• 7/24 bizi arayabilirsiniz,
  • 0850 250 2400

Aracınızın Trafik Sigortasını Hesaplarken Bu Konulara Mutlaka Dikkat Edin

08 Mayıs 2017

Araç sigortaları içerisinde zorunlu olması nedeniyle en yaygın sigorta türü olan trafik sigortası, son dönemlerde büyük bir tartışmanın merkezinde bulunuyor. Primlerdeki dalgalanmalar nedeniyle ortaya çıkan tartışmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde tavan fiyat uygulamasına geçilen trafik sigortasında halen araç sahiplerinin kafasını karıştıran bazı soru işaretleri bulunuyor. Trafik sigortası hesaplama sürecini baştan aşağıya değiştiren tavan fiyat uygulaması konusunda tüm merak edilenleri bir araya getirdik. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL
    

Trafik Sigortası Hesaplamada Artık Tavan Fiyatlar Belirleyici Olacak

İlk olarak geçtiğimiz yıl gündeme gelen tavan fiyatlarla ilgili birçok uzman, böylesi bir modelin uygulamaya geçeceğine pek ihtimal vermezken, artan trafik sigortası fiyatlarına bir türlü çare bulunamaması üzerine zayıf bir ihtimal olarak görülen tavan fiyat uygulaması resmen araç sahiplerinin hayatına girmiş oldu. Yeni modelle birlikte trafik sigortası hesaplama sürecinde de önemli değişiklikler yapıldı.

Trafik sigortasında belirlenen tavan fiyatlarda kıstas olarak ise trafik sigortası kademeleri alınıyor.  Daha önceki uygulamalarda trafik sigortası kademeleri yine primlerin belirlenmesinde çok önemli bir kaynaktı ancak, tavan fiyatla beraber trafik sigortası basamaklarının önemi çok daha fazla artmış oldu. Yeni uygulama ile artık toplamda 7 kademe bulunan trafik sigortası basamaklarının her biri için tavan fiyat belirlenmiş durumda. Sigorta şirketleri kademelere göre belirlenen bu fiyatların üstünde araç sahiplerine trafik sigortası teklifi veremiyor. Trafik sigortası kademeleri konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak ve kademelere göre trafik sigortasında tavan fiyatları öğrenmek istiyorsanız, Trafik Sigortası Basamakları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları genelinde çok ciddi bir iyileştirmeye neden olan bu sistemle araç sahipleri de derin bir nefes almış oldu. SBM’den alınan verilere göre trafik sigortası ortalama fiyatları geçen yıl Mayıs ayında 682 TL olurken, şu an ise 450 TL civarında bulunuyor. Bu fiyatların ilerleyen günlerde nasıl bir seyir göstereceğini ise kestirmek bir hayli güç. Ancak bazı iddialara göre trafik sigortasındaki tavan fiyat uygulaması 2017 ile birlikte sonlanabilir. Bu iddialara göre trafik sigortasındaki tavan fiyat uygulaması, 2017’nin sonlarında terk edilecek ve yeniden serbest piyasa modeline dönüş olacak.

Trafik Sigortası Fiyatları için Sigortam.net’ten Teklif Alın

Trafik sigortası fiyatları konusunda oldukça karmaşık bir süreçten geçen araç sahipleri için uzmanından tavsiyeler almak avantajlı bir poliçeye sahip olabilmek adına büyük önem taşıyor. Trafik sigorası poliçenizi hem en doğru ve gerçek fiyatlarla yaptırmak, hem de poliçenize anında sahip olmak istiyorsanız online ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif alın, her biri alanında uzman olan sigorta danışmanlarımızın yardımı ve yönlendirmesi eşliğinde poliçenize kolayca sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Sesleri Yükseliyor

Trafik sigortası primlerinde iyileşme sağlanması için tavan fiyat, muafiyetleri arttırma ve sürücü bazlı prim sistemleri üzerinde duruluyor.

Trafik Sigortası İndirimi Tavan Fiyat ile Başladı, Hemen Teklif Alın

Zorunlu trafik sigortası tavan fiyat uygulaması ve trafik sigortası indirimi hakkındaki son gelişmeleri derledik. Tavan fiyat ve trafik sigortası indirimi ile ilgili tüm merak edilenler.

Tavan Fiyat Sonrası İlk Açıklama Geldi

Tavan fiyat uygulaması sonrası Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek önemli açıklamalarda bulunarak, tavan fiyat uygulamasına zorunluluktan geçildiğini söyledi.