Araç Sigorta Hesaplama İncelikleri

Araç Sigorta HesaplamaAraç sigorta hesaplama konusu detayları olan bir konu olduğunu belirtsek de her sigorta şirketinin kendine özgü bir sigorta hesaplama şekli var. Bu hesaplama şekli sigorta şirketlerine göre farklılık arzeder.

Trafik Sigortası; hasar anında 3.şahısları korumak amacıyla sigorta şirketleri tarafından yapılır. Araç sahipleri araç sigorta şirketi ile anlaşıp poliçe imzalayarak aracının ceza yemesine ve trafiğe çıkma yasağı yaşamasına engel olur.

Kasko sigortası çarpma, çarpılma yanma devrilme, çalınma gibi risklere karşı aracı güvene alır ve bu güvence 1 yıl devam eder. Araç sigortası ile araçlar karayollarında, otoparklarda, evin önünde karşılaşılabilecek risklere karşı korunur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç Sigortası Hesaplamaya Etki Edecek Bilgiler

  • İsteğe bağlı yapılan araç kasko hesaplama ile fiyatlar her yıl yeniden belirlenir. Hesaplama dahilinde; aracın markası, modeli ve seçilen riskler göz önüne alınarak fiyat belirlenir.
  • Aracını kasko yaptırmak isteyen araç sahipleri, araç kasko hesaplama yaparak teklif alabilir, hesaplanan fiyatları inceleyebilir.
  • Trafik sigortası hesaplama ve kasko hesaplama 1 yıllık yapılır, 1 yıl içerisinde ilgili risklerle karşılaşılması halinde zarar sigorta şirketi tarafından tazmin edilir. 1 yıl sonunda sürücüler sigorta yenilemesi yaparak tekrar sigorta sahibi olabilirler.
  • Araç sigorta hesaplamasının doğru yapılabilmesi için kişilere ve araçlara ilişkin bilgiler doğru, eksiksiz olmalıdır.
  • İl/İlçe bilgisi gibi bilgiler hesaplamaları etkileyecektir bu sebeple eksiksiz olmalıdır.
  • Bazı şirketler kasko sigortası poliçelerinde mesleki indirim avantajı sunabilir, mutlaka eklenmelidir.
  • Meslek gibi aracı kullanan kişinin yaşı, ehliyet yılı gibi etkenlerde araç sigortanızı etkileyebilecek diğer etkenlerdendir, önemsiz gibi görünen ayrıntılara dikkat ederek araç sigortanızı daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Aracını kasko yaptırmak isteyen araç sahipleri, araç kasko hesaplama yaparak teklif alabilir, hesaplanan fiyatları inceleyebilir.

Trafik sigortası hesaplama ve kasko hesaplama 1 yıllık yapılır, 1 yıl içerisinde ilgili risklerle karşılaşılması halinde zarar sigorta şirketi tarafından tazmin edilir. 1 yıl sonunda sürücüler sigorta yenilemesi yaparak tekrar sigorta sahibi olabilirler.

Sigorta sahibi olmak isteyenler fiyat teklifi alma sayfasına araç bilgileri ve araç sahibi bilgilerini girebilir, sadece birkaç dakikada fiyat teklifi alabilir. Online sigorta hesaplamanın kolaylıklarını değerlendirebilir, aklınıza takılan her türlü konuda 444 24 00 nolu Sigorta Destek Hattımızı arayarak, sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL