sağlık sigortası alırken sigorta şirketlerinin sunduğu teklifleri karşılaştırmak, poliçenin kapsamı ve maddi-manevi hangi zararları karşıladığını öğrenmek, seyahat sağlık sigortası üst limiti hakkında bilgi edinmek ve ek teminatları karşılaştırmak gerekir. Gel, seyahat sağlık sigortası nasıl alınır daha detaylı inceleyelim! 

 • Sigorta Şirketlerini Karşılaştır!

Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketleri hakkında bilgi almak önemlidir. Çünkü seyahat sağlık sigortası kapsamındaki teminatlar ve sigorta şirketlerinin sunduğu fiyat teklifleri sigorta şirketine göre değişkenlik gösterebilir. 

 • Poliçedeki Vefat ve Maluliyet Durumları Hakkında Bilgi Edin

Sigorta şirketleri seyahat sigortası kapsamında vefat ve maluliyet durumlarında da güvence sağlar fakat bazı sigorta şirketlerinde maluliyeti halinin içeriği değişmektedir. Kimi sigorta şirketleri yalnızca tedavi masraflarını karşılarken kimi sigorta şirketleri ise tedavi masrafları ile birlikte ülkeye dönüş masraflarını da karşılamaktadır. Bu nedenle seyahat sağlık sigortası almadan önce teminatları içeriği hakkında detaylı bilgi almak son derece önemlidir. 

 • Maddi Zararların Hangi Koşullarda Karşılandığını Öğren

Seyahat sağlık sigortası, sigorta şirketleri bünyesinde veya online sigorta platformları üzerinden alınabilen bir sigorta çeşididir. Sigorta almak isteyen kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmak için değerlendirebileceği birkaç farklı yol vardır. Seyahat sağlık sigortası yaptırmak için online başvuru formu üzerinden gerekli bilgileri doldurarak online teklif alabilir veya çağrı merkezini arayarak sigorta poliçesi oluşturma talebini iletebilirsin. Seyahat Sigortası Nedir başlıklı yazımızı okuyarak seyahat sağlık sigortası ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsin. 

Seyahat sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda belirlenen poliçe kapsamına eşyaların bozulması, çalınması, kırılması gibi durumlarda oluşan maddi zarar da karşılanabilmektedir ancak bunun için ilgili ek teminatının poliçede yer alması gerekir. Kendin için en uygun seyahat sağlık sigortasını almadan önce poliçenin kapsamı hakkında bilgi almak da yararına olacaktır.

 • Poliçe Geçerlilik Süresini Seyahatine Göre Ayarla

Seyahat sağlık sigortası, sadece dönemsel olarak satın alınabilen bir ürün olduğu için poliçe yaptırmadan önce seyahat süresini iyi saptamak gerekir. Sadece seyahat süresince geçerli olan bir poliçe satın alarak daha uygun fiyatlı bir poliçeye sahip olabilirsin. 

 • Sağlık Giderlerinin Üst Limitini Öğren

Seyahat sağlık sigortası kapsamında sağlık giderlerinin üst limiti genel olarak 30.000 Euro olarak belirlenir fakat bazı sigorta şirketlerinde bu tutarda az veya çok farklılık görülebilir bu nedenle ilgili sigorta şirketinin belirlediği üst limitin ne olduğunu da seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce öğrenmelisin.

 • Ek Teminatları Karşılaştır

Seyahat sağlık sigortasının en önemli avantajlarından biri, yalnızca sağlık giderlerini karşılaması değil aynı zamanda yolculuk sırasında meydana gelebilecek birçok duruma karşı da güvence sağlamasıdır. Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketleri tarafından sunulan bu hizmetleri karşılaştırmak ve hangi durumlarda geçerli olduğunu öğrenmek de önemlidir. Seyahat sağlık sigortası kapsamı ile alakalı bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsin.

 • Seyahat Edeceğin Bölgede Sigorta Şirketinin Anlaşmalı Merkezlerini Öğren

Schengen vizesi ile seyahat edeceğin ülkede sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık merkezlerini araştırmak, hastalık ve kaza gibi durumlar sonrasında hangi sağlık merkezinde tedavi olacağını bilmen açısından önemlidir. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar dışında sağlık merkezinde yapılan harcamalar limitlidir ve poliçede belirtilen limitler aşıldığında tedavi giderlerinin bir kısmını cebinden karşılaman gerekir. Schengen vizesi nasıl alınır öğrenmek için içeriğimize göz atabilirsin. 

 • Sigorta Şirketinin Muafiyetli Ürünlerini Araştır

Seyahat sağlık sigortası muafiyetli ve muafiyetsiz olarak sunulur ve muafiyet sigortaların fiyatları muafiyetli sigortalara göre daha yüksektir. Bazı riskler için sigorta şirketi muafiyet şartını poliçeye ekleyerek riski azalttığı için bu durum sana düşük prim olarak geri döner, başlangıçta iyi bir uygulamaymış gibi görünse de risk tespiti yaptıktan sonra muafiyetli ürünlere yönelmek gerekir. 

 • Farklı Sigorta Şirketlerinden Fiyat Teklifi Al

Seyahat sağlık sigortası yaptırmadan önce farklı sigorta şirketlerinden fiyat teklifi alarak kendin için en avantajlı poliçeyi yaptırabilirsin.

Seyahat Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştırarak En Uygun Poliçeyi Yaptırabilirsin!

Sigortam.net web sitesi üzerinden online form oldurarak veya doğrudan çağrı merkezimizi arayarak sigorta uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsin. Sigortam.net üzerinden seyahat sağlık sigortası teklifi alarak onlarca farklı sigorta şirketinin teklifini karşılaştırarak en uygun ve kapsamlı poliçeyi yaptırabilir, olası risklere karşı önceden önlem alabilirsin. Yurt dışı seyahat sigortası için sitemizi ziyaret etmeyi unutma.

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.