66.740 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X

Sağlık Rehberi

Sağlıklı yaşam önerilerinden hastalıklardan korunma yöntemlerine ilgili pek çok konuyu rehberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Rehberi

Sağlık Rehberi


Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

06 Mayıs 2016 Cuma

Aksigorta'nın yaptırdığı sağlık araştırması oldukça enteresan sonuçlar ortaya koydu. İşte Türk halkının en fazla çekindiği hastalıklar.

Mevsim Değişikliği Cildinizi Tehdit Ediyor! İlkbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

14 Nisan 2016 Perşembe

Mevsimlerle beraber, cildimizin ihtiyaçları da değişiyor. İlkbahar için en iyi cilt bakım önerilerini sizler için derledik.  

Bebek ve Çocuklarda Diş Bakımı

11 Mart 2016 Cuma

Bebek ve çocuklardaki diş bakımı, ilerleyen yaşlarda sağlıklı bir diş ve diş etlerine sahip olmak için en önemli temellerin başında geliyor. 

En Yaygın Bahar Hastalıkları ve Önlemleri

11 Mart 2016 Cuma

Bahar, güzel havalarla beraber pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Bu hastalıkların, bahar günlerinde tadınızı kaçırmasına izin vermeyin.

Kabus Geri Döndü, Domuz Gribi Tehlikesinin Farkında mısınız?

18 Ocak 2016 Pazartesi

Çocuk sahipleri, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar; H1N1 virüsü, nam-ı diğer “domuz gribi” karşısında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu haberimizi okumadan geçmeyin.

Yılbaşında Altın Değerinde Beslenme Tüyoları

14 Aralık 2015 Pazartesi

Yılbaşı sofralarını hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeden sofranızı hazırlamayın! İşte yılbaşında sağlığınız için en iyi beslenme önerileri.

2016’ya Sağlıklı ve Mutlu Girmenizi Sağlayacak 5 Öneri

11 Aralık 2015 Cuma

Yeni yıldaki en güzel hediyeniz sağlık ve mutluluk olsun. Sağlığınız için yeni bir sayfa açmaya niyetiniz varsa, yeni yıl bu düşüncenizi uygulamaya koymanız için tam da zamanı. 

Türkiye Gereksiz Antibiyotik Kullanımında Dünya Birincisi

19 Kasım 2015 Perşembe

İnsan sağlığı açısından bilinçsizce kullanıldığı takdirde çok tehlikeli sonuçların ortaya çıkmasına neden olan antibiyotik kullanımında, Dünya genelinde sınıfta kaldık.

Soğuk Algınlığı Problemlerinizi Doğal Antibiyotiklerle Halledin!

13 Kasım 2015 Cuma

Doğal antibiyotik işlevi gören bitkileri ve nasıl kullanılmaları gerektiğini öğrenin, kış boyunca ilaçlara mahkum kalmadan, doğal yollarla hastalıklarla mücadele edin.

Sağlıklı Bir Kış İçin Şimdiden Hazırlanın

19 Ekim 2015 Pazartesi

Kışı sağlıklı bir şekilde geçirmek içinse henüz geç değil. Mevsim geçişlerinden etkilenmemek ve sağlıklı bir kış geçirmek için kendinizi şimdiden hazırlayın. 

Tiroid Problemi Olanlar Dikkat! Sonbahar Geldi

05 Ekim 2015 Pazartesi

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber, sağlık problemleri de artış göstermeye başladı. Sonbaharda en önemli risk grubu içerisinde yer alan tiroid hastalarının ise daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Sonbaharda Hastalıklara Dikkat

29 Eylül 2015 Salı

Mevsim dönümü olarak tarif edilen bu dönemlerde özellikle sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Çünkü değişken sıcaklık ve artan yağışlar özellikle salgın mikrobik hastalıklara davetiye çıkarıyor.