444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortasının Kapsamadığı Haller

13 Haziran 2014

Konut sigortası; evinizi, işyerinizi veya belirli aralıklarla ikamet ettiğiniz yazlığınızı deprem, sel gibi doğal afetlere, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Konut sigortası primleri, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı binanın bulunduğu yere göre farklılıklar gösterebilir. Bunun dışında kat sayısı, konutun bulunduğu kat, bina yapı tarzı da konut sigortası primine etki edebilir.

Hasarın meydana gelmesi halinde eşyaların da zarara uğramaması için sigortaya konu olan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye alınması gerekir. Bu sayede az bir maliyet farkı ile daha büyük bir güvence sağlanır. 

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

Ancak bu güvenceyi sağlayan konut sigortası teminatları ile beraber kapsam dışında olan konularda var. Konut sigortası kapsamı dışındaki halle neler öğrenin, evinizi veya iş yerinizi doğru teminatlarla koruyun.

Konut Sigortası Kapsamı Dışındaki Haller
 

 • Savaş, her türlü savaş olayları, istila, çarpışma, iç savaş gibi ülkeler arası veya ülke iç durumundan kaynaklanan kargaşa sebebiyle meydana gelen bütün zararlar,
   
 • Nükleer yakıtlar ve nükleer yakıtların yanması sonucu oluşan radyosların sebebiyet verdiği zarar,
   
 • Kamu otoritesinin, sigortalı varlıklar üzerinde yapacakları tasarrufların sebep verdiği zararlar,
   
 • Yangın dışında, sigortalı varlıkların kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde meydana gelmiş zararlar sebebiyle oluşan zararlar,
   
 • Aydınlatma, ütüleme aletleri, lamba, mum, sigara ve bunların benzerlerinin temasından kaynaklanmış zararlar,
   
 • Alçak basın sebebiyle kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde defarmasyonu, yıpranması nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlarda meydana gelmiş tüm zararlar,

Konut sigortasının kapsamı hakkında doğru bilgiler edinerek, konut sigortası yaptırın, doğru sigorta şirketler için konut sigortası başvurusu yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bütçenize en uygun konut sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinize, Sigortam.net'te sigorta sorgulama yaparak ulaşabilir, dilediğiniz an sigortalanabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

10 Haziran 2010 Perşembe

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Niçin Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma

Konut sigortası yaptırarak evinizde meydana gelen hasarları teminat altına alabilirsiniz. Bu şekilde sadece kendi hasarınızı değil, bağlı hasarları da sigorta şirketine karşılattırabilirsiniz. 

Konut Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Konut sigortası teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genellikle yangın ana teminattır.