Şehir İçi Trafiğinden Kurtulmanızı Sağlayacak En İyi Tüyolar

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerin en önemli problemlerinin başında gelen trafik çilesi, yapılan tüm altyapı çalışmalarına rağmen bir türlü çözülemezken, geçen yıl yapılan bir araştırma ise olayın vehametini daha net ortaya koyuyor. Araştırmaya göre İstanbullular’ın yılda toplam 9 günleri trafikte geçiyor. Bir navigasyon firmasının açıkladığı verilere göre ise İstanbul trafik yoğunluğu dünyada ilk sırada yer alıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Bu nedenle biz de, başta İstanbul olmak üzere şehir içi trafiğinin sorunlu olduğu kentlerdeki sürücülerin trafikte biraz olsun nefes almalarını sağlayacak tüyoları bir araya getirdik.

Mobil Uygulamalardan Yararlanın

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlite, trafik alışkanlıklarımızda da önemli değişiklikler meydana geldi. Uygulamalar sayesinde canlı trafik yoğunluğu bilgileri ve sürücüler için daha birçok cezbedici özellikleri ile bu uygulamalar artık hemen hemen her sürücününün telefonunda yer alıyor.

İBB Trafik

İstanbul’da kullanılan mobil trafik uygulamalarının en eskisi ve en iyilerinden İBB Trafik, sürücülere harita üzerinden canlı olarak yoğunluk haritasını görmelerini sağlayarak önemli bir hizmet veriyor. Ancak uygulamada şimdilik ara sokaklar yer almıyor.

Yandex Navigasyon

Arama motoru devi Yandex’in Türkiye’de de oldukça popüler olan Yandex Navigasyon uygulaması kitle kaynaklı ve gerçek zamanlı trafik bilgisi ile Türkiye’nin tüm şehir ve yollarının anlık yoğunluk bilgilerini kullanıcıları ile paylaşıyor.

Ara Yolları Kullanın

Özellikle iş gidiş ve dönüş saatlerinde içinden çıkılmaz bir hale gelen şehir içi trafiğinden kurtulmak için ara yolları kullanmayı denemek iyi bir çözüm olacaktır. Bu noktada Yandex Navigasyon ile ara sokakların trafik yoğunluğunu görebilir, gideceğiniz noktaya en hızlı güzergahı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Toplu Taşımayı Tercih Edin

Ülkemizdeki toplu taşıma yoğunluğu, tıpkı şehir içi trafiğine benzer bir görüntü sergilese de, en azından varmak istediğiniz noktaya daha hızlı bir biçimde ulaşmanızı ve trafikte saatlerce beklemenin vereceği stresten kurtulmanızı sağlayacağı bir gerçek. Bu nedenle elinizden geldiğince toplu taşıma araçlarını kullanmaya çalışın.

Radyonuz Sürekli Açık Olsun

İş çıkış ve dönüş saatlerinde trafik yoğunluğu ve kazaları hakkında canlı bilgilendirmede bulunan radyo kanalları da, trafik çilesinden korunmanızı sağlayacak bir diğer önemli araçtır. Özellikle dinleyicilerinin de katkılarıyla anlık trafik kazası, yol çalışması v.b. haberleri veren radyo istasyonları sayesinde hangi yolda araç yoğunluğu olacağını öğrenmeniz, sizi belki de saatlerce sürecek bir trafik çilesinden koruyacaktır.

Trafiğin Hafiflediği Saatlerde Yola Çıkın

Herkes gibi siz de varmak istediğiniz noktaya ulaşmak için vakit kaybetmeden hareket etmeyi isteyebilirsiniz ancak, şehrin gerçeklerini de göz ardı etmemeniz gerekiyor. Trafiğin en yoğun olduğu anda yola çıkıp, saatlerce trafikte beklemek mi, yoksa trafiğin hafifleyeceği saatlerde yola çıkıp daha rahat bir sürüş mü? Karar sizin.

Kaza ve Arıza Risklerine Karşı Kasko ile Güvence Sağlayın

Şehir içi trafiğinde araç yoğunluğu ve strese bağlı olarak her gün yüzlerce trafik kazası meydana geliyor. Bu nedenle aracınızın kasko ile teminat altında olması hem bütçe güvenliğiniz, hem de hızlı bir yol yardım hizmeti için büyük bir önem taşıyor. Siz de aracınızı kasko ile güvence altına almak istiyorsanız hemen kasko hesaplamaile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, poliçenizi en iyi fiyat garantisi ile yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL