444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araba Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

03 Eylül 2014

Araba sigortası en değer verdiğiniz varlıklarınızdan biri olan arabanızı korur. Maddi ve manevi fedakarlıklar gerektiren araç satın alma işleminden sonra araç sahibi aracını korumak için elinden geleni yapar.

Araç bakımını ihmal etmez, trafik kurallarına uyar, güvenli sürüş için gerekli olan tedbirleri alır. Tabii malesef her sürücü aynı şeyi yapmaz. Ülkemizde trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün artmaktadır. Araç sayısının artmasıyla birlikte bilinçsiz sürücülerin de çoğalması trafik kazalarını kaçınılmaz kılmaktadır.

Araba sigortalarından biri olan kasko kaza durumunda aracınıza gelen zararları teminat altına alır. Kasko sigortası teminatları çok fazladır. En çok karşılaşılan risklerden olan çarpma, çarpışma, çalınma, yanma kasko sigortasının ana teminatlarıdır. Bu teminatlar kasko poliçesi satın alındığında standart olarak poliçede bulunur. Bir de ek teminatlar vardır. Ek teinatlar da isteğe bağlı olarak poliçeye ekletilebilir. Burada önemli olan nokta ihtiyacınız olan teminatları ekletmenizdir. Aksi durumda cebinizden boş yere fazla para çıkacaktır. Ek teminatlar arasında deprem, sel, fırtına, kemirgen hayvanlar vs. verdiği zararlar vardır.

Diğer bir araba sigortası ise trafik sigortasıdır. Bu sigorta Türkiye’deki araç sahipleri için zorunlu bir sigortadır. Bu sigortanın limit ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve standarttır. Sadece fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Aracınız ve size ait olan bazı özelliklere göre ve poliçenizi zamanında yenileyip yenilemediğinize bağlı olarak fiyatlar değişmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sigortam.net'ten Araç Sigortası Sorgulaması Yapmanın Avantajları

Araç sigortası sorgulama işlemi en uygun araç kasko ve trafik sigortasına ulaşmanızı sağlar.

 • 3 dakikada sigorta sorgulama yaparak Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin kasko ve trafik sigortası fiyatlarını görürsünüz.
   
 • Seçtiğiniz sigorta paketleri arasında limit, teminat ve fiyat karşılaştırması yaparsınız.
   
 • Karşılaştırma sayesinde en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatlarına ulaşırsınız.
   
 • Poliçeniz ücretsiz kargo ile adresinize teslim edilir.
   
 • Hasar anında 7/24 güvende olursunuz.

En uygun araç kasko ve trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net'ten online teklif alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.