Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En Uygun
Tamamlayıcı Sağlık
Sigortası Fiyatlarını
Bulun!

En iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın İnternete özel ek indirimlerle tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın
TCKN size özel teklif üretebilmemiz için gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), devlet destekli olup Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak için düzenlenen bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarının karşılanmasını ve maddi kısmın size yansıtılmamasını amaçlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulamasını internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.
e-Devlet üzerinden giriş yaparak tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları; kişinin cinsiyeti, yaşı, bulunduğu il ve sigorta poliçesinin kapsadığı teminatlar gibi değişkenlere bağlıdır. Kendiniz ya da aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi almak istiyorsanız bilgilerinizi girerek sigorta teklifi alabilirsiniz.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Bilgilerinizi Girin
Bilgilerinizi Girin

Size özel tamamlayıcı sağlık tekliflerini görüntüleyebilmek için bilgilerinizi girin.

Teklifleri Karşılaştırın
Tamamlayıcı Sağlık Tekliflerini Karşılaştırın

Sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık teklifini aynı anda karşılaştırın, ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını 2 dakikada bulun.

İndirimli Satın Alın
Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı İndirimli Satın Alın

Sigortam.net'e hiçbir ek ücret ödemeden, üstelik online indirimlerden faydalanarak internetten sağlık sigortanızı hemen alın, güvenceniz anında e-posta adresinize gelsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Kapsamı ve Teminatları

Tamamlayıcı Sağlık
Ana Teminatları
Tamamlayıcı Sağlık
Ek Teminatları
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak ve ayakta tedavi teminatlarını karşılar. Ayrıca ani bir kaza ya da hastalık durumunda hastanelerin acil servislerinden yararlanmayı da sağlar. Bunların yanında sigorta şirketlerine göre değişen farklı teminat türleri de ek prim ödenerek ya da ücretsiz şekilde poliçeye eklenebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatları Nedir?

Hastanede yatmanız gereken durumlarda, hastaneye yatış ve tedavi masraflarınızı karşılar. Ameliyat olmanız gerektiğinde ise hem ameliyat ücretini hem de öncesinde ve sonrasında yapılan tetkiklerin masraflarını kapsar. Ayrıca bu teminata; radyoterapi, diyaliz, kemoterapi, refakatçi giderleri de dahildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Ayakta tedavi teminatı, hastanede yatmanızın gerekmediği durumlarda muayene, röntgen, laboratuvar tetkikleri gibi hizmetleri karşılar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ek Teminatları Neler?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ana teminatlarına;

● Check-up
● Diyetisyen
● Psikolojik destek
● Diş bakımı gibi ek teminatlar da ilave ettirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Teminat Olarak Doğum Sigortası Eklenebilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına, ek teminat olarak doğum sigortası eklenebilir. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar hem kendileri hem de bebeklerinin sağlığı için doğum sigortasını poliçelerine ekletebilirler.
Doğum sigortasının kapsamı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genel olarak hamilelik sürecindeki kontrolleri, normal/sezaryen doğum ve hastane masraflarını karşılar. Bunların yanında doğum esnasında anne ya da bebekte oluşabilecek sağlık sorunlarını da teminat altına alır. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenize doğum sigortası eklemek istiyorsanız teminat kapsamını detaylı bir şekilde inceleyip mevcut değilse ekleme talebinde bulunmanız gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2021
Şehir Yaş Cinsiyet Yatarak Tedavi Ayakta+Yatarak Tedavi
İstanbul 25-34 Kadın 804 TL 3.352 TL
35-44 Erkek 1.278 TL 5.228 TL
45-54 Erkek 833 TL 1.388 TL
55-65 Kadın 1.041 TL 6.067 TL
Ankara 25-34 Erkek 423 TL 4.231 TL
35-44 Kadın - 5.336 TL
45-54 Kadın - 2.352 TL
55-65 Erkek - 1.965 TL
İzmir 25-34 Erkek - 2.585 TL
35-44 Erkek 383 TL 1.590 TL
45-54 Kadın 686 TL 5.476 TL
55-65 Kadın - 1.669 TL
Gaziantep 25-34 Kadın - 1.721 TL
35-44 Erkek 280 TL 824 TL
45-54 Erkek - 789 TL
55-65 Kadın - -
Tablodaki fiyatlar, Temmuz 2021'de Sigortam.net’ten alınan tüm tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat tekliflerinin medyan (gerçek fiyatların sıralamasında tam ortadaki tutarlar) değerleridir. Fiyatlar, sigorta şirketlerinin risk tercihleri ve kişi özelliklerine göre değişebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını, internet üzerinden teklif alarak ya da Sigortam.net’in 444 24 00 bilgi ve destek hattını veya 0216 250 78 28’i arayarak satın alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Genellikle 65 yaşına kadar olan (Üst sınır firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.) SGK’lılar ve Bağ-Kur’lular ya da devlet memurları tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Yani SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında bulunmuyorsanız bu sigortayı yaptıramazsınız. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını, ailenizdeki 0-65 yaş aralığındaki diğer bireyler adına da yaptırabilirsiniz, fakat sigorta yaptırdığınız aile bireyleri için ayrı ayrı prim ödemeniz gerekir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, en genel haliyle SGK ve hizmet aldığınız sigorta şirketinin anlaşması olan tüm hastanelerde geçerlidir. Bu noktada sigorta teklifi alırken sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneleri öğrenip sık sık gittiiğiniz ya da size yakın konumdaki sağlık kuruluşlarını içeren poliçeyi tercih edebilirsiniz.
SGK ve sigorta şirketiyle anlaşması olmayan bir sağlık kuruluşuna gittiğinizde ayakta tedavi masraflarınızı tamamlayıcı sağlık sigortası karşılamaz. Yatarak tedavi görmeniz durumunda ise Sağlık Uygulamaları Tebliği’nde belirlenen teminat ve limitler kapsamında tedavi giderleriniz karşılanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ödemesi Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası prim ödemeleri farklı bankaların kredi kartlarıyla yapılabilir. Bu şekilde peşin ödeme yapabileceğiniz gibi prim ödemelerinizi eşit taksitlere de bölebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak ilaç masraflarını, diş tedavisini ve gözlüğü kapsamaz. Ancak bazı sigorta şirketleri poliçeye ambulans ve diş teminatını da ekleyebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Günlük Muayene Limiti Var mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasına muayene limiti günlük olarak değil, yıllık olarak bulunur. Yani sigorta poliçesine göre değişmekle birlikte yıllık ortalama 8-10 muayene hakkı içerir. Aynı gün farklı branşlarda muayene olabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar ve Ne Zaman Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçede aksi belirtilmediği takdirde öğlen 12:00’de başlar ve 1 yıl sonra aynı saatte biter. Fakat teminat türlerinin yararlanma süreleri değişiklik gösterebilir. Özellikle “yatarak tedavi” teminatlarında genellikle 3 aylık bekleme süresi bulunur. “Ayakta tedavi” teminatından ise bekleme süresi olmadan hemen yararlanabilirsiniz.
Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortasını, resmi tatillerde ve hafta sonları da herhangi bir saat kısıtlaması olmadan kullanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl İptal Ettirilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını iptal ettirmek için hizmet aldığınız sigorta şirketine dilekçe yazarak başvuru yapmanız gerekir. İptal işlemi süresi sigorta şirketlerine göre değişse de ortalama 2 ya da 3 iş günüdür. Bu süreçte iptal talebi dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih esas alınır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Faydalanır ve Vergi İndirimi Nasıl Alınır?

Vergi indirimi avantajından gelir vergisi ödemekle yükümlü olan ve tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini düzenli olarak ödeyen herkes faydalanabilir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası için tüm primleri eksiksiz olarak ödediğinizi bir makbuz veya banka dekontuyla iş yerinize verdiğiniz takdirde poliçenize ödediğiniz toplam primin %15’ini vergi iadesi olarak alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar Neler?

Tamamlayıcı sağlık sigortası devlet destekli bir sigorta türüdür ve SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir. SGK’nın teminat limitlerini aşan tedavi masraflarını karşılar. Yani SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarının SGK’nın karşılamadığı bölümü, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde anlaşmalı sigorta şirketiniz tarafından karşılanır.
Özel sağlık sigortası ise poliçeniz imzalandıktan sonra başınıza gelebilecek ani hastalık ve kaza gibi beklenmedik durumlarda sağlık kurumlarından gerekli hizmeti uygun bir ücret ödeyerek, bazı durumlarda da hiç ücret ödemeden alabilmenizi sağlayan farklı bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortasından yararlanmak için SGK’lı olmanıza gerek yoktur ve bu sigorta türünün tamamlayıcı sağlık sigortasına kıyasla geçerli olduğu alanlar daha çeşitlidir.
Özel sağlık sigortasıyla ilgili detaylı bilgiye “Özel Sağlık Sigortası Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!
 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • AXA Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Mafre Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta
Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Sigortam.net Avantajları

Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketinin, onlarca sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

20 Farklı Sigorta Şirketi

20 Farklı
Sigorta Şirketi

Özel İndirim

Özel
İndirim

İnternetten 2 dk’da 3 adımda satın alma

İnternetten 2 dk’da
3 adımda satın alma

7/24 Hasar Destek

7/24
Hasar Destek