Online Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

online sigorta sorgulama

Sigortalar; sağlıktan konuta, araçtan seyahate birçok konuda başınıza gelebilecek riskleri, poliçede belirtilen limit ve teminatlar dahilinde güvence altına alan ürünlerdir. Bu nedenle olası kötü bir durumda maddi kayıpları güvence altına almak için sigorta yaptırmak önemli.

Sigorta yaptırmayı düşünüyor ancak bu işlemlerin çok yorucu ve zaman alıcı olduğuna inanıyor olabilirsiniz. Ancak sigorta yaptırmak pek de zor değil. Sadece birkaç online adımla güvenli bir şekilde sigorta yaptırabilirsiniz!

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 22 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Online Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko Sigortası, sigortalı kişinin hasarını poliçe teminatları dahilinde karşılayan bir araç sigortası türüdür. Sigortalı aracın hareket ya da park halindeyken veya aracın kaza yapması, yanması, çalınması ya da çalınma girişimi gibi olaylarda alacağı zarar Kasko Sigortası’nın ana ve ek teminatları arasındadır. Dilerseniz “Kasko Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?” başlıklı yazımızı okuyarak kasko hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kasko fiyatı hesaplaması yapılırken aracın kaza geçmişi, markası, üretim yılı, modeli, motor hacmi, 2. el araç olup olmadığı, araca sonradan ilave edilen cihazların varlığı, araç kasko değerini belirleyen önemli unsurlardandır. Ayrıca hasarsızlık indiriminin olması da kasko primini düşüren etkenlerden biridir. Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz kasko değer listesi hakkındaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Eğer hala aracınızın kaskosu yoksa kolay ve hızlı bir şekilde online olarak size uygun Kasko Sigortası teklifi alabilirsiniz.

Online Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

online sigorta

Araç sigortası denildiğinde akla ilk kasko sigortası gelse de aslında trafik sigortası, bir araçta bulunması gereken zorunlu sigorta türüdür.

Aracımızı kasko koruyorsa trafik sigortası ne işe yarıyor?” diyecek olabilirsiniz, ancak iki sigorta farklı riskleri garanti altına alır. Kasko Sigortası ile Zorunlu Trafik Sigortası arasındaki fark; kaskonun, olası bir kazada aracınızla ve sizinle ilgili hasarı karşılarken Zorunlu Trafik Sigortasının ise 3. şahısların yani karşı tarafın zararını poliçede yazan teminatlar dahilinde güvence altına almasıdır. Ayrıca trafik sigortası yaptırmak kanunen zorunludur.

Dilerseniz “Trafik Sigortası Nedir?” başlıklı yazımız sayesinde sigorta teminatları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Trafik sigortası poliçenizin süresi dolduysa veya hala poliçeniz yoksa da Sigortam.net üzerinden size en uygun Zorunlu Trafik Sigortası teklifi alabilirsiniz.

Online Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Teklifi Nasıl Alınır?

Zorunlu Deprem Sigortası; depremin ve deprem sonucu meydana gelen tsunami, yer kayması, yangın gibi olayların neden olacağı masrafları poliçe teminatları kapsamında güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulan deprem sigortasını, evi olan herkesin kanunen yaptırmasının zorunlu olduğunu bilmek gerekir. Yaptırılmaması durumunda elektrik, su gibi abonelikler açılamaz ve evin satışı yapılamaz. Bu nedenle poliçe süresi dolan Zorunlu Deprem Sigortasını yenilemek veya hala yaptırmadıysanız Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi düzenlemek önemli.

Sigorta yaptırılacak binanın kat sayısı, brüt ölçüsü, yapı tarzı, yaşı gibi bilgiler DASK sigortası hesaplaması yapılırken belirleyicidir. DASK sigortası yaptırmak için formu doldurarak size uygun online DASK sigortası teklifini alabilirsiniz.

Online Konut (Ev) Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

online poliçe sorgulama

Eve hırsız girdiğinde ortaya çıkacak zararı karşılayan bir sigorta var mı?” diye soruyorsanız cevabımız: Evet. Aklınıza ilk gelen sigorta DASK olabilir; ancak hırsızlık teminatı olan sigorta, ev sigortası olarak da bilinen Konut Sigortasıdır.

DASK sigortasi ve Konut Sigortası farklı iki sigortadır. Konut Sigortası evinizi ve evinizin içindeki değerli eşyaları poliçede yazan teminatlar kapsamında koruma altına alır. DASK sigortasının karşılamadığı zararı Konu Sigortası karşılayabilir. Bu açıdan bakıldığında DASK ve Konut Sigortası birbirini tamamlayan sigortalardır. Dilerseniz “DASK ve Konut Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?” başlıklı yazımızı okuyarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Siz de Konut Sigortası ile su baskını, yer kayması, yıldırım gibi doğal afetlerin yanında cam veya ayna kırılması, gasp, kapkaç, hırsızlık gibi teminatlarla evinizi güvence altına alabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, Konut Sigortası teklifi sayfasına T.C. kimlik numaranızı yazıp gerekli adımları izleyerek size uygun teminatları seçmek.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 22 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Online Özel Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Sağlığımızla ilgili bir problem olduğunda en iyi tedaviyi almak hepimiz için oldukça önemli. İşte, bu noktada sağlık sigortaları istediğiniz güvenceyi sağlayabilir. Özel Sağlık Sigortası (ÖSS), meydana gelen sağlık problemlerinizin masrafını, poliçede belirlediğiniz limitler ve teminatlar doğrultusunda karşılayan bir sağlık sigortası türüdür.

Dilediğiniz özel hastaneye giderek tedavi hizmeti alabileceğiniz Özel Sağlık Sigortası (ÖSS) primleri; sigorta yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti, sağlık geçmişi, sağlık durumu ve poliçeye dahil edilen ek teminatlar göz önünde bulundurularak hesaplanır.

İsterseniz “Özel Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?” başlıklı yazımızdan Özel Sağlık Sigortası’nın ana ve ek teminatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ardından Sigortam.net üzerinden online Özel Sağlık Sigortası teklifi alarak poliçenizi düzenleyebilir ve istediğiniz hastanede tedavi olma imkanı yakalayabilirsiniz.

Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Sağlık sigortaları söz konusu olduğunda Özel Sağlık Sigortası dışında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) seçeneği de bulunur. Ancak bu noktada TSS’nin tam olarak ne olduğunu bilmek önemli.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) bağlı olarak sigortalı olan kişilerin SGK anlaşmalı özel hastanelerde sadece katkı payı ödeyerek muayene, tahlil ve tedavi hizmeti almasını sağlayan bir sağlık sigortasıdır. Dilerseniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Avantajları Nelerdir? başlıklı yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primi hesaplanırken sigortalı kişinin sağlık durumu, yaşı, poliçede yer alan limit ve teminatlar baz alınır. Siz de sağlık masraflarınızı güvence altına almak istiyorsanız online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alarak poliçenizi satın alabilirsiniz.

Online Cep Telefonu Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Telefonunuzun başına garanti kapsamı dışında bir sorun geldiğinde yetkili servisler bu durumu kullanıcı hatası olarak görerek telefonunuzun tamirini karşılamayabilir. Böyle bir durumda masraflardan sizin sorumlu olursunuz.

Cep Telefonu Sigortası ise cep telefonunuzun çalınması, ekranının kırılması, yere düşmesi veya telefonunuzun sıvıyla teması sonucu hasar alması gibi durumlarda ortaya çıkacak masrafları güvence altına alan bir sigortadır.

Siz de telefonunuzun başına gelebilecek kötü durumlar nedeniyle bütçenizin sarsılmasını istemiyorsanız sitemiz üzerinden sizin için en uygun online Cep Telefonu Sigorta teklifini alabilir ve sigortanızı yaptırarak telefonunuzun garanti kapsamını genişletebilirsiniz.     

Hayatta ne zaman neyle karşılaşacağınızı bilmek güç. Riskleri önceden düşünüp geleceğinizi güvence altına almak ise elinizde. Vakit kaybetmeden ihtiyacınız olan güvenceyi online teklif sayfalarımızı ziyaret ederek ya da destek hattımızı arayarak elde edebilirsiniz.

Müşteri Yorumları