Trafik Yenileme Tarihi Hafta Sonuna Denk Gelirse

Trafik sigortasını yaptırmadan veya sigorta yenilemesi yapmadan yollara çıkan araç sahiplerinin en büyük korkusu, trafik çevirmelerine yakalanmak. Neticede verilen maddi cezalar küçümsenmeyecek oranda. Lakin bu korkuya rağmen, trafikte araç sigortası olmadan ilerleyen çok fazla araç var. Sigorta yenilemesi ile ilgili bilgi sahibi olmak için; ”Sigorta Yenilemesi Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Trafik cezaları ve yaptırımları ile ilgili bilgi almak için; ”Trafik Cezaları" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yapılan trafik kontrollerine yakalanılması durumunda ehliyet ve ruhsattan sonra sorulacak ilk şey trafik sigortasıdır. Eğer trafik sigortasını ispat edecek bir belge yanınızda yoksa veya online sistemde kayıtlı bir poliçeniz yoksa trafik cezası kesilir. Aracınızın yeni olması veya trafik sigortası yenilemesini geciktirmiş olmanız gibi bahanelerle ceza almaktan kurtulmak söz konusu değil.

Çevirme anında kesilen ceza ile harcamalarınız sınırlı kalmayacaktır. Sonrasında aracınız trafikten men edilecek ve anlaşmalı otoparka çekilecektir. Aracınızın trafiğe çıkmaya hak kazanması için trafik sigortasının yaptırılması gerekir. Trafik sigortası yapılana kadar otoparakta kalacak aracın park ücretini de sürücü öder. Yani trafik sigortasının geciktirildiği her an bütçenize ekstra masraf biner.

Trafik sigortası poliçeniz varsa ancak bir gecikme söz konusuysa, 2 katı ceza alırsınız. Çünkü; gecikmeden dolayı ödeyeceğiniz miktar daha fazla olacaktır. Gecikme yapılan her yıl %5 oranında bir gecikme zammı uygulanır. Bu yaptırımlarla karşılaşmamak için zaman kaybetmeden trafik sigortasını yaptırmakta fayda var.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Trafik Sigortası Yenilemesinin Hafta Sonuna Gelmesi

Trafik sigortasını hiç yaptırmamış olanlar için durum gayet net ve açıktır; trafik sigortasının yapılmamış olmasının bahanesi olamaz. Ancak trafik sigortası yenilemelerine özgü özel bir durum var. Pazar günü poliçe süresi biten sürücüler, sigorta poliçelerini Pazartesi yaptırabilir ve bu durumda herhangi bir ceza uygulanmaz. Bu uygulamanın nedeni; pazar günü sigorta şirketlerinin açık olmaması. Ancak pazar günü saat 12.00’den sonra yaşanan herhangi bir maddi hazar kazanın zararı için ödeme yapılmaz.

Trafik sigortası geciktirme cezalarının önüne geçmek artık mümkün. Online sigorta hizmetlerini en iyi şekilde veren Sigortam.net’e gelenler, poliçe yenileme talebinde bulunabilirler. Siz de hala trafik sigortanızı veya yenilemenizi yaptırmadıysanız Sigortam.net’e gelin, trafik poliçe sorgulama yaparak araç sigortanızda avantajı yakalayın. Telefon desteği için 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Müşteri Yorumları