Kaç Çeşit Araç Sigortası Var?

Araç sigortası 2 çeşittir. Bunlardan biri trafik sigortası diğeri de kasko sigortasıdır.

Trafik Sigortası

Trafik sigortası Trafik Kanunu tarafında zorunlu tutulan bir sigortadır. Bu zorunluluğa göre Türkiye’de trafiğe çıkan tüm araç sahipleri trafik sigortasını yaptırmalıdır.

Trafik kontrollerinde sigortası bulunmayan araçların tespit edilmesi durumunda ağır cezalarla karşılaşılır. Araç trafik şubesinin otoparkına çekilir ve yeniden trafiğe dönme süreci oldukça zordur. Maddi ve manevi olarak yorucu geçer. Trafik sigortasına prim ödememek için kaçınılması daha büyük paraların cebinizden çıkmasına yol açar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu trafik sigortası sadece mecburi olduğu için yaptırılmamalıdır. Önemli faydaları da vardır. Herhangi bir kaza durumunda karşı tarafta ve 3. Şahıslarda oluşan hasarları güvencesi altına alır. Hasar masrafları sizin cebinizden değiş sigorta tarafından karşılanır. Dolayısıyla araç sahibini maddi olarak da koruma altına alan bir sigortadır.

Trafik Sigortası Fiyatları

Zorunlu trafik sigortasının limit ve teminatları Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenir ve standarttır. Trafik sigortası fiyatları ve ödeme koşulları ise, sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatları etkileyen kriterlere göre sigorta şirketleri primleri belirler. Bu kriterler: aracın yaşı, markası, modeli, bağlı bulunduğu il, kullanım şekli, poliçenin yenilenme zamanı vs. özelliklerdir.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası zorunlu değil, isteğe bağlı yaptırılan bir sigortadır. Zorunlu olmasa da yaptırılması son derece gerekli bir sigortadır. Çünkü kasko da araç sahibini maddi anlamda koruyan bir sigortadır. Aracınızla trafikte seyir halindeyken ya da aracınız park durumundayken alacağınız hasarları teminat altına alır. Sigortanın ödeyeceği miktar satın aldığınız poliçenin limit ve teminatlarına bağlı olarak değişmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Fiyatları

Kasko fiyatlarını etkileyen birçok kriter vardır. Sigorta şirketleri bu özelliklere göre primleri belirler. Bu kriterler: sigorta yaptıracak kişinin hasar geçmişi, varsa hasarsızlık indirimi, araç sahibinin yaşı ve cinsiyeti, ikamet ettiği il/ilçe, aracın kullanım şekli vs. özelliklerdir.

Kaskonun standart olarak poliçelerde sunduğu çarpma, çalınma, yanma gibi ana teminatların dışında ek primlerle poliçeye ekletilebilinen ek teminatlar vardır. Bu teminatları iyi seçmek gerekir. Çünkü ihtiyacınız olmayan bir teminatı almanız poliçe fiyatınızı yükseltmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Araç sigortasını en iyi fiyatlarla bulmak için “En Uygun Araç Sigortası Fiyatlarına Ulaşabilmenin 4 Yolu!” yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz ya da araç sigortası sorgulamasısayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sigorta süreçlerinde boğulmayın, Sigortam.net’e gelin en iyi fiyat garantisi ile araç sigortasınızı satın alın. İster sigorta sorgulama yaparak online teklif alın, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL