444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler Nelerdir?

22 Aralık 2014

Sağlık hayatımızdaki en önemli konudur. Sağlığımız yerinde olmadığında hayattaki hiçbir şeyin para da dahil bir önemi olmaz. Çünkü sağlığımız bozulduğunda işlerimiz aksar, yapılmak istenenler tam olarak yerine getirilemez ve tüm hayatımız bu durumdan oldukça etkilenir.

Dolayısıyla sağlığımızı korumak için elimizden geleni yaparız. Fakat bazı durumlarda elimizde olmadan da sağlığımız risk altına girebilir. Buna aniden bir kaza ya da hastalık neden olabilir. Böyle bir durumda ortaya oldukça fazla sağlık masrafları çıkabilir. Bu masrafların hepsini cebinizden karşılamak ise sizi büyük zorluklara sokabilir. Özel sağlık sigortanız varsa eğer bu masrafların büyük bir kısmı sigorta güvencesinde olacak siz de bütçenizi zorlayan ödemeler yapmayacağınız için maddi ve manevi rahat edeceksiniz.

  

Özel sağlık sigortası yaptırmak online sigortanın gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaşmıştır. Evrak toplama, teklif alma süreçleri de daha hızlı, kolay ve rahat olmuştur. Özel sağlık sigortasında istenen evraklar aşağıdaki durumlara göre değişiklik göstermektedir.

İlk Kez Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Gerekli Belgeler

Standart olarak istenen belgeler:

 • Genellikle şirketler online olarak teklif formu sunarlar. Bu formda birçok bilgiler sorulmaktadır. Yaş, cinsiyet, mevcut sağlık durumu vs.
   
 • Bilgilendirme formu.

Ekstra istenenler belgeler:

 • Kredi kartı formu,
   
 • Nüfus cüzdanı,
   
 • T.C vanatandaşı olmayanlar için oturma izni.
   

Farklı Bir Sigorta Şirketine Geçerken İstenen Belgeler
 

 • Başvuru formu,
   
 • Bilgilendirme formu,
   
 • Rapor ve tetkikler istenebilir.
   

Özel Sağlık Sigortasına Eş ve Çocuk Eklenirken İstenen Belgeler:
 

 • Başvuru formu,
   
 • Yeni doğan bebek için doğum raporu ve epikriz raporu,
   
 • Eşin sigortaya eklenmesi için evlilik tarihinden itibaren 30 gün içinde başvuru yapılması gerekir.
   
 • Çocuğun sigortaya eklenmesi için gereken süre sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler 15 gün, bazıları 30 gün bazıları ise 60 gün süre tanımaktadır.

Poliçe yenilemelerinde ise genellikle şirketler herhangi bir evrak istemezler. Özel sağlık sigortasını risk yaşamadan yaptırın kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almanın mutluluğunu yaşayın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Özel Sağlık Sigortası Teminatlarını Belirlenmede 5 Önemli Nokta!

01 Ekim 2014 Çarşamba

Özel sağlık sigortası satın alırken hangi teminatları neye göre seçmeniz gerektiğine yazımızdan ulaşın, en uygun fiyatlı özel sağlık sigortasına ulaşın.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

05 Kasım 2014 Çarşamba

Sağlık sigortası primleri, gerçekleşebilecek hastalıklarla bağlantılıdır. Riski ihtimali ne kadar yüksekse, sağlık sigortası fiyatları o kadar yükselir.

Bu Yıl Özel Sağlık Sigortası Poliçenizi Sigortam.net'in En İyi Fiyat Garantisiyle Yenileyin!

25 Kasım 2014 Salı

Özel sağlıl sigortası poliçe yenilemenizi Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisiyle yapın, poliçe süresi boyunca avantajı yakalayın!