Binali Yıldırım, “Kasko ve Trafik Sigortası Birleştirilebilir”

Sürücülerin son aylardaki en önemli sorunlarının başında gelen trafik sigortası fiyatları ile ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım’dan çok çarpıcı bir açıklama geldi. Trafik sigortası primlerinde yaşanan yükseliş dolayısıyla bir çalışma başlattıklarını belirten Yıldırım, gelecek günlerde kasko ve trafik sigortasının birleştirilebileceğini söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

“Teminatlar Gözden Geçiriliyor”

İstanbul Ticaret Odası’nda düzenlenen “Karayolu Taşımacılığı’nda Verimlilik ve 2023 Vizyonu” başlıklı toplantıya katılan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada trafik sigortası fiyatları ile ilgili çalışma yürüttüklerini belirterek, prim ücretlerinin düşmesi için çözüm yolu aradıklarını söyledi. Vatandaşların artan poliçe primlerinden kaynaklı şikayetlerinden ise sonuna kadar haklı olduklarını vurgulayan Yıldırım, fiyatların düşmesi için yapılabilecek tüm çalışmaların yapılacağını ifade etti. Trafik sigortası teminatları ile ilgili bir takım problemlerin olduğuna dikkat çeken Yıldırım, fiyat artışlarının temelinde de bu teminatların olduğunu belirterek, kapsam ve teminatların tekrar gözden geçirileceğini ve primlerin makul bir seviyeye düşürüleceğini söyledi.

İki Hafta Arayla İki Bakandan Ayrı Açıklamalar

Kasko ve trafik sigortasının birleşebileceği yönündeki bir diğer açıklama ise hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten gelmişti. Sektör temsilcilerinin geneli, böyle bir uygulamaya geçilmesinin çok zor olduğunu belirtseler de, iki hafta arayla, iki ayrı bakanın benzer açıklamalarda bulunmaları, akıllara “ kasko ve trafik sigortası gerçekten birleşiyor mu?” sorusunu getirdi.

Kasko ve Trafik Sigortası Birleşirse Fiyatlar Ne Olur?

Kasko ve trafik sigortasının birleştirilmesi halinde, sürücülerin iki farklı sigorta için ayrı ayrı ücret ödemeyeceğini düşünenler olduğu kadar, kaskonun da zorunlu hale geleceği için, sürücülere daha yüksek miktarlarda prim ücretlerinin çıkacağını düşünenler de yok değil. Bilindiği gibi trafik sigortası karşı ve üçüncü taraflara verilen hasarları teminat altına alırken, kasko ise sürücüyü, araç sahibini kaza, arıza, hırsızlık, yangın vs. gibi tehlikeler karşısında teminat altına alıyor. İki sigorta türünün de farklı teminat unsurlarını kapsaması, prim ücretlerinin nasıl belirleneceği konusunda soru işaretlerine neden oluyor. Bakalım önümüzdekü günler neyi getirecek?

Trafik Sigortası için En Uygun Fiyat Sigortam.net’te

Araç sahiplerinin aklını en fazla kurcalayan sorunların başında gelen trafik sigortası için en uygun fiyat her zamanki gibi Sigortam.net’te. Siz de Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliflerini görerek, poliçenizi en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak istiyorsanız, hemen trafik sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, poliçenize kolayca sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL