Uzman Görüşü


Sağlık Sigortasında Vergi Avantajı

Sağlık sigortası vergi avantajı hangi şartlarda gerçekleşir? Sağlık sigortası vergi avantajı kimler için geçerlidir? Sağlık sigortası primlerinizi gelir vergisi indirimi olarak alabileceğinizi biliyor muydunuz? Vergi indirimi sayesinde brüt maaşınızdan kesilen vergi azalacağından net maaşınızda artış sağlanır. Bu yazımızda vergi indirimi hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik Sağlık Sigortası Vergi Avantajı Sağlık sigortası vergi indirimi, kendiniz ve aileniz için ödediğiniz özel sağlık sigortası primlerini belli bir oranda gelir verginizden düşmenizi sağlar. Böylece hem özel sağlık sigortası avantajlarından faydalanarak özel hastanelerden ayakta tedavi, yatarak […]

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Faydalanılır?

Özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır? sorusu sağlık sigortasında vergi avantajından yararlanmak isteyenlerin en merak ettiği konuların başında geliyor. Bizde özel sağlık sigortası vergi indirimi nasıl alınır sorusunun detaylarını sizler için bir araya getirdik. Çalışanlar ve iş yeri sahipleri için ayrı değerlendirilen vergi indirimin ayrıntıları yazımızın devamında.   Gelir vergisinde indirim yapma olanağı sağlayan sağlık sigortasında, indirimin vergi matrahında gösterilebilmesi için gereken şart, primin gelirin elde edildiği dönemde ödenmiş olmasıdır.     Özel sağlık sigortası için ödenen primler, çalışanın […]

Devamını Oku

Diş Sararması Problemini Giderecek 7 Doğal Yöntem

Dişleriniz gülüşünüze engel olmasın. Diş sararması ile doğal yollarla mücadele etmenizi sağlayacak en etkili 7 yöntemi sizin derledik.

Devamını Oku

Online Sigorta Alınır mı?

Sigorta, sokaktaki insan için çoğu zaman zorunluluk, kimi zaman yaptırsam iyi olacak sanırım bakış açısı ile alınan bir hizmetten öteye çoğu zaman geçemiyor.

Devamını Oku

Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Ne zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası, çocuk bekleyen kadınların, hem bebeğin sağlığı hem de kendi sağlıkları için mutlaka özel sağlık sigortası paketlerinde bulundurmaları gereken,çok önemli bir teminattır. İşte doğum sigortasının detayları.

Devamını Oku

Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

Kış hastalıkları veya farklı pek çok sağlık sorunundan kaynaklanan boğaz ağrısının tedavi süreci için yapılabilecekleri bir araya getirdik.

Devamını Oku

Tatilde Sağlıklı Beslenme için 10 Öneri!

Keyifli ve hastalıksız bir tatil geçirmek için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Sizin için hazırladığımız beslenme önerilerine yazımızdan ulaşın.

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Sigorta Priminin Ödenmesi

Özel sağlık sigortasında sigorta priminin tamamının taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa peşinatın ilk taksiti yapılır yapılmaz ve en geç poliçenin teslimi karşılığında ödenmelidir. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Bir sigorta şirketi sigorta yaptıracak kişiye ömür boyu yenileme garantisi içeren bir ürün sunduğunda, bu ürünün bilgilerini ve değerlendirme şartlarını sigortalıya bildirmesi gerekiyor. 

Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Özel sağlık sigortaları sistemine genç yaşta girip, bu sistemde uzun süre kalmak tercih edilmelidir. Uzun yıllar sürmesi istenen bu süreçte poliçeler her yıl düzenli olarak yenilenmektedir.

Devamını Oku

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Sağlık sigortası, sizin ve ailenizin bir yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da kazalarda doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılayabilmenizi sağlar.
 

Devamını Oku

Yeni Doğan Bebek ve Çocuklar Sigortadan Faydalanabilir mi?

Yaş sınırı, bir çok sigorta şirketi tarafından özel koşullarla esnek hale getirilmektedir. Bebekler için özel bebek sigortası ve çocuklar için de özel çocuk sigortası yapılabilmektedir.

Devamını Oku
Daha Fazla Göster