Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay

Özel sağlık sigortası, sigorta sahiplerine diledikleri doktor ve sağlık kurumunda tedavi olma fırsatını tanır ve büyük sağlık giderlerine karşı önlem alınmasını sağlar.

Özel sağlık sigortasında bir yaptırım zorunluluğu yok tamamen kişilerin seçimlerine ve yaşam tarzlarına bağlı olarak yaptırılıyor. Sağlık sigortası alan kişiler ileride yaşayabilecekleri sağlık sorunlarına karşı bir yatırım yapmış oluyor.

Sahiplerine 1 yıl boyunca uygun fiyatlarla tedavi olma imkanı sağlayan özel sağlık sigortasının işlevini doğru bir şekilde yerine getirmesi için hem sigorta sahiplerine hem de sigorta şirketlerine görevler düşüyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Öncelikle her sigorta ürünün de olduğu gibi özel sağlık sigortası yapılırken de çok iyi araştırma yapılması gerekiyor. Özel sağlık sigortası almayı düşünenler öncelikle nasıl bir tedavi planına ihtiyaçları olduğunu düşünmeli ve bu yönde karar vermelidir. Ayakta tedavili teminatlar yeterli olur mu yoksa muhakkak ayakta tedavi teminatı da olmalı mıdır? Teminatların bir limiti olmalı mıdır yoksa limit bir plan mı gerekir, sosyal güvenceye ek ne kadar ilave güvence alınmalıdır… Gibi sorular bunlardan sadece birkaç tanesi. Bu soruların cevapları aynı zamanda özel sağlık sigortanızın kapsamını belirleyecektir.

Özel Sağlık Sigortası Alırken Gözden Kaçmaması Gereken 5 Detay

Özel sağlık sigortası almadan önce üzerinize düşen sorumlulukları öğrenerek, en uygun sigorta poliçesiyle sağlığınızı ve geleceğinizi güvenceye alabilirsiniz.

  1. Özel sağlık sigortası almadan önce öncelikle alışkanlarınızı, sağlık durumunuzu dikkate almalısınız. Beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda teminat seçiminiz doğru olacaktır.
  2. Sigorta poliçenizden beklentilerinizi belirledikten sonra, sigorta şirketlerinin sağlık sigortalarında sundukları hizmet ve paketleri karşılaştırmalısınız, aklınıza takılan soru işaretleri için cevap istemelisiniz. Örneğin; yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı içerisinde hangi rahatsızlıkları güvence altına aldıklarınız sorabilirsiniz.
  3. Özel sağlık sigortası alacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı sağlık kuruluşları ağını sorgulamalı, değerlendirmelisiniz. Örneğin; ikamet ettiğiniz bir yerde bulunan sağlık kuruluşu veya sağlık kuruluşu ağının yaygın olması size avantaj sağlar.
  4. Gelir düzeyiniz de özel sağlık sigortası seçiminizi etkileyecek bir diğer unsurdur. Maddi imkanınızın sınırlı olması özel sağlık sigortanızı eksik güvenceyle alacağınız anlamına gelmez. Gerçekten ihtiyaç duyacağınız teminatları seçerek uygun fiyatlarla yeterli teminata sahip olabilirsiniz.
  5. Özel sağlık sigortası poliçelerinin bazıları limitsiz olabilir ve bu durum sigorta primini etkiler. Sigorta poliçenizi imzalamadan önce bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Siz de özel sağlık sigortası almadan önce üstünüze düşen sorumlulukları yerine getirin, en uygun özel sağlık sigortası fiyatları ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvenceye alın.

Sigortam.net’in online işlemleri yerine telefonla sigortalanmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar. Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Teklifleri Tek Bir Ekrandan Karşılaştır!

Online sigorta teklifi almak oldukça basit ve...hızlıdır. Online sigorta teklifi alırken, tek bir ekranda bir çok sigorta şirketinin teklifini...karşılaştırabilirsiniz. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak arasındaki fiyat ve teminat farklarını...inceleyin, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan sigortayı anında seçin. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak...için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak...istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm...teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten...sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten...sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel...indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da...uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak...yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı...düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko...poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko...yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli...olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortasıteklifialarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL