DASK Sigortasını Yenileyenlere İndirim!

Süresi dolan zorunlu deprem sigortası poliçesini 30 gün içinde yenileyenler Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’nun sunduğu % 20 indirim fırsatını yakalıyor. İnşaat ruhsat tarihi 2007 yılı ve sonrası olan binalardaki konutlar da tarife fiyatı üzerinden % 10 indirimden yararlanıyor. Böylece % 30 indirimden yararlanılmış oluyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, “Afet Sigortaları Kanunu, zorunlu deprem sigortasının yaygınlaşmasında önemli bir dönüm noktası oldu. Kanunla birlikte tapu ve konut kredisi işlemlerine ek olarak elektrik ve su aboneliği işlemlerinde de zorunlu deprem poliçesi aranmaya başlandı. Bir yılda 2 milyon yeni konut sahibi zorunlu deprem sigortası yaptırdı. Amacımız bunun devamlılıklarını sağlamaktır” dedi.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği (SASADER) Başkanı Çetin Erdil ise, indirimin yıl başı itibariyle uygulandığını belirterek, felaketlere karşı halkın evlerini, iş yerlerini ve mallarını güvence altına almasının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Sigorta poliçelerini her yıl yenileyen vatandaşların önceki seneye göre daha az ücret ödeyeceklerini vurgulayan Erdil, bazı kötü niyetli kişilerin sigorta poliçeleri yenileme zamanı gelen vatandaşları telefonla arayarak sigorta yaptırmaya ikna edip kredi kartı numarasını öğrendiklerini kaydetti. Bu nedenle sigorta yaptıracak kişilerin sigorta poliçelerini acentelere giderek yaptırmalarının daha güvenli olacağını söyledi.

Siz de evinizi depreme karşı sigortalayın, yuvanızı güvence altına alın. Deprem sigortası için Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formu doldurun, bilgileriniz sigorta şirketlerine iletilsin, sigorta şirketleri sizi arasın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL