Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları

Trafik sigortası, bütün araç sahiplerinin sahip olması gereken zorunlu sigortadır. Zorunlu trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda, araç sahiplerini bir çok zorluk beklemektedir. Her hangi bir kaza durumunda, masrafların çıkaracağı ağır yük bir yana denetimler sırasında teminatsız olduğu tespit edilen araçlar trafikten men edelir. Diğer trafik cezalarından farklı olarak, sadece ceza kesilmez, araç bağlanır. 
 
 
Trafikten men edilen aracın, tekrar trafiğe çıkması için gerekli olan işlemlerde uzun süreli ve oldukça maliyetlidir. Bu konuda detaylı bilgi için “Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?” yazımızı okuyun. 
 
Bütün bu  nedenlerden dolayı, bütün araç sahiplerinin trafik sigortalarını yaptırmak ve mevcut poliçenin vadesi dolmadan yenilemesini yapmak yani teminatsız kalmamak konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir. 
 
Zorunlu trafik sigortasında, diğer sigortalardan farklı olarak, teminatlar bütün poliçelerde aynıdır. Yani, zorunlu trafik sigortanızı hangi sigorta şirketinden alırsanız alın, sigorta kapsamındaki teminatlar değişmeyecektir. Ancak, zorunlu trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Araç sahiplerinin,trafik sigortası alımında kararını etkileyen tek kriter, sigorta şirketi ve poliçe fiyatıdır. Farklı teminatlar ve bunların fiyata olan etkileri karşılaştırma kapsamında olmadığı için aslında trafik sigortası almak kasko gibi daha komplike bir sigorta almaktan daha kolaydır. 
 

Online Zorunlu Trafik Sigortası Almak Neden Daha Kolay?

 
Sigortam.net’ten online trafik sigortası almak hem çok daha kolaydır, hem de pek çok avantajı bulunmaktadır. 
 
2 Dakikada Tekliflere Ulaşırsınız: Sigortam.net’ten, trafik poliçesi satın almak çok kolay ve hızlı. Tek yapmanız gereken sadece 10 sorudan oluşan formumuzu doldurmak. Bu sorular sigorta şirketlerinin trafik sigortası teklifi vermek için istediği zorunlu bilgilerdir. Bilgileri doldurmak ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerine 1 seferde ulaşmak ise sadece 2 dakika almaktadır. 
 
   
 
Bütün Teklifleri Bir Arada Görüp Karşılaştırırsınız: Farklı sigorta şirketlerinin acentalarından tek tek dolaşıp teklif almanıza gerek kalmaz,  formu doldurduktan sonra sizin araçınız için teklif veren şirketleri bir sayfada görür ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Anlaşmalı sigorta şirketlerinin tam listesi için tıklayın
 
 
İstediğiniz Kredi Kartı ve Ödeme Seçenekleriyle Online Satın Alırsınız: Sigortam.net’ten online poliçe alımları SSL ve SET protokolü ile güvence altındadır. Ayrıca, arzu ettiğiniz kredi kartı ve taksit seçenekleri ile ödemenizi yapabilirsiniz.
 
Primlerinizin ödemeleri takip edilir ve ödemelerde yaşanacak sorunlar konusunda bilgilendirirsiniz. Böylece hiç bir zaman ödemeden kaynaklı sorun yüzünden sigorta poliçenizin iptal edilmesi tehlikesi ile yüz yüze kalmazsınız. 
 
Poliçeniz Ücretsiz Kargo ile Kapınıza Gelir: Satın aldığınız sigorta poliçeniz istediğiniz adrese ücretsiz olarak kargo ile gönderilir. 
 
Poliçe Vadesi Dolmadan Haberdar Edilir, Teminatsız Kalma Riskine Girmezsiniz: Poliçenizi online almış olsanız dahi sizin sigortalarınızı, ödeme ve hasarlarınızı takip eden konusunda uzman bir müşteri temsilcimiz mutlaka bulunmaktadır. Müşteri temsilciniz, poliçe vadeniz dolmadan bir süre önce sizinle iletişime geçerek, poliçe yenilemeniz konusunda sizi bilgilendirir. Böylece, bir sonraki sene poliçe vadenizi kaçırma ve teminatsız kalma riskiniz ortadan kalkar. 
 
İnternetten sigorta almanın avantajları hakkında daha fazla bilgi için uzmanlarımızın hazırladığı “Online Sigorta Alınır mı” makalemizi okuyunuz.
 
Trafikte güvenle yol almak için trafik sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net’ten hemen online teklif almak için tıklayın. Uzman müşteri temsilcilerimizden yardım almak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayabilirsiniz.
 
  

Benzer İçerikler

Zorunlu Trafik Sigortası Cezaları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortanızı ihmal etmeyin cezalar ödemek zorunda kalmayın. Sigortam.net'ten hemen teklif alın, en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Yenileme Süresi Ne Kadar?

Trafik sigortası yenileme süresini yazımızdan öğrenip, Sigortam.net'ten 2 dakikada zorunlu trafik sigortası satın alın, ceza almak durumunda kalmayın.

Devamını Oku

Ehliyet Sınavı Değişiyor

Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Yönetmeliği için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir taslak hazırladı. Taslakta eğitim süreleri, eğitimin yapılacağı yerler ve eğitmenler ile ilgili maddeler bulunuyor.

Devamını Oku