Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları

Online trafik sigortası almanın avantajları nelerdir? Online trafik sigortası almak, çok daha kolay ve hızlı bir seçenektir. Siz de online trafik sigortası almanın avantajları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Trafik sigortası, bütün araç sahiplerinin sahip olması gereken zorunlu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda, araç sahiplerini bir çok zorluk beklemektedir. Herhangi bir kaza durumunda, hasar masraflarının yükü bir yana denetimler sırasında teminatsız olduğu tespit edilen araçlar trafikten men edilebilir. Diğer trafik cezalarından farklı olarak, sadece ceza kesilmez, araç bağlanır.

Trafik sigortası para cezası olarak 108 TL ödemek zorunda kalırsınız ve aracınız otoparka çekilir. Çekici ve otopark ücretini de sizin ödemeniz gerekir. Maddi açıdan bütçenizi zorlayan cezaların yanı sıra poliçenizi yaptırmadığınız ilk ay %5 gecikme faizi, poliçe priminizin üzerine eklenir. Trafik sigortanızı yaptırmadığınız her ay %10, %15 şeklinde gecikme faizi artacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafikten men edilen aracın, tekrar trafiğe çıkması için gerekli olan işlemlerde uzun süreli ve oldukça maliyetlidir. Bu konuda detaylı bilgi için “Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?” yazımızı okuyun.

Bütün bu nedenlerden dolayı, bütün araç sahiplerinin trafik sigortalarını yaptırmak ve mevcut poliçenin vadesi dolmadan yenilemesini yapmak yani teminatsız kalmamak konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Zorunlu trafik sigortasında, diğer sigortalardan farklı olarak, teminatlar bütün poliçelerde aynıdır. Yani, zorunlu trafik sigortanızı hangi sigorta şirketinden alırsanız alın, sigorta kapsamındaki teminatlar değişmeyecektir. Ancak, zorunlu trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Araç sahiplerinin,trafik sigortası alımında kararını etkileyen tek kriter, sigorta şirketi ve poliçe fiyatıdır. Farklı teminatlar ve bunların fiyata olan etkileri karşılaştırma kapsamında olmadığı için aslında trafik sigortası almak kasko gibi daha komplike bir sigorta almaktan daha kolaydır.

Online trafik sigortası almanın avantajları hakkında detaylı bilgiyi ve teklif adımların içeriklerini aşağıdan görebilirsiniz.

Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları

Sigortam.net’ten online trafik sigortası almak hem çok daha kolaydır, hem de pek çok avantajı bulunmaktadır.

2 Dakikada Tekliflere Ulaşırsınız

Sigortam.net’ten, trafik poliçesi satın almak çok kolay ve hızlı. Tek yapmanız gereken sadece trafik sigortası teklifi almak. 3 adımdan oluşan trafik teklifi ekranını doldurarak fiyat ve teminat listesine ulaşmanız mümkün.

Bu sorular sigorta şirketlerinin trafik sigortası teklifi vermek için istediği zorunlu bilgilerdir. Bilgileri doldurmak ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerine 1 seferde ulaşmak ise sadece 2 dakika almaktadır.

1.Adım: Plaka ve kimlik numarası

 

online trafik sigortası almanın avantajları plaka

 

2. Adım: Ruhsat sahibi bilgileri

 

online trafik sigortası almanın avantajları ruhsat sahibi

 

3. Adım: Araç ve ruhsat bilgileri

 

online trafik sigortası almanın avantajları araç ve ruhsat

Yukarıdaki 3 adımda yer alan bilgileri doldurarak en uygun trafik tekliflerini görebilirsiniz.

Bütün Teklifleri Bir Arada Görüp Karşılaştırırsınız

Farklı sigorta şirketlerinin acentalarından tek tek dolaşıp teklif almanıza gerek kalmaz, formu doldurduktan sonra sizin aracınız için teklif veren şirketleri aynı ekranda görür ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Anlaşmalı sigorta şirketlerinin tam listesi için tıklayın:

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

İstediğiniz Kredi Kartı ve Ödeme Seçenekleriyle Online Satın Alırsınız

Sigortam.net’ten online poliçe alımları SSL ve SET protokolü ile güvence altındadır. Ayrıca, arzu ettiğiniz kredi kartı ve taksit seçenekleri ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Primlerinizin ödemeleri takip edilir ve ödemelerde yaşanacak sorunlar konusunda bilgilendirilirsiniz. Böylece hiç bir zaman, ödemeden kaynaklı sorunlar yüzünden sigorta poliçenizin iptal edilmesi tehlikesi ile karşılaşmazsınız.

Poliçe Vadesi Dolmadan Haberdar Edilir, Teminatsız Kalma Riskine Girmezsiniz

Poliçenizi online almış olsanız dahi sizin sigortalarınızı, ödeme ve hasarlarınızı takip eden konusunda uzman bir müşteri temsilcimiz mutlaka bulunmaktadır. Müşteri temsilciniz, poliçe vadeniz dolmadan bir süre önce sizinle iletişime geçerek, poliçe yenilemeniz konusunda sizi bilgilendirir. Böylece, bir sonraki sene poliçe vadenizi kaçırma ve teminatsız kalma riskiniz ortadan kalkar.

İnternetten sigorta almanın avantajları hakkında daha fazla bilgi için uzmanlarımızın hazırladığı “Online Sigorta Alınır mı” makalemizi okuyunuz.

Trafikte güvenle yol almak için trafik sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net’ten hemen online teklif almak için tıklayın. Uzman müşteri temsilcilerimizden yardım almak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL