Kasko Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası, isteğe bağlı bir sigorta türü olsa da ülkemizdeki trafik yoğunluğu ve kaza yapma sıklığı düşünüldüğünde sağladığı maddi güvence açısından araç sahiplerini korumakta, bu nedenle tüm araçlar için yaptırılması önerilmektedir. Sizde kasko sigortası yaptırmayı düşünüyor ya da poliçenizi yenileme zamanınız geldi ise kasko fiyatı hesaplama yaparak, en uygun kasko fiyatları için teklif alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatı Hesaplama Yapmanın Önemi

kasko fiyatı hesaplamaKasko, kaza tazminatının yanı sıra yanma, çarpılma, çalınma, aracın pert olması gibi durumlarda da geçerli olmaktadır. Bu açıdan aracınıza kasko yaptırarak bütçenizi güvenceye alabilirsiniz.

Kasko sigortası seçerken pek çok değişken göz önüne alınmalıdır. Farklı sigorta şirketlerine ait farklı kasko paketleri bulunmaktadır. Bu paketlere standart teminatları haricinde ek teminatlar da eklenebilmekte ve kasko fiyatı bu şekilde son haline getirilmektedir. Kasko fiyatı hesaplama yaparak ise ihtiyacınız olan teminatlarla poliçenizin fiyatı hakkında kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

Kasko fiyatı hesaplama işleminde ilk adım olarak aylık olarak yayınlanan ve tüm araç modelleri ve yaşlarına göre değerlerinin belirlendiği araç kasko değeri listesinden faydalanılmaktadır. Bu kasko değer listesi baz alınarak hesaplanan kasko fiyatının üzerine araç sahibinin istediği diğer teminatlar eklenir ve poliçe bedeline ulaşılır.

Araç kasko fiyatları ile ilgili “Araç Kasko Fiyatları” sayfamıza mutlaka göz atın.

Aracınızın kasko değerini sorgulamak ve güncel değer listesine ulaşmak için tıklayın.

Kasko Fiyatı Belirlemesinde Etkili Değişkenler

Araç kasko hesaplama esnasında aracın markası, modeli, yılı, motor hacmi dışında sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, kaza yapıp yapmamış olması, plakası gibi değişkenler belirlenir. Herhangi bir kaza veya diğer risklerin gerçekleşmesi durumunda tazminatın doğru ve istenen miktarda ödenmesi için bu konuların beyanı önemlidir. Bu sebeple kasko fiyatı hesaplama yaparken bilgilerinizi doğru girmeniz gerekir.

Kasko sigortasının geçerliliğini koruması ve tazminata hak kazanılması için primlerin zamanında ödenmesi şarttır. Ayrıca hasarsızlık indiriminden yararlanmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin.

İhtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet sitemizden kasko teklifi alabilir ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Hasar durumunda sorun yaşamamanız için...aşağıdakileri mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A) Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak...bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır. -Toprak kayması -Fırtına -Yıldırım -Kullanım...ve gelir kaybı -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni...Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar: -3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı,...parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar* *Kemirgen hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A)...Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça...tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir....Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar...Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda hasar bedelinin % 20 lik kısmı (...150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste yapılır.

D) Rayiç Değer Belirleme Uygulaması

Şirket tarafından...internet üzerinden araç satışı yapan sitelerden veya yetkili/özel satıcılardan alınacak en az 3 teklifin...ortalaması piyasa rayici olarak belirlenir.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL