Konut Sigortası Yaptırmadan Tatile Çıkmayın!

01 Ağustos 2014

Yazın yaklaşmasıyla birlikte tatiller de başladı. Tüm sene bu zamanı bekleyenler kış aylarından biletlerini ayırttı, tatil planlarını aylar öncesinden yapmaya başladı.

Herkesin amacı bu yaz tatillerinde yıl boyunca yaşadıkları stresi atmak, huzurlu ve keyifli vakit geçirmek. Tatilinizin güzel geçmesi için atlamamanız gereken ayrıntılara önem vermeniz ve yapmanız büyük önem taşıyor.

Hazırladığımız küçük noktalara dikkat ederek eğlenci bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

 

Tatile Çıkmadan Evinizde Dikkat Etmeniz Gereken 6 Önemli Nokta


Hırsızlara Dikkat!

Boş bırakılan evler hırsızlara davetiye çıkarıyor. Evleri takip eden hırsızlar içeride kimsenin olmadığını gördüklerinde bu fırsatı kaçırmıyorlar. En değerli mekanınız olan eviniz ve değerli eşyalarınız bu durumdan zarar görüyor ve çalınıyor. Bu durum da maddi ve manevi kayıplar yaşamanıza neden oluyor. Bu noktada sigorta yaptırmak büyük önem taşır. Konut sigortası yaptırarak içiniz rahat bir şekilde tatilinize odaklanabilirsiniz.

Eşyalarınızı Koruyun!

Siz yokken tozlanmasın diye küçüş boyutlu dekorasyon ürünlerinizi kapalı bir yere kaldırabilirsiniz. Koltuklarınızı da aynı şekilde üzerine örtü serili bir halde bırakırsanız kirlenmesini önlemiş olursunuz.

Prizleri Kontrol Edin!

Tüm elektronik aletlerinizin fişlerini prizden çıkarın. Buzdolabınız çalışır halde kalabilir aksi durumda içindeki yiyecekler bozulur. Elektronik eşyalar fazla elektrik harcar, boş yere fatura ödememek ve sigorta atmasını engellemek için bu noktaya dikkat edilmelidir.

Elektrik ve Suya Dikkat Edin!

Mutfak hariç sigortaları indirebilir, gazı ve vanaları kapatabilirsiniz. Işıkların ve muslukların da kapalı olduğundan emin olmanız döndüğünüzde yüklü faturalarla karşılaşmanızı önler. Ayrıca su taşması olayıyla karşılaşmanızı da önler.

Faturalarınızı Biriktirmeyin!

Posta kutunuzda biriken faturalar hırsızlara evde olmadığınızı bildirir. Bu nedenle bir komşunuzdan rica ederek posta kutunuzun anahtarını kendisine bırakıp, faturaları gördükçe almasını isteyebilirsiniz.

Kapı ve Pencereleri Kapatın!

Evinizdeki tüm pencereleri kapatın. Yüksek katta oturuyor olsanız da yine de pencerelerinizi kapalı tutun, hırsızlar bir eve girebilmek için çeşitli yollar kullanır. Kırık camınız varsa mutlaka yenisiyle değiştirtin. Kapının tüm kilitlerini kilitlediğinizden emin olun.

Tatilinizi aklınız evde kalmadan, huzurlu bir şekilde geçirmek istiyorsanız hemen Sigortam.net üzerinden konut sigortası yaptırın. Bunun için konut sigortası başvuru formunu doldurmanız yeterli.


Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Niçin Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Konut sigortası yaptırarak evinizde meydana gelen hasarları teminat altına alabilirsiniz. Bu şekilde sadece kendi hasarınızı değil, bağlı hasarları da sigorta şirketine karşılattırabilirsiniz. 

Konut Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Konut sigortası teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genellikle yangın ana teminattır.