Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

SGK’lıların özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmesini amaçlayan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamındaki durumlar için, SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarında aradaki farkın ödenmesini de sağlar.

Sizi aramamızı ister misiniz?
Tamamlayıcı sağlık sigortanızı internetten satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz! TAMAMLAYICI SAĞLIK TEKLİFİ ALIN

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigorta sahiplerine sağlanan sağlık hizmetleri sonrasında hastaların ödemesi beklenen katılım paylarını karşılayan özel sağlık sigortası türüdür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapabilmek ve işleyişini anlayabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili en çok merak edilenleri ve istisna durumları öğrenin.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin geçerli olabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu ile sağlanmış olan Genel Sağlık Sigortası aktif durumda olmalıdır.
  • Poliçe kapsamındaki teminatlar, poliçede ismi yer alan kişi/kişiler için geçerli olacaktır.
  • Acil durumları da kapsamak üzere anlaşmasız kurumlarda yapılacak tedavilere ilişkin giderler teminat kapsamına dahil değildir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen bekleme süreleri haricinde herhangi bir bekleme süresi uygulamaya konulamaz.
  • Poliçe başlangıç tarihi öncesinde var olan hastalık ve şikayetler dahilinde tanı alınmış tedavi görülmüş her türlü sağlık gideri poliçe kapsamı dışında değerlendirilecektir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nda karşılanmayan sağlık hizmletleri teminat kapsamı ile değerlendirilmez.

Sizler de Sigortam.net ile hızlı bir şekilde özel sağlık sigortası fiyatları ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bilgi sahibi olmak için sigorta sorgulama yapın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL