2015 Araç Sigorta Fiyatları ile İlgili Önemli Bilgiler

Araç sigortası araç sahiplerinin trafikte ya da park halinde karşılaşabileceği risklerden dolayı çıkabilecek masrafları güvence altına alan önemli sigortalardandır.

Araç sigortaları olan kasko ve trafik sigortasının yaptırılması bu bağlamda oldukça gereklidir. Araba alırken çoğu kişi olumsuz durumlarla karşılaşabileceğini düşünmez ya da aklına getirmek istemez. Ne yazık ki yaşanabilecek kazalar, alınan hasarlar hayatın bir gerçeğidir. Her ne kadar “benim başıma gelmez” düşüncesiyle hareket edilse de ülkemizde yaşanan trafik kazaları, büyük hasarlar, oto hırsızlıkları vs. sayısı oldukça fazladır. bu tür durumlarda maddi anlamda güvence altında olmanın tek yolu da sigorta yaptırmaktır.

Her iki sigortanın verdiği güvenceler farklıdır fakat fiyatlarını değiştiren ortak özellikler vardır. Bunların dışında yeni yılda 2015 araç sigorta fiyatlarını etkileyen değişiklikler de yapılmıştır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

2015 Araç Sigorta Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

  • Aracın hangi yılda üretildiği önemlidir. Eski ve yeni üretime sahip olan araçların 2015 yılı araç sigorta fiyatları da farklı olacaktır.
  • Aracın hangi markanın hangi modeline sahip olduğu konusu da oldukça önemlidir. Pahalı ve uygun fiyatlı araçların sigorta teklifleri de buna göre sunulur.
  • Aracın trafik yoğunluğunun ve kazalarının fazla olduğu büyük şehirlerde bulunması ya da tam tersi az arabanın olduğu ve kaza riskinin düşük olduğu küçük şehirlere bağlı bulunması sigorta fiyatlarını etkiler.
  • Aracın hususi olarak ya yolcu ve yük taşıma amacı ile ticari statüde kullanılması fiyatları değiştirir.
  • Araç sahibinin daha önceden herhangi bir kazaya karışmış ya da karışmamış olması, bu kapsamda hasarsızlık indiriminin olup olmaması fiyatlar üzerinde etkilidir.

Ayrıca 2015 kasko fiyatlarını araçtaki ek aksesuarlar da değiştirir. Çünkü bu aksesuarların ek teminatla poliçe güvencesine ekletilmesi gerekir. Kasko sigortasının ana teminatlarının dışında satın alınan ek teminatlar ek prim demektir. Dolayısıyla daha uygun kasko fiyatları için ihtiyaç duyulmayacak teminatların alınmaması gerekir.

2015 trafik sigortası fiyatlarını ise 2015’te trafik cezalarına yapılan zamlar da etkiledi. Trafik kurallarına uymayanların hasarsızlık indirimlerinin kaybolmasının yanı sıra 2015 trafik sigortası fiyatları da yüksek olacaktır. Detaylı bilgi için “Trafik Cezası Zamları, Yeni Yılda Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?” yazımızı okumanızı öneririz.

Ceza almamak ve maddi olarak korunmak için araç sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler