Özel Sağlık Sigortasında Merak Edilen 10 Soru

özel sağlık sigortası sorularıEn temel ve merak edilen özel sağlık sigortası soruları hakkında detaylı bilgiyi yazımızdan öğrenebilirsiniz. Özel sağlık sigortası soruları ve cevapları şeklinde hazırladığımız 10 maddelik listeden aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, sigorta sahiplerinin hastalanmaları veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları durumunda gerekli tedavi masraflarını sağlık sigortası genel şartları ve özel şartlarına uygun şekilde karşılar.

Sağlık sigortasında bireylerin önceden veya doğuştan gelen rahatsızlıkları sigorta kapsamının dışında tutulur. Sağlık sigortası primleri belirlenmeden ve poliçesi hazırlanmadan önce sigorta beyan belgesinin eksiksiz doldurulması gerekir. Aksi bir durum yaşanması halinde, teminat ödemesi yapılmayacağı gibi sigorta poliçesi iptal edilir.

Tüm bu detayların dışında, özel sağlık sigortası hakkında merak edilen pek çok konu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden özel sağlık sigortasıyla ilgili en çok merak edilen 10 soruyu bir araya getirdik.

Siz de özel sağlık sigortası sahibi olmadan önce bilinçlenin, kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru poliçeyi edinin. ”En Doğru Özel Sağlık Sigortası için İpuçları” başlıklı yazımız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Özel Sağlık Sigortası Soruları ve Cevapları

Özel sağlık sigortası soruları, sağlık sigortası yaptırmayı düşünenler için önemli bir konu. Özel sağlık sigortası soruları arasında poliçe yaptırma, hastane hizmetlerinden yararlanma, masrafların karşılanması gibi temel konularda neler yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak, sigorta yaptırmadan önce ve sonrasında faydanıza olacaktır.

Özel Sağlık Sigortası ile İlgili 10 Soru

1-Özel Sağlık Sigortasında Poliçe Önemli midir?

Özel sağlık sigortasında poliçe kritik önem taşır ve sigortalının talep ettiği taleplere göre teminat verilir. Bu sebeple poliçe bilgileri ve maddelerini incelerken kafanıza takılan tüm detayları sigorta danışmanına yöneltmelisiniz.

2-Özel Sağlık Sigortası Formunda Dikkat Edilecekler Neler?

Başvuru formunu doldururken önceden gelen bir rahatsızlığınızın olup olmadığını dikkate almalısınız. Ayrıca eksiksiz ve doğru bilgileri vermeye özen göstermelisiniz.

3-Özel Sağlık Sigortanız İptal Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Aniden özel sağlık sigortanızın iptal olduğunu öğreniyorsanız, sigorta şirketi ile iletişime geçerek sebebini sormalısınız. Size sunulan gerekçeler yetersiz ise ve siz kendinizi haklı buluyorsanız yasal yollara başvurabilirsiniz.

4-Poliçe Detaylarında Nelere Bakmalıyım?

Poliçe detaylarını incelemek, sigorta sahiplerinin görevidir. Sağlık sigortası alabileceğiniz anlaşmalı sağlık kuruluşları ve tedavi kapsamında olan haller poliçe detaylarında yer alacaktır. Bunun dışında sigorta prim tutarına da  bakmalısınız.

5-Özel Sağlık Sigortam Ne Zaman Başlar?

Özel sağlık sigortası, poliçede yazan primin ilk taksitinin ödenmesi ile başlar.

6-Özel Sağlık Sigortam Başladığı An Dilediğim Hastaneye Gidebilir miyim?

Özel sağlık sigortanızın başlamasıyla birlikte sigorta kapsamında yer alan hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Poliçeniz ve seçtiğiniz teminatlara göre hastane masraflarını özel sağlık sigortanız ödeyecektir.

7-Özel Sağlık Sigortam Tüm Hastanelerde Geçerli Olur mu?

Özel sağlık sigortanızın hangi hastaneleri kapsadığı, sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Hangi hastanenin sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğinizi özel sağlık sigortası poliçenizden öğrenebilirsiniz.

8-Özel Sağlık Sigortam Hastane Masraflarımı Neden Karşılamadı?

Sigorta poliçeniz tedavi masraflarını ödemiyorsa, almış olduğunuz teminatlar yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için poliçenin detaylıca incelenmesi ve soru işaretlerinin giderilmesi gerekir.

9- Özel Sağlık Sigortam Neden Bebeğimin Masraflarını Karşılamıyor?

Sağlık sigortanızın bebeğinizin masraflarını karşılaması için doğum teminatı almanız gerekmektedir. Bu yüzden gelecekte bir bebek planınız var ise, doğum teminatı için talepte bulunmalısınız.

10- Özel Sağlık Sigortam Doğum Masraflarımı Karşılar mı?

Özel sağlık sigortanız doğumdan kaynaklı giderleri karşılaması için doğum teminatı başvurusu yapmış olmalısınız. Böylece hastaneye yatışınızdan bebeğin tüm tedavi giderlerine kadar masraflarınız karşılanır.

Özel Sağlık Sigortanızı Sigortam.net’ten Yaptırın!

Siz de hala özel sağlık sigortası yaptırmadıysanız Sigortam.net’e gelin, kendinizi ve sevdiklerinizi uygun sigorta fiyatlarıyla güvenceye alın. Özel sağlık sigortası fiyatları için teklif alın, sigorta uzmanlarımız sizi arasın.

Acenteleri tek tek dolaşmak yerine, sigorta şirketlerinin sağlık sigortası tekliflerini teminat ve fiyat karşılaştırması yaparak değerlendirin, kendinize en uygun poliçeye en kısa sürede kavuşun. Dilerseniz 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı...özel hastaneler ve sağlık merkezinden daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre...yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel...sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile...anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi...kolaylaştırın.

Medical Park Hastaneler Grubu

Medical Park Hastaneler Grubu 1995'ten beri hastanecilik...alanında 14 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 2 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9.000'i aşkın çalışanıyla Türkiye'nin...çeşitli illerinde hizmet vermektedir.

Medical Park Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Medical Park Hastanesi ile...anlaşmalı olan aşağıdaki sigorta şirketlerine ait özel sağlık sigortası ürünlerini Sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek...Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Acıbadem...Sigorta Aksigorta Allianz Anadolu Sigorta Axa Sigorta Ergo Sigorta Groupama Sigorta Güneş Sigorta HDI Sigorta Mapfre Genel Sigorta Ray Sigorta Sompo Japan Sigorta Zurich...Sigorta

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL