Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan, yaptırmadan trafiğe çıkmamamız gerekir. Trafik sigortanız olmadan aracınızı kullanırken yakalandığınız takdirde aracınız bağlanır ve trafiğin otoparka çekilir. Trafik sigortası cezasına otoparkta kaldığı her gün için de otopark bedeli eklenmektedir. Ayrıca hasarsızlık indirimi, trafik sigortası için de geçerlidir. Hasarsızlık indirimiz olsa dahi, yenileme yapacağınız zaman zamlı fiyat uygulaması ile karşılaşırsınız. Sigorta şirketleri geçen her 30 gün için %5 zamlı prim uygulamaktadır.

Gününden önce yapılan trafik sigortasında merak edilen konu; mevcut sigortanın tarihinden önce bitip, gününden önce yaptırılan sigortanın işleme girip girmeyeceğidir. Tabii ki mevcut sigorta bitmeden önce, yeni sigortanız devreye girmeyecektir. Trafik sigortanızı önceden yaptırmış olmanız, mevcut poliçeyi etkilemez. Sigorta bitiminden ne kadar önce yaptırırsanız yaptırın mevcut belirlenen süre bitmeden yenisi başlamaz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Gününden önce yenilenen trafik sigortası mevcut poliçenizin bitişiyle başlar ve 1 yıl sonunda sona erer. Trafik sigortasının her yıl zorunlu olarak yenilenmesi gerekir. Gecikmeli yaptırılan sigorta belirli bir gecikme cezası da kapsar. Bu yüzden trafik sigortanızı gününden önce yenilemek sizin yararınıza olacaktır, böylece hem mevcut döneme göre daha indirimili yaptırmış olur hem de günü unutup ceza ödeme durumuyla karşı karşıya kalmaktan kurtulmuş olursunuz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.

Müşteri Yorumları