444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net 2007 Hedeflerini Aştı

01 Şubat 2008

 Sigortam.net geçen yıl üretimini yüzde 58 oranında arttırarak hedeflerini aştı. 
 
 Sigortam.net üretimini kasko dalında yüzde 38, sağlıkta yüzde 34,  trafikte yüzde 55, konutta yüzde 35 ve öteki dallarda da ortalama yüzde 33 arttırdı. Geçen yıl müşteri portföyünü ve poliçe sayısını yüzde 70 arttırdıklarını belirten Sigortam.net Pazarlama ve CRM Direktörü Özgür Zeybek tüketicilerin sigortayı internet aracılığıyla alma konusunda artık daha güvenli davrandıklarını söyledi. 
 Poliçe alım süreçlerini kısaltmak amacıyla sürdürdükleri çalışmalar sonucu 2008 başından itibaren bireylerin sadece tek adımla karşılaştırmalı kasko poliçesi satın alabileceği belirten Zeybek, Sigortam.net sitesine üye olan. karşılaştırmalı teklif alan kişilerin “S.net” puanı kazanarak indirimli poliçe satın alma olanağına da kavuşacaklarını bildirdi.  
 2007 yılında sigortacılık yasasının çıkması ile birlikte sektörde yaşanan canlılığın 2008 yılında da devam edeceğini belirten Sigortam.net yetkilileri bu yıl sektörde rekabetin artacağına dikkat çekiyor. Sigortacılık için milat yılı olarak geçen 2007’nin, sektörde ciddi bir revizyonu beraberinde getirirken yabancı sermayenin sektöre girmesinin rekabeti de canlandırdığını söyleyen Sigortam.net Genel Müdürü Şahap Tezer, “Bu senenin en önemli gelişmelerinden biri de yabancı sermayenin sektöre girişidir. 2007 yılında sektöre ciddi bir yabancı girişi başladı. 2008 yılında daha da artacaktır. Yabancıların sektöre girişi. doğrudan sermaye girişi anlamına geldiği için önem arz ediyor. Rekabet yeni ürünlerde, dağıtım kanallarında olacak. Genel kanı olarak yabancı sermaye geldiği için şirket sağlamdır diye düşünülüyor. Artık rekabet ürünlerde ve hizmet kalitesinde olacak” dedi.
 2008 de sigorta piyasasının reel büyümeye devam edeceğini ve bu  büyümenin daha çok “bireysel ve ticari” sigortalarda beklendiğini söyleyen Tezer, şirketlerin teknik kârlılığını arttırmaya yönelik çalışmalarının da hızlanacağını söyledi.  

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net 2008'de Hedef Büyütüyor

01 Şubat 2008 Cuma

2007 yılında sektör genelinde ilk 9 ay itibariyle bir önceki yıla oranla %13.77'lik büyüme yaşanırken, Sigortam.net yılın tamamında %58’lik bir büyüme gerçekleştirdi.

Sigortam.net Yüzde 58 Büyüdü

06 Şubat 2008 Çarşamba

Geçen ay sektör genelinde ilk 9 ay itibarıyla bir önceki yıla oranla yüzde 13,77’lik bir büyüme yaşanırken, Sigortam.net sunduğu yeni ve farklı hizmetler ve müşteri memnuniyetli odaklı çalışması sayesinde yılın tamamında yüzde 58 büyüdü.

Sigortam.net'te Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek

19 Şubat 2008 Salı

Türkiye’nin ilk ve tek karşılaştırmalı sigorta alım sitesi olan Sigortam.net’te Pazarlama ve CRM’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Özgür Zeybek getirildi.