Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları

Online trafik sigortası almanın avantajları nelerdir? Online trafik sigortası almak, çok daha kolay ve hızlı bir seçenektir. Siz de online trafik sigortası almanın avantajları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Trafik sigortası, bütün araç sahiplerinin sahip olması gereken zorunlu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasının yaptırılmaması durumunda, araç sahiplerini bir çok zorluk beklemektedir. Herhangi bir kaza durumunda, hasar masraflarının yükü bir yana denetimler sırasında teminatsız olduğu tespit edilen araçlar trafikten men edilebilir. Diğer trafik cezalarından farklı olarak, sadece ceza kesilmez, araç bağlanır.

Trafik sigortası para cezası olarak 108 TL ödemek zorunda kalırsınız ve aracınız otoparka çekilir. Çekici ve otopark ücretini de sizin ödemeniz gerekir. Maddi açıdan bütçenizi zorlayan cezaların yanı sıra poliçenizi yaptırmadığınız ilk ay %5 gecikme faizi, poliçe priminizin üzerine eklenir. Trafik sigortanızı yaptırmadığınız her ay %10, %15 şeklinde gecikme faizi artacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafikten men edilen aracın, tekrar trafiğe çıkması için gerekli olan işlemlerde uzun süreli ve oldukça maliyetlidir. Bu konuda detaylı bilgi için “Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?” yazımızı okuyun.

Bütün bu  nedenlerden dolayı, bütün araç sahiplerinin trafik sigortalarını yaptırmak ve mevcut poliçenin vadesi dolmadan yenilemesini yapmak yani teminatsız kalmamak konusunda çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Zorunlu trafik sigortasında, diğer sigortalardan farklı olarak, teminatlar bütün poliçelerde aynıdır. Yani, zorunlu trafik sigortanızı hangi sigorta şirketinden alırsanız alın, sigorta kapsamındaki teminatlar değişmeyecektir. Ancak, zorunlu trafik sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Araç sahiplerinin,trafik sigortası alımında kararını etkileyen tek kriter, sigorta şirketi ve poliçe fiyatıdır. Farklı teminatlar ve bunların fiyata olan etkileri karşılaştırma kapsamında olmadığı için aslında trafik sigortası almak kasko gibi daha komplike bir sigorta almaktan daha kolaydır.

Online trafik sigortası almanın avantajları hakkında detaylı bilgiyi ve teklif adımların içeriklerini aşağıdan görebilirsiniz.

Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları

Sigortam.net’ten online trafik sigortası almak hem çok daha kolaydır, hem de pek çok avantajı bulunmaktadır.

2 Dakikada Tekliflere Ulaşırsınız

Sigortam.net’ten, trafik poliçesi satın almak çok kolay ve hızlı. Tek yapmanız gereken sadece trafik sigortası teklifi almak. 3 adımdan oluşan trafik teklifi ekranını doldurarak fiyat ve teminat listesine ulaşmanız mümkün.

Bu sorular sigorta şirketlerinin trafik sigortası teklifi vermek için istediği zorunlu bilgilerdir. Bilgileri doldurmak ve farklı sigorta şirketlerinin tekliflerine 1 seferde ulaşmak ise sadece 2 dakika almaktadır.

1.Adım: Plaka ve kimlik numarası

 

online trafik sigortası almanın avantajları plaka

 

2. Adım: Ruhsat sahibi bilgileri

 

online trafik sigortası almanın avantajları ruhsat sahibi

 

3. Adım: Araç ve ruhsat bilgileri

 

online trafik sigortası almanın avantajları araç ve ruhsat

Yukarıdaki 3 adımda yer alan bilgileri doldurarak en uygun trafik tekliflerini görebilirsiniz.

Bütün Teklifleri Bir Arada Görüp Karşılaştırırsınız

Farklı sigorta şirketlerinin acentalarından tek tek dolaşıp teklif almanıza gerek kalmaz,  formu doldurduktan sonra sizin aracınız için teklif veren şirketleri aynı ekranda görür ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Anlaşmalı sigorta şirketlerinin tam listesi için tıklayın:

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

İstediğiniz Kredi Kartı ve Ödeme Seçenekleriyle Online Satın Alırsınız

Sigortam.net’ten online poliçe alımları SSL ve SET protokolü ile güvence altındadır. Ayrıca, arzu ettiğiniz kredi kartı ve taksit seçenekleri ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Primlerinizin ödemeleri takip edilir ve ödemelerde yaşanacak sorunlar konusunda bilgilendirilirsiniz. Böylece hiç bir zaman, ödemeden kaynaklı sorunlar yüzünden sigorta poliçenizin iptal edilmesi tehlikesi ile karşılaşmazsınız.

Poliçe Vadesi Dolmadan Haberdar Edilir, Teminatsız Kalma Riskine Girmezsiniz

Poliçenizi online almış olsanız dahi sizin sigortalarınızı, ödeme ve hasarlarınızı takip eden konusunda uzman bir müşteri temsilcimiz mutlaka bulunmaktadır. Müşteri temsilciniz, poliçe vadeniz dolmadan bir süre önce sizinle iletişime geçerek, poliçe yenilemeniz konusunda sizi bilgilendirir. Böylece, bir sonraki sene poliçe vadenizi kaçırma ve teminatsız kalma riskiniz ortadan kalkar.

İnternetten sigorta almanın avantajları hakkında daha fazla bilgi için uzmanlarımızın hazırladığı “Online Sigorta Alınır mı” makalemizi okuyunuz.

Trafikte güvenle yol almak için trafik sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net’ten hemen online teklif almak için tıklayın. Uzman müşteri temsilcilerimizden yardım almak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Sorgulama 2019 Trafik sigortası sorgulama yaparak, araç sigortası poliçe bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz....Trafik sigortası sorgulama 2019 ile zorunlu trafik sigortası içerisindeki bitiş ve başlangıç...tarihleri, indirim kademeniz gibi detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Peki trafik sigortası sorgulama nasıl...yapılır? Trafik sigortası poliçe sorgulama nereden yapılır? Trafik poliçe sorgulama...hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Trafik Sigortası Sorgulama 2019

Trafik poliçe ve...hasar bilgileri sorgulama için 2019 güncel bilgilerini yazımızda sizler için bir araya getirdik. Trafik sigortası bilgilerine...ulaşmak, araç sahipleri için oldukça önemli. Özellikle trafik sigortası ne zaman bitiyor, yeniden trafik...sigortası ne zaman yapılmalı sorularının cevapları, poliçe sorgulama ile öğrenebileceğiniz bilgiler. Bu...sebeple doğru bilgilere ulaşarak yenileme tarihlerini öğrenmek, sigorta şirketi ve poliçe bilgilerinize ulaşmak için sorgulama...yapmanız gerekli. Trafik sigortası sorgulama 2019 yapmak için farklı seçenekler mevcut. Dikkat edilmesi gereken en...önemli nokta ise bazı sorgulama yöntemlerinin ücretli olması. Gelin sorgulama seçeneklerine yakından bakalım.

Trafik sigortası...Nereden Sorgulanır?

Trafik sigortası sorgulama e-devlet sistemi ile yapılabiliyorE-devletten...SBM'nin (Sigorta Bilgi Merkezi) Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama bölümüne girerek, poliçe detaylarınızı...ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Kendi üzerinize olan aracınızın poliçesini e-devlet şifreniz ile kolaylıkla...inceleyebilirsiniz. E-devletten trafik sigortanızı sorgulatarak öğrenebileceğiniz bilgiler ise;
  • Poliçe...bilgileri
  • Araç bilgileri
  • Teminat bilgileri
  • İndirim/sürprim bilgileri
Poliçenizin...teminat limitlerini öğrenmek isterseniz, teminat bilgileri kısmından aşağıdaki detaylara ulaşabilirsiniz.
  • Araç...Başına Maddi Teminat
  • Kişi Başına Tedavi Teminat
  • Kişi Başına Ölüm Sakatlık Teminatı
  • Kaza...Başına Maddi Teminat
  • Kaza Başına Tedavi Teminatı
  • Kaza Başına Ölüm Sakatlık Teminatı
Poliçe...ve araç bilgilerinizden, poliçenizin başlangıç ve bitişi tarihine, saşi no, araç tescil tarihi gibi önemli bilgilere...ulaşabilirsiniz. İndirim/sürprim bilgileri kısmında ise tarife basamak kodunuzun hangi kademede olduğu bilgisi yer alır....Hasarsızlık indiriminiz için önemli olan bu detay, yenileme dönemlerinizde ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü yeni yaptıracağınız...poliçenin prim ücretini etkiler.

SBM'nin Trafik Poliçesi Sorgulama Seçenekleri

Trafik sigortası sorgulama SBM'nin sitesinden...de yapılabiliyor. SBM'nin Sigortam.360 uygulaması ile trafik poliçenizi sorgulatabilirsiniz. Trafik Poliçe...Sorgulama bölümünden sorgulama yapmak ücretsiz. Plaka ve TC Kimlik No ile SorgulamaPlaka ve Vergi Kimlik No ile...Sorgulama ve Sigorta Bilgileri ile Sorgulama şeçeneklerinden birini tercih ederek sorgulama işlemini...tamamlayabilirsiniz. trafik sigortası sorgulama 2019 SBM'nin ücretli web sorgulama seçeneği de mevcut. Sigortam 360.com'un web uygulamasından...ulaşabileceğiniz bilgiler ise oldukça geniş. Araç hasar, değişen parça, trafik ve kasko poliçe bilgileriniz, kaza tespit tutanağı...gibi birçok önemli bilgiyi sisteme üye olarak ve sorgu adedine göre satın alma yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgu başı ücret 5 TL...olarak belirlenmiş. Dilerseniz üye olmadan ücret karşılığı da sorgulamaları yapabilirsiniz. Üye olmanız durumunda ise önceki...sorgulama sonuçlarınıza ücretsiz olarak istediğiniz zaman erişebilme fırsatınız var. Trafik sigortası sorgulama...2019 için güncel bilgilerinizi SMS göndererek de öğrenebilirsiniz. Araç sahipleri, 5664'e mesaj atarak arabalarının hasar...geçmişlerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve detaylarını, kazaya karışma durumları varsa tespit tutanağı...detaylarını SMS ile öğrenebilirler. Bilmekte fayda var; bu uygulama tüm operatörler için sorgulama başına 7 TL ücrete...sahip. Trafik sigortası sorgulama 2019 için çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Trafik poliçenizin olup...olmadığı, var ise poliçe numarası, ne zaman sona ereceği, iptal edildi ise ne zaman gerçekleştiği gibi detaylı bilgiler için...11890 Alo Hasar çağrı merkezini aramanız yeterli. Aracınızın plakasını veya saşi numarasını ileterek gerekli bilgileri...öğrenebilirsiniz. Araç sigorta sorgulama yapmak çok kolay! Poliçeniz hakkında doğru bilgileri almak ve yenileme...zamanlarınızda doğru kararlar vermek için yukarıda anlattığımız sorgulama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bütçenizin...Güvencesi Sizin Elinizde!

Trafik sigortası, kaza...durumlarında karşı tarafta oluşacak maddi ve bedeni zararları karşılar. Bu sebeple kaza sonrasında hasar masraflarını sizin...ödemenize gerek kalmaz. Aynı zamanda trafik sigortasının yaptırılmaması durumda para cezası ve aracın trafikten men edilme riski...vardır. Poliçenizi yaptırmadığınız ya da yenilemediğiniz her ay ise gecikme faizi. Hasar masraflarından ve para cezasından...korunmak için trafik sigortanızı geciktirmeyin! Sigortam.net'ten en uygun trafik sigortası fiyatları için teklif alın,...ayrı ayrı sigorta şirketlerini gezmek yerine tek bir ekranda teklifleri karşılaştırın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek...Hattımızdan arayarak trafik sigortanızı telefonda yaptırın.