Araç Sigortası Hesaplama

Araç sigorta hesaplama yaparak en doğru poliçe ve teminatlara ulaşın, güvencenizi şansa bırakmayın!

İster kasko ister trafik sigortası sahibi olmak isteyen sürücülerin ilk ve ortak amacı en uygun sigorta fiyatlarıyla sigorta sahibi olmak. Sürücüleri bu amaca ulaştıracak en önemli adımlardan biri ise araç sigortası hesaplama yapmak, ancak hesaplamayı nasıl yaptığınız çok önemli. Yanlış yapılan bir hesaplama yanlış sonuçlara götürecektir.

Araç sigortası hesaplama; sigorta teminatları ve limitleri doğrultusunda belirlenen sigorta fiyatlarına kolayca ulaşmanızı sağlar. Ancak unutmamalı ki; her sigorta şirketi araç sigortası fiyatlarını kendine göre belirlediği esaslar ile değerlendirir.

Sigorta hesaplamanın, farklı sonuçlar vermesini etkileyen faktörlerden bir kısmı araçtan kaynaklanırken bir kısmı sürücüden kaynaklanır. Araç sigortası almadan önce, bazı araştırmalar yapmış olmanız ihtiyacınız olan poliçeye ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Hesaplama İncelikleri

Kasko hesaplama sonucunda ulaşılan bilgiler sigorta yaptırmaya karar veren yahut karar verecek olan sürücülerin kararlarını etkileyen en büyük etken. Hesaplama sonucu ulaşılan her bilgi karar sürecini hızlandırabiliyor veya yavaşlatabiliyor.

Ancak; kasko fiyat teklifleri, sigorta şirketlerinin paketlerine göre değişebildiği gibi, sürücünün talep ettiği teminatlara göre de değişiyor. Kasko hesaplama sonucu ulaştığınız sigorta fiyatlarını yükselten de bu etkenlerdir.

Kasko sigortası fiyatları için fikir veren her ay güncellenen araç değerleri ise sadece öneri niteliğindedir.

Kasko sigortası alırken teminatlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmak en krtik konulardan biri. Eksik aldığınız teminat sizin ihtiyaçlarınız karşılamayacağı gibi
bütçenizi olumsuz etkileyerek ekstra masraf olur. Bu yüzden hesaplama yaparken ya da sigorta şirketi ile muhattap olurken ne aradığınızı belirtmeniz de fayda vardır.

Ya da belirtme gereği duymadığınız, es geçtiğiniz aksesuar bilgileri iler de canınızı sıkabilir, bu yüzden sigorta şirketine aracınızda aksesuar olup olmadığı hakkında detay vermelisiniz.Aksi halde zarar görmeniz halinde sigorta şirketi zarar tazminini gerçekleştirmez.

Hesaplamaya etki edecek bir diğer değişken de hasarsızlık indirimi, ehliyet indirimi gibi indirim fırsatlarıdır. Bu indirimleri mutlaka değerlendirin.

En ideal fiyat tekliflerini Sigortam.net’tte kasko hesaplama yaparak görür; en doğru poliçeye, en doğru teminatlarla sahip olursunuz.                

Trafik Sigortası Hesaplama İncelikleri

Trafik sigortası hesaplama işlemleri için önemli olan Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen poliçe limit ve sigorta teminatlarıdır.

Trafik sigortasında teminatlar ve limitler standart olmakla birlikte trafik sigortası fiyatları ve ödeme koşulları farklılaşabilir. Sigorta şirketleri; bazı marka ve modeller için daha uygun trafik sigortası teklifi verirken, bazı markalar için daha pahalı teklifler verebilir.

Zorunlu trafik sigortasındaki limitleri etkileyecek bir diğer değişken de hasar türüdür. Hasar anında can kaybı olması durumunda verilmesi gereken miktar ile yaralanma halindeki verilecek miktar farklıdır.

Sigortam.net’te sigorta şirketlerinin fiyat farklılıklarını kolayca görür, trafik sigortası hesaplama formuyla en çok seçeneği, en uyguna bulma avantajını yakalarsınız.

Hangi araç sigortası ürünü olursa olsun; sigorta almadan önce araç sigortası sorgulaması yapın ve sigorta fiyatlarını karşılaştırın, karar sürecinizi hızlandırın.

Sigortam.net’in araç sigortası hesaplama formu ile fiyat tekliflerine sadece 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı destek hattımızdan yardım alın.

Benzer İçerikler