Kasko Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası, isteğe bağlı bir sigorta türü olsa da ülkemizdeki trafik yoğunluğu ve kaza yapma sıklığı düşünüldüğünde sağladığı maddi güvence açısından araç sahiplerini korumakta, bu nedenle tüm araçlar için yaptırılması önerilmektedir. Sizde kasko sigortası yaptırmayı düşünüyor ya da poliçenizi yenileme zamanınız geldi ise kasko fiyatı hesaplama yaparak, en uygun kasko fiyatları için teklif alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatı Hesaplama Yapmanın Önemi

kasko fiyatı hesaplamaKasko, kaza tazminatının yanı sıra yanma, çarpılma, çalınma, aracın pert olması gibi durumlarda da geçerli olmaktadır. Bu açıdan aracınıza kasko yaptırarak bütçenizi güvenceye alabilirsiniz.

Kasko sigortası seçerken pek çok değişken göz önüne alınmalıdır. Farklı sigorta şirketlerine ait farklı kasko paketleri bulunmaktadır. Bu paketlere standart teminatları haricinde ek teminatlar da eklenebilmekte ve kasko fiyatı bu şekilde son haline getirilmektedir. Kasko fiyatı hesaplama yaparak ise ihtiyacınız olan teminatlarla poliçenizin fiyatı hakkında kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

Kasko fiyatı hesaplama işleminde ilk adım olarak aylık olarak yayınlanan ve tüm araç modelleri ve yaşlarına göre değerlerinin belirlendiği araç kasko değeri listesinden faydalanılmaktadır. Bu kasko değer listesi baz alınarak hesaplanan kasko fiyatının üzerine araç sahibinin istediği diğer teminatlar eklenir ve poliçe bedeline ulaşılır.

Araç kasko fiyatları ile ilgili “Araç Kasko Fiyatları” sayfamıza mutlaka göz atın.

Aracınızın kasko değerini sorgulamak ve güncel değer listesine ulaşmak için tıklayın.

Kasko Fiyatı Belirlemesinde Etkili Değişkenler

Araç kasko hesaplama esnasında aracın markası, modeli, yılı, motor hacmi dışında sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, kaza yapıp yapmamış olması, plakası gibi değişkenler belirlenir. Herhangi bir kaza veya diğer risklerin gerçekleşmesi durumunda tazminatın doğru ve istenen miktarda ödenmesi için bu konuların beyanı önemlidir. Bu sebeple kasko fiyatı hesaplama yaparken bilgilerinizi doğru girmeniz gerekir.

Kasko sigortasının geçerliliğini koruması ve tazminata hak kazanılması için primlerin zamanında ödenmesi şarttır. Ayrıca hasarsızlık indiriminden yararlanmak için zamanında yenileme yapmayı ihmal etmeyin.

İhtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı kasko sigortasına sahip olmak için Sigortam.net internet sitemizden kasko teklifi alabilir ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler