Özel Sağlık Sigortası için Gerekli Belgeler Nelerdir?

özel sağlık sigortası için gerekli belgelerSağlığınızı güvenceye almak için sağlık sigortası başvurusunda bulunmanız belirli evrakları da teslim etmenizi gerektirir. Bu açıdan özel sağlık sigortası için gerekli belgeler, başvuru sırasında bilmeniz de fayda olan önemli konulardan biridir. Peki özel sağlık sigortası için gerekli belgeler nelerdir?

Sağlık hayatımızdaki en önemli konudur. Sağlığımız yerinde olmadığında hayattaki hiçbir şeyin para da dahil bir önemi olmaz. Çünkü sağlığımız bozulduğunda işlerimiz aksar, yapılmak istenenler tam olarak yerine getirilemez ve tüm hayatımız bu durumdan oldukça etkilenir.

Dolayısıyla sağlığımızı korumak için elimizden geleni yaparız. Fakat bazı durumlarda elimizde olmadan da sağlığımız risk altına girebilir. Buna aniden bir kaza ya da hastalık neden olabilir. Böyle bir durumda ortaya oldukça fazla sağlık masrafları çıkabilir. Bu masrafların hepsini cebinizden karşılamak ise sizi büyük zorluklara sokabilir. Özel sağlık sigortanız varsa eğer bu masrafların büyük bir kısmı sigorta güvencesinde olacak siz de bütçenizi zorlayan ödemeler yapmayacağınız için maddi ve manevi rahat edeceksiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel sağlık sigortası yaptırmak, online sigorta alanının gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaşmıştır. Evrak toplama, teklif alma süreçleri de daha hızlı, kolay ve rahat olmuştur. Özel sağlık sigortasında istenen evraklar aşağıdaki durumlara göre değişiklik göstermektedir. Özel sağlık sigortası için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi aşağıda hazırladığımız listelerden öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası İçin Gerekli Belgeler

İlk Kez Yaptıracaklar İçin Gerekli Belgeler

Standart olarak istenen belgeler:

 • Genellikle şirketler online olarak teklif formu sunarlar. Bu formda birçok bilgi sorulmaktadır. Yaş, cinsiyet, mevcut sağlık durumu vs.
 • Bilgilendirme formu.

Ekstra istenenler belgeler:

 • Kredi kartı formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • T.C vatandaşı olmayanlar için oturma izni.

Farklı Bir Sigorta Şirketine Geçerken İstenen Belgeler

 • Başvuru formu,
 • Bilgilendirme formu,
 • Rapor ve tetkikler istenebilir.

Özel Sağlık Sigortasına Eş ve Çocuk Eklenirken İstenen Belgeler:

 • Başvuru formu,
 • Yeni doğan bebek için doğum raporu ve epikriz raporu,
 • Eşin sigortaya eklenmesi için evlilik tarihinden itibaren 30 gün içinde başvuru yapılması gerekir.
 • Çocuğun sigortaya eklenmesi için gereken süre sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler 15 gün, bazıları 30 gün bazıları ise 60 gün süre tanımaktadır.

Poliçe yenilemelerinde ise genellikle şirketler herhangi bir evrak istemezler. Özel sağlık sigortasını risk yaşamadan yaptırın kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almanın mutluluğunu yaşayın. En uygun özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca sigorta sorgulama yapın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı nedir? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hangi...masrafları karşılar? Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı hakkında merak edilenleri yazımızda bir araya...getirdik.
Tamamlayıcı sağlık...sigortası, kişilerin istekleri doğrultusunda yaptırabildikleri sigorta alternatifidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası...alan kişiler, anlaşmalı sağlık kuruluşları ve özel hastanelerden dilediği hizmeti alabilmektedir. [widget...id="sigortamnet_tss_widget-2"] tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamıBu sigortayı sadece...SGK’lı, 55 yaş altı, T.C. vatandaşı olan kişiler satın alabilirler. Kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri...için de ayrı poliçe satın alabilirler. Sosyal güvenlik sisteminin karşılamadığı veya sistemin limitlerini aşacak sağlık...giderleri, tamamlayıcı sağlık sigortası ile giderilebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortasını bir örnekle açıklamak,...anlaşılması açısından daha faydalı olacaktır; örneğin tedavi ücreti 500 TL’yi buldu ancak devlet sadece 200’TL’sini...karşılıyor. Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasının olması durumunda, sigortalının ödemesi gereken hizmet bedeli çok daha...düşük olacaktır veya hiç bir bedel ödemesi gerekmeyecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli özel sağlık sigortası şeklinde de adlandırılabilir. Tamamlayıcı sağlık...sigortası, sigorta şirketlerinin talep ettiği primler, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaş grubuna, geçmiş veya poliçe...hazırlanırken ki sağlık durumuna ve alınacak güvencelerin limitlerine göre farklılaşacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık...Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel şartları doğrultusunda bu sigorta türünün kapsamı ise şu...şekildedir;
 • Finansmanı sağlanmayan sağlık hizmetlerine ait bedeller,
 • İlave ücret tutarları,
 • ...
 • Otelcilik ücreti gibi hastadan alınabilecek tutarlar,
 • Sağlık hizmet sunucusu ile sigorta şirketi arasında...yapılabilecek anlaşmaya göre, Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları üzerinde kalan tutarlar, tamamlayıcı sağlık sigortası konusu...yapılabilecektir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamaları, sigorta şirketlerine göre de değişebilmektedir....Örneğin; sigorta şirketlerinin ürünleri arasında, yeni doğan sağlık sigortası veya limitsiz doğum teminatı gibi hizmetler de...bulunabilmektedir. Yeni doğan sağlık sigortasıyla bebeğin ilk muayenesi, aşıları ve topuk kanı gibi işlemleri...karşılanmaktadır. Zorunlu bir küvoz hizmet varsa, bir ücret ödenmemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili daha fazla...bilgi için; ''Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında...Bilmedikleriniz'' başlıklı yazımızı inceleyin. Siz de tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası...hakkında bilgi sahibi olmak için dilerseniz Sigortam.net'in online işlemlerinden faydalanın, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta...Destek Hattımızı arayın.