Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler Nelerdir?

özel sağlık sigortası için gerekli belgelerSağlığınızı güvenceye almak için sağlık sigortası başvurusunda bulunmanız belirli evrakları da teslim etmenizi gerektirir. Bu açıdan özel sağlık sigortası için gerekli belgeler, başvuru sırasında bilmeniz de fayda olan önemli konulardan biridir. Peki özel sağlık sigortası için gerekli belgeler nelerdir?

Sağlık hayatımızdaki en önemli konudur. Sağlığımız yerinde olmadığında hayattaki hiçbir şeyin para da dahil bir önemi olmaz. Çünkü sağlığımız bozulduğunda işlerimiz aksar, yapılmak istenenler tam olarak yerine getirilemez ve tüm hayatımız bu durumdan oldukça etkilenir.

Dolayısıyla sağlığımızı korumak için elimizden geleni yaparız. Fakat bazı durumlarda elimizde olmadan da sağlığımız risk altına girebilir. Buna aniden bir kaza ya da hastalık neden olabilir. Böyle bir durumda ortaya oldukça fazla sağlık masrafları çıkabilir. Bu masrafların hepsini cebinizden karşılamak ise sizi büyük zorluklara sokabilir. Özel sağlık sigortanız varsa eğer bu masrafların büyük bir kısmı sigorta güvencesinde olacak siz de bütçenizi zorlayan ödemeler yapmayacağınız için maddi ve manevi rahat edeceksiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası yaptırmak, online sigorta alanının gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaşmıştır. Evrak toplama, teklif alma süreçleri de daha hızlı, kolay ve rahat olmuştur. Özel sağlık sigortasında istenen evraklar aşağıdaki durumlara göre değişiklik göstermektedir. Özel sağlık sigortası için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi aşağıda hazırladığımız listelerden öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası İçin Gerekli Belgeler

İlk Kez Yaptıracaklar İçin Gerekli Belgeler

Standart olarak istenen belgeler:

 • Genellikle şirketler online olarak teklif formu sunarlar. Bu formda birçok bilgi sorulmaktadır. Yaş, cinsiyet, mevcut sağlık durumu vs.
 • Bilgilendirme formu.

Ekstra istenenler belgeler:

 • Kredi kartı formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • T.C vatandaşı olmayanlar için oturma izni.

Farklı Bir Sigorta Şirketine Geçerken İstenen Belgeler

 • Başvuru formu,
 • Bilgilendirme formu,
 • Rapor ve tetkikler istenebilir.

Özel Sağlık Sigortasına Eş ve Çocuk Eklenirken İstenen Belgeler:

 • Başvuru formu,
 • Yeni doğan bebek için doğum raporu ve epikriz raporu,
 • Eşin sigortaya eklenmesi için evlilik tarihinden itibaren 30 gün içinde başvuru yapılması gerekir.
 • Çocuğun sigortaya eklenmesi için gereken süre sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler 15 gün, bazıları 30 gün bazıları ise 60 gün süre tanımaktadır.

Poliçe yenilemelerinde ise genellikle şirketler herhangi bir evrak istemezler. Özel sağlık sigortasını risk yaşamadan yaptırın kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almanın mutluluğunu yaşayın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatlarıiçin Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL