Kasko Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

01 Nisan 2013 tarihinden itibaren sigorta şirketleri kasko bedelleri için “Kasko Araç Değer Listesi” dışında bir kaynağı referans alabilirler. Bu tarihten itibaren poliçelerde “Araç Değeri” değil sadece referans kaynağı belirtilecektir.

 

Kasko sigortası, isteğe bağlı bir sigorta türü olsa da ülkemizdeki trafik yoğunluğu ve kaza yapma sıklığı düşünüldüğünde sağladığı maddi güvence açısından araç sahiplerini korumakta, bu nedenle tüm araçlar için yaptırılması önerilmektedir. Kaza tazminatının yanı sıra kasko sigortası yanma, çarpılma, çalınma, aracın pert olması gibi durumlarda da geçerli olmaktadır.
Kasko sigortası seçerken pek çok değişken göz önüne alınmalıdır. Farklı sigorta şirketlerine ait farklı kasko paketleri bulunmaktadır. Bu paketlere standart teminatları haricinde ek teminatlar da eklenebilmekte ve kasko fiyatı bu şekilde son haline getirilmektedir.  
 
 
Kasko fiyatı hesaplama işleminde ilk adım olarak aylık olarak yayınlanan ve tüm araç modelleri ve yaşlarına göre değerlerinin belirlendiği araç kasko değeri listesinden faydalanılmaktadır. Bu kasko değer listesi baz alınarak hesaplanan kasko fiyatının üzerine araç sahibinin istediği diğer teminatlar eklenir ve poliçe bedeline ulaşılır. 
 
Araç kasko fiyatları ile ilgili "Araç Kasko Fiyatları" sayfamıza mutlaka göz atın.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatı Belirlemesinde Etkili Değişkenler

Araç kasko hesaplama esnasında aracın markası, modeli, yılı, motor hacmi dışında sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, kaza yapıp yapmamış olması, plakası gibi değişkenler belirlenir. Herhangi bir kaza ve ya diğer risklerin gerçekleşmesi durumunda tazminatın doğru ve istenen miktarda ödenmesi için bu konuların beyanı önemlidir. 
 
Kasko sigortasının geçerliliğini koruması ve tazminata hak kazanılması için primlerin zamanında ödenmesi gereklidir. Ayrıca hasarsızlık indiriminden yararlanmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin. İhtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet sitemizden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler