444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İnternetten Trafik Sigortası Yaptırmak, Soru İşareti Olmaktan Çıkıyor!

02 Aralık 2014

Günümüzde en basit veya tekrarlamak zorunda olduğumuz işlemleri oturduğumuz yerden, zaman kaybetmeden ve enerji harcamadan yapabilmek mümkün. Bankacılık işlemlerinden fatura ödemelerine, araç borç sorgulamadan sigorta alımı veya yenilemesine kadar her türlü işlemi elimizin altındaki bilgisayarlar veya akıllı telefonlarla kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz. 

Özellikle her aracın yaptırmakla mükellef olduğu ve geciktirilmesinin yasalarca cezalandırıldığı trafik sigortasında online işlemler büyük kurtarıcı oluyor. Araç sigortası yaptırmak isteyen sürücüler, bilgi edinme haklarını sonuna kadar kullanabiliyor, akıllarına takılan soruları online sigorta platformunda paylaşabiliyor ve soru işaretlerine son vermiş bir şekilde sigorta sahibi oluyor.

Dolayısıyla gecikmeden kaynaklı cezaların önüne geçilebiliyor.

  

Trafik sigortası gecikmelerinde alınan cezalarla ilgili detaylı bilgi için ''Trafik Sigortası Gecikme Cezaları'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Online sigorta hizmeti alacak kişilerin kafasındaki en büyük sorun; güven sorunu. Kredi bilgilerinin ve T.C kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin veriliyor olması da kaygı yaratan diğer unsurlar arasında bulunuyor. Online platformlar üzerinden verilen güvenceler pek çok insana güvence vermese de gelişen teknolojiyle kredi bilgiler güvenle saklanmakta, işlemler sorunsuz halledilebilmektedir. 

Kafanızdaki soru işaretlerinin neden olduğu kaygıları bazı detaylara dikkat ederek giderebilir, sigortanızı online olarak almanızı engelleyen düşüncelere son verebilirsiniz.

İnternetten Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk önce hizmet alacağınız şirketin yeterli donanıma sahip olup olmadığını araştırmalısınız, bu noktada çeşitli forumları veya sigorta şirketlerinin müşteri yorumlarını incelemenizi öneririz. Sonrasında ise aşağıdaki detayları gözden geçirmelisiniz.

 • Değişen sigorta uygulamalarına dair sizi bilgilendirmesi,
   
 • 7 gün 24 saat kesintisiz hasar destek hizmeti veriyor olması,
   
 • Hasar belgelerinin hazırlanması konusunda yardımcı olması,
   
 • Gerektiğinde telefon desteğiyle sorunlarınızı çözebilmesi,
   
 • Mail veya telefon aracılığıyla vade hatırlatma yapması,
   
 • Poliçe yenileme dönemleri gelmeden uyarıda bulunması gibi hizmetler, günlük hayatın karmaşası içinde kaybolan insanlar için önemli ve kayda değer avantajlardır.

Siz de en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net’e gelin, sigortalanma sürecinin her aşamasında tasarrufu yakalayın!

Trafik sigortası işlemleriniz ile ilgili her türlü bilgi ve satın alma işlemleriniz için Sigortam.net’in uzman danışmanlarına 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

02 Mart 2012 Cuma

Türkiye’de her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası,  kaza vuku bulduğunda, sigorta sahibini para ödemekten kurtaran bir sistemdir.

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

02 Mart 2012 Cuma
Zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve tüm şirketler tarafından aynı teminatlar uygulanır. Bu yüzden şirketlerin vereceği tekliflerde teminat farkı bulunmaz ancak fiyat farklılıkları görülebilir. 

Trafik Sigortası Primini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

09 Nisan 2014 Çarşamba

Trafik sigortası primine etki eden bir çok faktör bulunuyor bunların ilki plaka kodu, peki diğerleri?