Kasko Sektörü İhtiyaca Uygun Ürünlerle Büyüyecek | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sektörü İhtiyaca Uygun Ürünlerle Büyüyecek

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, gelişmiş ülkelerin sigorta pazarlarının büyüklüğüne ulaşmanın mümkün olduğunu belirtirken, bunun için ihtiyaca yönelik ürünlerin piyasaya sürülmesi gerektiğini belirtti.

Musa Ülken, sigorta sektörünün 2014 yılı ilk çeyrekteki prim üretiminin geçen yıla oranla yüzde 6.5 gibi bir artış göstererek 7 milyar 24 milyon liraya ulaştığını belirtti.

2014’te de bir önceki yılın sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme beklediğini ifade eden Ülken, Türk sigorta sektörünün mevcut durumunu değerlendirdi. Sigorta sektörünün ekonomi için belirleyici olduğunu söyleyen Ülken, kişi ve şirketlerin sigorta olmadan risk alamayacağını ve varlıklarını koruyamacağını belirtti. 

 

 

Doğru Politikalarla Devam Etmeli

Sigorta politikaları konusunda önemli açıklamalar yapan Ülken kasko ve trafik sigortası içinde değerlendirmelerde bulundu.

Yeni kasko sistemi şartlarının,  kasko ürün çeşitlerini arttırmasıyla farklı bütçelerden çok daha geniş kitlelere ulaşma olanağı sağladığını belirten Ülken, ‘’Sektörde farklı ürünlerin piyasaya sürülmesi geniş bir kitleye ulaşılmasını sağlayarak üretim artmasını desteklemiştir.’’dedi.

Trafik sigortası için de değerlendirmeler yapan Ülken, şirketlerin her geçen dönem risk seçimi ve prim hesaplamalarında uzmanlıklarını daha da ilerleteciğini ifade ederken, politikanın devamı halinde sektör büyümesinin de devam edeceğini söyledi.

Riske Yönelik Fiyatlandırma

Ülkemizde; bireylerin, sektörün ve kamu kurumlarının hep birlikte hareket etmesi ve doğru adımlar atması durumunda, gelişmiş ekonomilerin sigorta ve bireysel emeklilik pazarlarının büyüklüğüne ulaşmasının mümkün olacağını söyleyen Ülken sözlerine şöyle devam etti: "Türk halkının demografik yapısına uygun ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yeni ürün çalışmaları hız kesmeden devam etmeli. Doğru pazarlama teknikleriyle riske yönelik fiyatlandırma yapılmasıyla büyüme artarak devam edecektir." 

Siz de yeni kasko sisteminin sunduğu kasko çeşitleri arasından birini seçerek kasko sahibi olun, aracınızı en uygun kasko fiyatlarıyla koruyun. Dilerseniz 7/24 hizmet veren sigorta destek hattımızdan yardım alın.


Benzer İçerikler

Kaskoda Eşdeğer Parça İndirimi Dönemi Başladı

Sigorta ücretlerinde önemli fiyat avantajları sağlaması düşünülen eşdeğer parça uygulaması 1 Haziran 2015 tarihi ile birlikte resmen başladı. Peki eşdeğer parça uygulaması beraberinde neleri getirecek? 

Devamını Oku

Otomobil Vergilerinde Yeni Dönem

Maliye Bakanlığı, MTV ve ÖTV hesaplamasında aracın emisyon oranının da dikkate alınmasına yönelik bir çalışma başlattı. Böylece çevreci araç daha az vergi ödeyecekken, çevreye daha fazla zarar veren de daha fazla vergi ödeyecek.

Devamını Oku