Konut Sigortasının Kapsamadığı Haller

Konut sigortası; evinizi, işyerinizi veya belirli aralıklarla ikamet ettiğiniz yazlığınızı deprem, sel gibi doğal afetlere, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Konut sigortası primleri, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı binanın bulunduğu yere göre farklılıklar gösterebilir. Bunun dışında kat sayısı, konutun bulunduğu kat, bina yapı tarzı da konut sigortası primine etki edebilir.

Hasarın meydana gelmesi halinde eşyaların da zarara uğramaması için sigortaya konu olan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye alınması gerekir. Bu sayede az bir maliyet farkı ile daha büyük bir güvence sağlanır. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Ancak bu güvenceyi sağlayan konut sigortası teminatları ile beraber kapsam dışında olan konularda var. Konut sigortası kapsamı dışındaki halle neler öğrenin, evinizi veya iş yerinizi doğru teminatlarla koruyun.

Konut Sigortası Kapsamı Dışındaki Haller
 

 • Savaş, her türlü savaş olayları, istila, çarpışma, iç savaş gibi ülkeler arası veya ülke iç durumundan kaynaklanan kargaşa sebebiyle meydana gelen bütün zararlar,
   
 • Nükleer yakıtlar ve nükleer yakıtların yanması sonucu oluşan radyosların sebebiyet verdiği zarar,
   
 • Kamu otoritesinin, sigortalı varlıklar üzerinde yapacakları tasarrufların sebep verdiği zararlar,
   
 • Yangın dışında, sigortalı varlıkların kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde meydana gelmiş zararlar sebebiyle oluşan zararlar,
   
 • Aydınlatma, ütüleme aletleri, lamba, mum, sigara ve bunların benzerlerinin temasından kaynaklanmış zararlar,
   
 • Alçak basın sebebiyle kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde defarmasyonu, yıpranması nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlarda meydana gelmiş tüm zararlar,

Konut sigortasının kapsamı hakkında doğru bilgiler edinerek, konut sigortası yaptırın, doğru sigorta şirketler için konut sigortası başvurusu yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bütçenize en uygun konut sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinize, Sigortam.net'te sigorta sorgulama yaparak ulaşabilir, dilediğiniz an sigortalanabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL