Konut Fiyatları Hızla Artıyor | Konut Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Fiyatları Kredilerden Daha Hareketli

Merkez Bankası ve BDDK verilerinden derlenen Konut Piyasasına Bakış Raporu, yılın ilk çeyreği için konut kredilerinin durumunu gösteriyor. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
 
Konut kredileri yılın ilk üç ayında yıllık %28 büyüme gösterdi. Merkez Bankası’nın para politikalarının sonucu olarak konut kredisi faiz oranları yıllık %8’e kadar düştü. 10 yıl vadeli konut kredisi için faiz oranı %0,67’yi görürken, 100 bin TL değerindeki bir evi aylık 850 TL civarı bir ödeme ile satın almak mümkün hale geldi.
 
Böylece hane geliri 2000 TL altında olan aileler için ev sahibi olmak kolaylaştı. Hane geliri 2000 TL’nin altında olan kişiler, Türkiye nüfusunun %60’ını oluşturuyor.
 
Konut kredilerine başvuranların %86’sı erkek. Doğu Anadolu’da bu oran %90’a çıkıyor. Kadınların konut kredisine en yoğun talep gösterdiği bölge ise Ege. Ege Bölgesi’nde kadınlar, konut kredisi talep sayısında %18 gibi bir orana sahip. Ege Bölgesi, konut fiyat endeksinde İstanbul'un ardından ikinci sırada yer alıyor.
 

Konut Fiyatları Artıyor

Konut fiyatları 50 yaşa kadar her 10 yılda %10 artış gösteriyor. Konut kredilerindeki düşüş ile beraber ev sahibi olmak kolaylaşsa da kredi faizlerindeki düşüş ile konut fiyatlarındaki artış eşit değil. Bu yüzden faiz oranlarının düşmesini beklemek, ev sahibi olmak isteyenlerin zararına olabilir.
 
Konut sigortası ile evinizi risklere karşı teminat altına alın, kötü sürprizlerle zarara uğramayın. Hemen www.sigortam.net üzerinden konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine yönlendirelim, sigorta şirketleri size dönerek tekliflerini iletsin.

Benzer İçerikler

Vatandaş Sigorta Yaptırırken Nelere Dikkat Ediyor?

Yeşim Kahyaoğlu (30): Ev aldığım dönemde kredi çekerken bankamdan konut sigortası ürünü aldım. Ancak ne işe yaradığı, teminatları konusunda bir fikre sahip değilim.

Devamını Oku

Evine Hırsız Girene 5 Yıldızlı Tatil

Ertuğrul Bul, sektörün dört katı büyüdüklerini belirtirken, yeni kurdukları “Mutlu Müşteri Kulübü”yle KOBİ’lere ulaşmayı hedeflediklerini ve kulübün üye sayısının bine ulaştığını söyledi.

Devamını Oku

Konut Sayısı Hızla Artıyor

Ülkemizde uzun süredir artış trendi gösteren konut satışlarındaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor

Devamını Oku