444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Fiyatları Kredilerden Daha Hareketli

22 Mayıs 2013
Merkez Bankası ve BDDK verilerinden derlenen Konut Piyasasına Bakış Raporu, yılın ilk çeyreği için konut kredilerinin durumunu gösteriyor. 
Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
 
Konut kredileri yılın ilk üç ayında yıllık %28 büyüme gösterdi. Merkez Bankası’nın para politikalarının sonucu olarak konut kredisi faiz oranları yıllık %8’e kadar düştü. 10 yıl vadeli konut kredisi için faiz oranı %0,67’yi görürken, 100 bin TL değerindeki bir evi aylık 850 TL civarı bir ödeme ile satın almak mümkün hale geldi.
 
Böylece hane geliri 2000 TL altında olan aileler için ev sahibi olmak kolaylaştı. Hane geliri 2000 TL’nin altında olan kişiler, Türkiye nüfusunun %60’ını oluşturuyor.
 
Konut kredilerine başvuranların %86’sı erkek. Doğu Anadolu’da bu oran %90’a çıkıyor. Kadınların konut kredisine en yoğun talep gösterdiği bölge ise Ege. Ege Bölgesi’nde kadınlar, konut kredisi talep sayısında %18 gibi bir orana sahip. Ege Bölgesi, konut fiyat endeksinde İstanbul'un ardından ikinci sırada yer alıyor.
 

Konut Fiyatları Artıyor

Konut fiyatları 50 yaşa kadar her 10 yılda %10 artış gösteriyor. Konut kredilerindeki düşüş ile beraber ev sahibi olmak kolaylaşsa da kredi faizlerindeki düşüş ile konut fiyatlarındaki artış eşit değil. Bu yüzden faiz oranlarının düşmesini beklemek, ev sahibi olmak isteyenlerin zararına olabilir.
 
Konut sigortası ile evinizi risklere karşı teminat altına alın, kötü sürprizlerle zarara uğramayın. Hemen www.sigortam.net üzerinden konut sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine yönlendirelim, sigorta şirketleri size dönerek tekliflerini iletsin.

Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Nedir?

02 Aralık 2010 Perşembe
Konut sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlar. 
 

Evinizde Yapabileceğiniz Ufak Tadilatlar

16 Nisan 2013 Salı
Bahar ile birlikte evinizde bakım ve tadilatların da zamanı geldi. İşte çok para harcamadan evinizi güzelleştirmenin yolları.

Maketten Konut Satışına Sigorta

22 Nisan 2013 Pazartesi
İnşaat firmaları, maketten konut satışı için sigorta yaptıracak. Konut bitirme sigortası ile vatandaşın, bitirilemeyen inşaatlar yüzünden mağdur olması engellenecek.