Ailelere Özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuk sahibi olmak pek çok sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bu sorumluluklarında başında ise her biri birer bireye dönüşecek çocukların sağlıklarını güvence altına almak geliyor. Günümüzde makineleşmenin artması ile birlikte ebeveynleri ve çocukları bekleyen riskler de çoğaldı.

Okulda, serviste, sokakta aklınıza gelen veya gelmeyen pek çok yerde çocuklar risk altında.

Toplu gıda zehirlenmeleri, düşmeler, bulaşıcı hastalıklar çocukları bekleyen risklerden sadece birkaç tanesi olarak karşımıza çıkıyor. 

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! 
Eskiden çocukların geçirdiği hastalıklar, kazalar daha kısıtlı olanaklarla tedavi ediliyordu hatta bazen doğal yöntemlere başvuruluyordu. Çoğu çocuk, hastanelerden ve tedavilerden uzak kalmaktaydı.

Teknolojinin gelişmesi, ebeveynlerin daha fazla bilinçlenmesi ile birlikte sağlık sektörü gelişme gösterdi. Çocuklarını sağlıklı bir ortamda büyütmek isteyen anne babalar, en ideal sağlık hizmeti arayışına girdiler. Bu arayışı büyük oranda azaltan özel sağlık sigortaları oldu.

Çocuklara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Güvencesi

Çocuklarının sağlığı konusunda hassas olan ve bütçe sıkıntısı yaşamayan bireyler, özel sağlık sigortalarını tercih ederek hem kendilerine hem de çocuklarına güvence sağlamış oluyorlar. Ancak günümüzde SGK dışında sağlık güvencesi veren tek hizmet özel sağlık sigortası değil, kişiler dilerse tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti alabilirler. Peki, tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda devreye girensağlık sigortası türüdür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’nın yerine kullanılamaz, SGK’nın destekleyicisidir. SGK’nın temel teminatı kapsamı dışında kalan hizmetlerde, tamamlayıcı sağlık sigortası devreye girer. Tamamlayıcı sağlık sigortası sadece anne babalar için değil, çocuklar için de sağlık güvencesi verir.

Kişiler kendi istekleri doğrultusunda; birey olarak veya ailecek tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilirler. Böylece yıl boyunca sağlık giderlerinin bir kısmı tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanır. Ailece tamamlayıcı sağlık sigortası alınmasıyla; sigortalı çocuklar diledikleri hastanelere diledikleri saatte giderek tedavi olma imkanını elde ederler. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlık giderleri oldukça cüzi miktarlara düşeceği gibi, özel hastanelere ödenecek yüksek rakamlar da yarı yarıya indirilmiş olur.

Sağlığınıza dikkat edin, tamamlayıcı sağlık sigortası edinerek sağlık masraflarınızı en aza indirin. En uygun fiyatlar için Sigortam.net’ten online olarak tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapmanız yeterli. 

Müşteri Yorumları