İnternetten Trafik Sigortası Yaptırmak | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İnternetten Trafik Sigortası Yaptırmak, Soru İşareti Olmaktan Çıkıyor!

Günümüzde en basit veya tekrarlamak zorunda olduğumuz işlemleri oturduğumuz yerden, zaman kaybetmeden ve enerji harcamadan yapabilmek mümkün. Bankacılık işlemlerinden fatura ödemelerine, araç borç sorgulamadan sigorta alımı veya yenilemesine kadar her türlü işlemi elimizin altındaki bilgisayarlar veya akıllı telefonlarla kısa sürede gerçekleştirebiliyoruz. 

Özellikle her aracın yaptırmakla mükellef olduğu ve geciktirilmesinin yasalarca cezalandırıldığı trafik sigortasında online işlemler büyük kurtarıcı oluyor. Araç sigortası yaptırmak isteyen sürücüler, bilgi edinme haklarını sonuna kadar kullanabiliyor, akıllarına takılan soruları online sigorta platformunda paylaşabiliyor ve soru işaretlerine son vermiş bir şekilde sigorta sahibi oluyor.

Dolayısıyla gecikmeden kaynaklı cezaların önüne geçilebiliyor.

  

Trafik sigortası gecikmelerinde alınan cezalarla ilgili detaylı bilgi için ''Trafik Sigortası Gecikme Cezaları'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Online sigorta hizmeti alacak kişilerin kafasındaki en büyük sorun; güven sorunu. Kredi bilgilerinin ve T.C kimlik numarası gibi kişisel bilgilerin veriliyor olması da kaygı yaratan diğer unsurlar arasında bulunuyor. Online platformlar üzerinden verilen güvenceler pek çok insana güvence vermese de gelişen teknolojiyle kredi bilgiler güvenle saklanmakta, işlemler sorunsuz halledilebilmektedir. 

Kafanızdaki soru işaretlerinin neden olduğu kaygıları bazı detaylara dikkat ederek giderebilir, sigortanızı online olarak almanızı engelleyen düşüncelere son verebilirsiniz.

İnternetten Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?

İlk önce hizmet alacağınız şirketin yeterli donanıma sahip olup olmadığını araştırmalısınız, bu noktada çeşitli forumları veya sigorta şirketlerinin müşteri yorumlarını incelemenizi öneririz. Sonrasında ise aşağıdaki detayları gözden geçirmelisiniz.

 • Değişen sigorta uygulamalarına dair sizi bilgilendirmesi,
   
 • 7 gün 24 saat kesintisiz hasar destek hizmeti veriyor olması,
   
 • Hasar belgelerinin hazırlanması konusunda yardımcı olması,
   
 • Gerektiğinde telefon desteğiyle sorunlarınızı çözebilmesi,
   
 • Mail veya telefon aracılığıyla vade hatırlatma yapması,
   
 • Poliçe yenileme dönemleri gelmeden uyarıda bulunması gibi hizmetler, günlük hayatın karmaşası içinde kaybolan insanlar için önemli ve kayda değer avantajlardır.

Siz de en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net’e gelin, sigortalanma sürecinin her aşamasında tasarrufu yakalayın!

Trafik sigortası işlemleriniz ile ilgili her türlü bilgi ve satın alma işlemleriniz için Sigortam.net’in uzman danışmanlarına 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Yeni Trafik Levhaları Geliyor!

Karayolları Genel Müdürlüğü, ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda yeni trafik işaretleri uygulamasının başlatılması kararını aldı.

Devamını Oku

5 Soruda Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortasını tam anlamıyla anlayabilmeniz adına, sürücülerin sıklıkla sorduğu 5 soruyu bir araya getirdik.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Vefat ve Yaralanmayı Karşılar mı?

Trafik sigortası güvenceleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Bu güvenceler hem maddi hem de manevi hasarları kapsar.

 

Devamını Oku