Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sigorta türü hangisi olursa olsun gerçekleşmesi olası riskleri güvenceye alır, sigorta bu riskler karşısında kişileri ve kurumları korumayı amaç edinir. Güvence altına alınacak risklerin büyüklüğüne göre sigorta fiyatları biçimlenir.

Sigorta fiyatlarının belirlenmesini anlamak için araç sigortası ve sağlık sigortası branşlarını ayrı ayrı incelemek değerlendirmek doğru olacaktır.

Kasko sigortasında sigorta fiyatını belirleyen etkenler araç kasko değeri ve rayiç değer bilgileridir. Bunlar dışında araçta varsa aksesuarların tutarları, aracın kullanıldığı şehir, daha önce hasarı olup olmadığı gibi hem sürücüye hem de araca özgü değişkenler kasko fiyatında belirleyici olur.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları belirleyicisi olan ise aracın plaka ili ve aracın kullanım alanı belirleyicidir. Özel sağlık sigortası fiyatları ise sigorta sahibi olmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti, geçirdiği hastalıkları gibi pek çok değişken baz alınarak belirlenir. Standart paketlere ilave teminatlar istenirse özel sağlık sigortası fiyatları da bu ölçüde farklılaşacaktır.

Sigorta fiyatları sigorta şirketlerinin farklı hesaplama kriterlerine göre değiştiğinden her sigorta şirketi benzer halle için farklı risk faktörleri belirleyebilir.

Sigorta deneyimini en iyi şekilde yaşamak ve uzman kadrosundan yardım alarak sigorta hesaplaması yapmak için Sigortam.net’e gelin, ihtiyacınız olan sigortaya en iyi hizmet garantisi ile sahip olun.
 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Kurban Bayramı Trafiğine Hazır mısınız?
Kurban bayramına çok az bir zaman kaldı. Bu bazılarımız için tatil, bazılarımız içinse memleketlerimize dönüp...tanıdıklarımızla hasret gidermek için bir fırsat. Her ne nedenle olursa olsun bir çok insan bayram öncesi ve sonrasında yollara...dökülüyor. Hem özel araçların hem de otobüslerin sayısının arttığı, trafiğin yoğunlaştığı bu bayram trafiği...ne yazık ki trafik kazalarının yaşanmasına da neden oluyor. 

İstatistikler, son 5 yılda dini bayramların öncesi ve...sonrasında 10 bin 955 trafik kazası meydana geldiğini gösteriyor. Her bayram, gündemi yoğun olarak meşkul eden bu...kazaların nedeni trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç...kullanılması gibi sürücü kaynaklı etkenler.

Trafiğe Çıkmadan Önce Alınması Gereken Önlemler

Bayram tatili...veya aile ziyaretleri için yola çıkmadan önce alınacak basit önlemler ve yolculuk boyunca birkaç hususa dikkat edilerek, kaza riskini...en aza indirmek mümkün.

Yola çıkmadan önce:

• Araçların teknik özelliklerine uygun bakımlarının mutlaka...yapılmalı,
• Hava ve yol şartları önceden araştırılıp öğrenilmeli, gerekirse ekstra önlem alınmalı, • Sürücü mutlaka iyi bir şekilde dinlenmiş olmalı, dalgın, uykusuz, yorgun, özellikle alkollü ve uyuşturucu etkisi...yapabilecek ilaç içerek direksiyona geçmemeli.

Yolculuk boyunca:

• Yolculuk süresince ağır ve yağlı yemekler...yenilmemeli,
• Hava, yol ve görüş şartlarına göre hız ve fren mesafesi ayarlanmalı,
• Sık sık mola...verilmeli,
• Kurallara titizlikle uyulmalı, hatalı sollama yapılmamalı, emniyet kemeri mutlaka kullanılmalı, • Karayollarındaki işaret ve işaretçilere uyulmalı.

Ne kadar dikkatli olur, her türlü durum için önlem almış...olursanız olun, trafik yoğunluğu içerisinde tatsız bir durum yaşamanız yine de söz konusu olabilir. Böyle bir olay yaşanması...durumunda kasko sigortası ve trafik sigortası yaptırmış olmanız, yaşayacağınız olası tatsız...bir durumda daha az zararla atlatmanızı sağlayacaktır.

Trafik ve kasko sigortalarınızı bir kaç adımda kolayca...yaptırmak için Sigortam.net uzmanlarından teklif alabileceğinizi...unutmayın.

İyi yolculuklar ve iyi bayramlar dileriz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL