Ray Sigorta Trafik Sigortası Sigortam.net’te

14 yıllık tecrübesi ve 2.5 milyonu aşkın mutlu müşterisi ile Türkiye’deki online sigortacılığın lideri Sigortam.net, müşterilerine sunduğu alternatifleri her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Sigortam.net müşterileri artık, Ray Sigorta’nın trafik sigortası ürünlerine Sigortam.net avantajlarıyla sahip olabilecekler.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Türkiye’nin en saygın sigorta şirketleri arasında yer alan Ray Sigorta’dan trafik sigortası almak isteyenler 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ya da Ray Sigorta için trafik sigortası sorgulama yaparak, ihtiyaçları olan trafik poliçesine sadece 2 dk’da ulaşabilecek.

Ray Sigorta Hakkında

1958 yılından günümüze sigorta sektöründe hizmet veren Ray Sigorta, gerek tecrübesi, gerek anlaşmalı araç servisleri ağı ile, araç sigortası yaptırmak isteyenlerin sıklıkla başvurdukları sigorta şirketlerinden birisi.

Kasko ile %100 Güvence Sağlayın

Sigortam.net ayrıcalıkları ile sahip olabileceğiniz Ray Sigorta ürünleri sadece zorunlu trafik sigortası ile sınırlı değil. Aracınızı kaza veya arıza risklerine karşı güvence altına almak istiyorsanız Ray Sigorta’nın kasko sigortası ürünlerine de Sigortam.net ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hiç vakit kaybetmeden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak veya online sigorta sorgulama ile Ray Sigorta trafik sigortası ya da kasko ürünlerine kolaylıkla ulaşın.

Benzer İçerikler

Ehliyet Sınavı Nasıl Yapılır ve Sınav Ücretleri Ne Kadardır? Ehliyet sınavı için artık elektronik sınav sistemine geçildi. Peki elektronik ehliyet sınavı...nasıl ve ne zaman yapılacak? 2019 ehliyet sınav ücretleri ne kadar oldu? Ehliyet sınav tarihleri ne...zaman? Ehliyet sınavı hakkında güncel gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ehliyet çıkartma ve yenileme...işlemleri için 2019 güncel bilgilerini öğrenmek istiyorsanız "Ehliyet Yenileme ve Yeni Ehliyet İşlemleri Nasıl...Yapılır?"
yazımızı okuyabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]

Ehliyet Sınavı Artık...Elektronik!

2019'da merkezi sınav sistemi kaldırıldı, yerine elektronik sınav sistemine geçildi. Sınava kadar olan eğitim...kısmı ise aynı şekilde devam ediyor. Sürücü adaylarının sınava girebilmesi için öncelikle sürücü kursu...dahilinde teorik eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Eğitim bittikten sonra sürücüler başvuru yaptıkları bölgelerdeki e-sınav...merkezlerinde sınava girebiliyor. Ehliyet sınav tarihleri ise MEB'in sitesinde açıklandı. Motorlu Taşıt Sürücü...Kursiyerleri e-Sınavı 2019/MTSK e-Sınavı olarak geçen ehliyet sınavı, 81 ilde açılan e-sınav salonlarında...haftanın 7 günü randevulu sistemle gerçekleştirilecek.

Elektronik Sınavın Detayları

E-sınav sisteminde bilgisayarlar...üzerinden sorulara cevap veriliyor. Hafta içi saat 17.00'den sonra günde 3 oturum, hafta sonu ise 6 oturum şeklinde takvim belirlenmiş....Elektronik sınav toplam 50 sorudan oluşuyor ve 45 dakika sürüyor. 35 soruya doğru cevap vermek geçmek için yeterli. Yanlış...cevapların doğru cevapları götürmemesi, sınava girenler açısından bir avantaj. Sınava hazırlanırken ehliyet sınav...soruları için bilgi edinmenizde fayda var. Ehliyet sınavı çıkmış sorular üzerinden de bir çalışma...yaparak teorik sınava daha rahat hazırlanabilirsiniz.

Direksiyon Sınavı Nasıl Oluyor?

Teorik sınavın elektronik ortamda...yapılması, ehliyet sınavı sonuçları için bekleme süresini kısaltıyor. E-sınav ile sonuçların daha çabuk...açıklanması ve ikinci aşama olan direksiyon sınav kısmına daha hızlı geçilmesi kolaylaştı. Yoğunluk durumuna göre...değişebilir olsa da teorik sınavı geçerseniz, 2-3 hafta aralığında direksiyon sınavına girebilirsiniz. Direksiyon...sınavı, yaklaşık olarak 30-35 dakika aralığında sürer. Direksiyona geçmeden önce sınavın ilk 5 dakikası aracın iç ve...dış donanımı hakkında sorular sorulur. Sürüş deneyimi sırasında, gözetmenlerin puanlama sistemleri vardır. 3 renk şeklinde...yapılan puanlama, hata boyutlarına göre değerlendirilir. Sarı, mavi ve kırmızı olmak üzere küçükten büyüğe doğru hatalar...belirleniyor. Kırımızı hata sınavın sonlanmasına neden olur. Sürücü adaylarının direksiyon dersi...çalışmalarını ihmal etmemiş ve iyi hazırlanmış olmaları sınavı rahat geçmeleri açısından önemlidir.

Ehliyet Sınavı...Ücretleri

2019'da online ehliyet sınav ücreti 80 TL, direksiyon sınav ücreti ise 110 TL olarak...belirlendi. Harç ücretleri ise şu şekilde;
  • Sürücü Belgesi Kart Ücreti: 196 TL
  • A, A1, A2, F Sınıfı...Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 203,4 TL
  • B Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 613,3 TL
  • C, CE, D, G...Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Ücreti: 1.023,2 TL
Ehliyet sınavlarından kalınması durumunda, her iki sınav için de 4...kere girme hakkı vardır. Fakat bilinmesi gereken en önemli nokta sınav ücretlerinin her yeniden deneme de tekrar ödenecek...olmasıdır.

Ehliyetinizi Aldıktan Sonra, Araç Sigortası İçin Sigortam.net'e Gelin!

Aracınız yeni ise ya da mevcut...aracınızın sigortasını yenileme zamanınız geldiyse, acenteleri ayrı ayrı gezmenize gerek yok. Sigortam.net web sitesi üzerinden...kasko teklifi ve trafik sigortası teklifi alarak, en uygun araç sigortası...fiyatlarına anında ulaşın. Sigortam.net'in internete özel indirimlerini...görebilmeniz için teklif almanız gerekiyor. Tek bir ekrandan fiyat ve teminatları karşılaştırabilir, bütçenize en uygun poliçeyi...kolayca bulabilirsiniz.