Sağlık Rehberi

Sağlıklı yaşam önerilerinden hastalıklardan korunma yöntemlerine ilgili pek çok konuyu rehberimizde bulabilirsiniz.

Sağlık Rehberi


Hastalıklardan Korkuyoruz Fakat Önlem Almıyoruz

6 Mayıs 2016 Cuma

Aksigorta'nın yaptırdığı sağlık araştırması oldukça enteresan sonuçlar ortaya koydu. İşte Türk halkının en fazla çekindiği hastalıklar.

Bebek ve Çocuklarda Diş Bakımı

11 Mart 2016 Cuma

Bebek ve çocuklardaki diş bakımı, ilerleyen yaşlarda sağlıklı bir diş ve diş etlerine sahip olmak için en önemli temellerin başında geliyor. 

En Yaygın Bahar Hastalıkları ve Önlemleri

11 Mart 2016 Cuma

Bahar, güzel havalarla beraber pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Bu hastalıkların, bahar günlerinde tadınızı kaçırmasına izin vermeyin.

Kabus Geri Döndü, Domuz Gribi Tehlikesinin Farkında mısınız?

18 Ocak 2016 Pazartesi

Çocuk sahipleri, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunanlar; H1N1 virüsü, nam-ı diğer “domuz gribi” karşısında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu haberimizi okumadan geçmeyin.

Yılbaşında Altın Değerinde Beslenme Tüyoları

14 Aralık 2015 Pazartesi

Yılbaşı sofralarını hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeden sofranızı hazırlamayın! İşte yılbaşında sağlığınız için en iyi beslenme önerileri.

Türkiye Gereksiz Antibiyotik Kullanımında Dünya Birincisi

19 Kasım 2015 Perşembe

İnsan sağlığı açısından bilinçsizce kullanıldığı takdirde çok tehlikeli sonuçların ortaya çıkmasına neden olan antibiyotik kullanımında, Dünya genelinde sınıfta kaldık.

Sağlıklı Bir Kış İçin Şimdiden Hazırlanın

19 Ekim 2015 Pazartesi

Kışı sağlıklı bir şekilde geçirmek içinse henüz geç değil. Mevsim geçişlerinden etkilenmemek ve sağlıklı bir kış geçirmek için kendinizi şimdiden hazırlayın. 

Tiroid Problemi Olanlar Dikkat! Sonbahar Geldi

5 Ekim 2015 Pazartesi

Sonbahar mevsiminin gelmesiyle beraber, sağlık problemleri de artış göstermeye başladı. Sonbaharda en önemli risk grubu içerisinde yer alan tiroid hastalarının ise daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Sonbaharda Hastalıklara Dikkat

29 Eylül 2015 Salı

Mevsim dönümü olarak tarif edilen bu dönemlerde özellikle sağlığa dikkat etmek gerekiyor. Çünkü değişken sıcaklık ve artan yağışlar özellikle salgın mikrobik hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Kurban Bayramı’nda Sağlıklı Beslenmenin İpuçları

15 Eylül 2015 Salı

Bayramların vazgeçilmezleri arasında yer alan tatlılar ve et yemekleri sağlık açısından önemli sakıncalara davetiye çıkarıyor. 

Evinizdeki Bakteri Sayısına Çok Şaşıracaksınız!

26 Ağustos 2015 Çarşamba

ABD'deki yapılan bir araştırma evlerde yaşayan bakteri ve mikrop sayısının düşünüldüğünden çok daha fazla olduğunu gösterdi. Peki bu canlılar insan sağlığını tehdit ediyor mu?

Hayatınızdan Şekeri Çıkartmanın 10 Yolu

17 Ağustos 2015 Pazartesi

İnsan sağlığı açısından düşünülenden çok daha fazla olumsuz etkilere sahip olan şekeri bırakabilmeniz için 10 etkili yöntemi sizler için biraraya getirdik