Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay

Özel sağlık sigortası, sigorta sahiplerine diledikleri doktor ve sağlık kurumunda tedavi olma fırsatını tanır ve büyük sağlık giderlerine karşı önlem alınmasını sağlar.

Özel sağlık sigortasında bir yaptırım zorunluluğu yok tamamen kişilerin seçimlerine ve yaşam tarzlarına bağlı olarak yaptırılıyor. Sağlık sigortası alan kişiler ileride yaşayabilecekleri sağlık sorunlarına karşı bir yatırım yapmış oluyor.

Sahiplerine 1 yıl boyunca uygun fiyatlarla tedavi olma imkanı sağlayan özel sağlık sigortasının işlevini doğru bir şekilde yerine getirmesi için hem sigorta sahiplerine hem de sigorta şirketlerine görevler düşüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Öncelikle her sigorta ürünün de olduğu gibi özel sağlık sigortası yapılırken de çok iyi araştırma yapılması gerekiyor. Özel sağlık sigortası almayı düşünenler öncelikle nasıl bir tedavi planına ihtiyaçları olduğunu düşünmeli ve bu yönde karar vermelidir. Ayakta tedavili teminatlar yeterli olur mu yoksa muhakkak ayakta tedavi teminatı da olmalı mıdır? Teminatların bir limiti olmalı mıdır yoksa limit bir plan mı gerekir, sosyal güvenceye ek ne kadar ilave güvence alınmalıdır… Gibi sorular bunlardan sadece birkaç tanesi. Bu soruların cevapları aynı zamanda özel sağlık sigortanızın kapsamını belirleyecektir.

Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay

Özel sağlık sigortası almadan önce üzerinize düşen sorumlulukları öğrenerek, en uygun sigorta poliçesiyle sağlığınızı ve geleceğinizi güvenceye alabilirsiniz.

  1. Özel sağlık sigortası almadan önce öncelikle alışkanlarınızı, sağlık durumunuzu dikkate almalısınız. Beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda teminat seçiminiz doğru olacaktır.
  2. Sigorta poliçenizden beklentilerinizi belirledikten sonra, sigorta şirketlerinin sağlık sigortalarında sundukları hizmet ve paketleri karşılaştırmalısınız, aklınıza takılan soru işaretleri için cevap istemelisiniz. Örneğin; yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı içerisinde hangi rahatsızlıkları güvence altına aldıklarınız sorabilirsiniz.
  3. Özel sağlık sigortası alacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşları ağını sorgulamalı, değerlendirmelisiniz. Örneğin; ikamet ettiğiniz bir yerde bulunan sağlık kuruluşu veya sağlık kuruluşu ağının yaygın olması size avantaj sağlar.
  4. Gelir düzeyiniz de özel sağlık sigortası seçiminizi etkileyecek bir diğer unsurdur. Maddi imkanınızın sınırlı olması özel sağlık sigortanızı eksik güvenceyle alacağınız anlamına gelmez. Gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları seçerek uygun fiyatlarla yeterli teminata sahip olabilirsiniz.
  5. Özel sağlık sigortası poliçelerinin bazıları limitsiz olabilir ve bu durum sigorta primini etkiler. Sigorta poliçenizi imzalamadan önce bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Siz de özel sağlık sigortası almadan önce üstünüze düşen sorumlulukları yerine getirin, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvenceye alın.

Sigortam.net’in online işlemleri yerine telefonla sigortalanmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL