444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

05 Haziran 2014

Sigorta türü hangisi olursa olsun gerçekleşmesi olası riskleri güvenceye alır, sigorta bu riskler karşısında kişileri ve kurumları korumayı amaç edinir. Güvence altına alınacak risklerin büyüklüğüne göre sigorta fiyatları biçimlenir.

Sigorta fiyatlarının belirlenmesini anlamak için araç sigortası ve sağlık sigortası branşlarını ayrı ayrı incelemek değerlendirmek doğru olacaktır.

Kasko sigortasında sigorta fiyatını belirleyen etkenler araç kasko değeri ve rayiç değer bilgileridir. Bunlar dışında araçta varsa aksesuarların tutarları, aracın kullanıldığı şehir, daha önce hasarı olup olmadığı gibi hem sürücüye hem de araca özgü değişkenler kasko fiyatında belirleyici olur.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları belirleyicisi olan ise aracın plaka ili ve aracın kullanım alanı belirleyicidir. Özel sağlık sigortası fiyatları ise sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti, geçirdiği hastalıkları gibi pek çok değişken baz alınarak belirlenir. Standart paketlere ilave teminatlar istenirse özel sağlık sigortası fiyatları da bu ölçüde farklılaşacaktır.

Sigorta fiyatları sigorta şirketlerinin farklı hesaplama kriterlerine göre değiştiğinden her sigorta şirketi benzer halle için farklı risk faktörleri belirleyebilir.

Sigorta deneyimini en iyi şekilde yaşamak ve uzman kadrosundan yardım alarak sigorta hesaplaması yapmak için Sigortam.net’e gelin, ihtiyacınız olan sigortaya en iyi hizmet garantisi ile sahip olun.
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 


Okumaya Devam Edin

Hizmetlerimiz

15 Haziran 2010 Salı

Sigortam.net kasko sigortası, trafik sigortası, özel sağlık sigortası için sigorta sorgulama, karşılaştırma ve satın alma hizmetleri sunar.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.

Aksigorta'nın Hedefi 1 Milyar Ciro

01 Haziran 2010 Salı

Aksigorta 2010 yılında sigorta bilincini geliştirme konusunda atağa kalktı. 2009 da 900 milyon ciro elde eden Aksigorta 2010 yılında 1 milyar liraya yakın ciro hedefliyor.