İhtiyacınız Olan Araç Sigortasına Sigorta Sorgulama Yaparak Ulaşın!

İhtiyacınız olan sigorta branşını seçin, en iyi fiyata beklemeden ulaşın!
telefon
444 24 00
7/24 Bizi Arayabilirsiniz!

Araç sigortası, sizin, aracınızın ve bütçenizin korunması için yaptırılması gerekli olan sigorta çeşitlerindendir. Aracınızla yola çıktığınız her an risk taşır bu nedenle sigorta yaptırmak için gecikmeyin, büyük zararlardan kurtulun.

Araç sigortası hem trafik sigortası hem de kasko sigortasını içerir.

Trafik sigortası, Türkiye’deki tüm araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Aksi durumda ceza alırlar ve araçları trafik şube otoparkına çekilir. Tekrar trafiğe geri dönülebilir fakat belli bir zaman gerekir. Ayrıca bu süreç maddi ve manevi olarak zordur. Zorunlu trafik sigortası yapılmış bir araç kazaya karıştığında karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarlar sigortanın güvencesi altındadır. Bu açıdan sürücünün bütçesini de koruyan bir sigortadır.

Kasko sigortası, isteğe bağlı yaptırılan bir sigortadır. Kaskosu olmayan bir araç kaza esnasında hasara uğradığında yaşanan zararları araç sahibi ödemek zorunda kalır. Halbuki kasko sigortasına küçük primler ödeyerek yaptırmak büyük masrafların önüne geçecektir.

Çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık gibi ana teminatlar kaskonun güvencesi altında olduğundan bu durumlarda yaşanan zararlar da sigorta tarafından ödenir. Ödeme belirli limitler dahilinde yapıldığından limiti aşan kısım sürücü tarafından ödense de kaskosu olan araç sahibiyle, kaskosu olmayanın ödeyeceği miktar arasında büyük farklılıklar olacaktır. Ayrıca, kasko poliçesine ek primler dahilinde ek teminatlar da eklenebilir.

Sürücüye bu kadar kolaylık sağlayan, maddi ve manevi rahatlık, güven sunan araç sigortalarının yaptırılması birçok sigorta acentesini dolaşarak fiyat teklifi alma süreci çoktan geride bıraktı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık internetten sigortanızı oturduğunuz yerden çok kolay ve kısa sürede yaptırmanız mümkün.

 

Poliçeniz için Gereğinden Fazla Ödemeyin

İhtiyacınız olan araç sigortasına sigorta sorgulama işlemiyle 3 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu işlem sizi korkutmasın, Sigortam.net’in kolayca hazırlamış olduğu araç sigortası sorgulama formuna bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmeniz durumunda Türkiye’nin en büyük ve en iyi şirketlerinin sizin ihtiyacınıza en uygun olan sigorta teklifleri karşınıza çıkacaktır. Çıkan tekliflerin limit, teminat ve fiyatlarını şirket bazında karşılaştırarak içinden istediğinizi seçmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında sigortanızı ister online olarak isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak satın almanız mümkündür.