Sigorta Poliçesinde Bulunması Gerekenler | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesinde Bulunması Gerekenler

Sigortacının ve sigorta sahibinin sorumluluk ve yükümlülüklerini gösteren aynı zamanda her iki taraf için bağlayıcı olan belgeye ‘’poliçe’’ adı verilmektedir. Herne kadar sigortalı ve sigorta şirketi arasındaki bağ iyi niyet ilişkisine dayalı olsa da sigorta poliçesi, ispat açısından önem arz eder.

Sigorta poliçesinin içeriği; özel ve genel şartlar olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Genel şartlardan kasıt herkes için geçerli ve bağlayıcı olan şartlardır. Bu şartlar sigorta türleri arasında farklılıklar gösterecektir. Özel şartlar ise belli bir kişiye özgüdür ve sigortayı kişiselleştirmektedir.

Sigortanın özel şartları belirlenirken temel olarak sigorta talebinde bulunan kişilerin beyanı esas alınmaktadır. Satın alınmak istenen güvencenin maliyeti sigorta şirketi tarafından tam olarak anlaşılması sunulacak poliçenin ihtiyaçları tam olarak karşılanması adına önemlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta poliçesinin düzenlenmesinde kullanılan bilgilerin eksik veya yanıltıcı olması durumunda sigorta şirketinin cayma hakkı bulunmaktadır.

Sigorta Poliçesinde Bulunması Gereken Detaylar 

Sigortalının ismi ve soyismi, sigorta şirketinin ticaret unvanı,
Sigorta şirketi ve sigortalının iletişim bilgileri,
Sigortanın konusu,
Sigorta şirketinin üzerine almış olduğu riskler,
Sigortanın başlangıcı ve sonlanacağı tarih,
Sigorta priminin ödeme koşulları,
Sigorta poliçesinin düzenlenme tarihi,
Sigortalının yaşı, mesleği ve sağlık durumu gibi kişisel bilgiler.

Sigorta poliçesi düzenlendikten sonra sigorta şirketi  ve sigortalı karara vararak sigorta şartlarında değişikliğe gidebilmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Poliçenin bazı şartlarında değişikliğe gidilmesi halinde yeni bir sigorta poliçesi düzenlenmemekte, sadece sadece değişen koşulları içeren ek bir belge düzenlenerek taraflarda bulundurulmaktadır.

Sigorta poliçesi, bu bilgiler düzenlenerek imzalanmakta ve sigortalıya teslim edilmektedir. Özel sağlık sigortası, kasko, trafik sigortası… Bütün sigorta çeşitleri için dikkat etmeniz gereken detaylar bulunur. Sigorta poliçenizde bulunan şartları ve tarafların sorumluluklarını bilmek,ileride oluşabilecek risklere karşı hasarınızı eksiksiz karşılamanızı kolaştıracaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Poliçenizi Almadan Önce Muhakkak Yapılması Gerekenler

1. Poliçenizi mutlaka okuyun.

2. Sigorta Genel Şartlarını inceleyin.

3. Sigorta Poliçesinde tarafınıza sunulan teminatların kapsamını tam olarak öğrenin.

4. Sigorta poliçenizde özel şartların neler olduğunu inceleyin.

5. Poliçeniz hakkında aklınıza gelen her türlü konuyu sigorta sözleşmesini düzenleyen kişiye sorun.

6. Poliçenizin ücretini ödeyin.

7. Poliçenizin size sağladığı avantaj ve dezavantajları öğrenin.

Siz de sigorta poliçesi almadan önce Sigortam.net'e gelin, sigorta sorgulama yaparak en uygun sigorta fiyatlarına sadece 3 dakikada ulaşın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

  


Benzer İçerikler

Sigorta Şirketleri Hasar İhbar Bilgileri

Sigorta Şirketleri Hasar İhbar Bilgileri Trafik sigortası poliçeleri ve Sigortam.net dışında bir yerden satın alınmış kasko poliçeleri için, listeden poliçenizi aldığınız sigorta şirketini bularak, ilgili şirketin internet sitesinden ya da telefon numarasını arayarak hasar ihbar işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Hasar ihbar işlemlerinizin tek bir telefonla, hasar anından, hasar tazminat ödemesi sürecine kadar Sigortam.net’in hasar uzmanları tarafından ücretsizce takip edilmesi içinse poliçenizi Sigortam.net ile yenileyin, hem zamandan kazanın, hem de en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanaklarından yararlanın.   Sigorta Şirketleri Hasar İhbar İletişim Bilgileri   […]

Devamını Oku

Renault Fluence Trafik Sigortası

Renault Fluence model aracınız için Sigortam.net’ten kolayca trafik sigortası sorgulaması yapın, en iyi şirketlerden en uygun Renault Fluence trafik sigortasını satın alın.

Devamını Oku

Zurich Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

En uygun Zurich Sigorta trafik sigortası fiyatları Sigortam.net'te. Trafik sigortası fiyatlarını karşılaştırın, en uygun poliçeyi alın.

Devamını Oku