444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

03 Haziran 2014

SGK’lıların özel hastanelerden en ekonomik şekilde yararlanabilmesini amaçlayan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamındaki durumlar için, SGK tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarında aradaki farkın ödenmesini de sağlar.

SSK'lılar "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası" ile siz de özel sağlık hizmetlerinden faydalanın.

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde Sosyal Güvenlik  Kurumu tarafından  sigorta sahiplerine sağlanan sağlık hizmetleri sonrasında hastaların ödemesi beklenen katılım paylarını karşılayan özel sağlık sigortası türüdür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu yapabilmek ve işleyişini anlayabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili en çok merak edilenleri  ve istisna durumları öğrenin.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yatarak Tedavi Teminatı 

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir.

Ayakta Tedavi Teminatı 

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İstisnaları

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin geçerli olabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu ile sağlanmış olan Genel Sağlık Sigortası aktif durumda olmalıdır.
  • Poliçe kapsamındaki teminatlar, poliçede ismi yer alan kişi/kişiler için geçerli olacaktır.
  • Acil durumları da kapsamak üzere anlaşmasız kurumlarda yapılacak tedavilere ilişkin giderler teminat kapsamına dahil değildir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen bekleme süreleri haricinde herhangi bir bekleme süresi uygulamaya konulamaz.
  • Poliçe başlangıç tarihi öncesinde var olan hastalık ve şikayetler dahilinde tanı alınmış tedavi görülmüş her türlü sağlık gideri poliçe kapsamı dışında değerlendirilecektir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nda karşılanmayan sağlık hizmletleri teminat kapsamı ile değerlendirilmez.

Sizler de Sigortam.net ile hızlı bir şekilde özel sağlık sigortası fiyatları ve tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bilgi sahibi olmak için sigorta sorgulama yapın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.


Okumaya Devam Edin

Niçin Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma
Sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir.

Sağlık Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma
Bu değerli güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaca uygun doğru teminatların seçilmesidir.

Yatarak Tedavi Teminatları Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatılı tedaviler poliçe kapsamı ve limitleri dahilinde karşılanır.