Trafik Sigortası Fiyatlarına Üst Limit Geldi

Hazine Müsteşarlığı ticari araçların trafik sigortası poliçelerinde üst limit uygulamasına geçildiğini, yayınladığı genelge ile duyurdu. Genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte sigorta şirketleri, Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği üst limitlerin üzerinde trafik sigortası poliçesi kesemeyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

İşte Ticari Araçlar İçin Trafik Sigortası Üst Limitleri

28 Ekim 2015 tarihi itibari ile uygulamaya geçilen yeni üst limitler gereği, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs ve taksi gibi ticari araçların trafik sigortası fiyatlarındaki eski karmaşa sona erecek. Ticari araçlarda uygulanacak üst limitler ise şöyle belirlendi;

Araç Türleri Azami Brüt Prim
Kamyon 6.000 TL
Kamyonet 2.000 TL
Minibüs 3.300 TL
Otobüs ( sürücü dahil 18 – 30 koltuk ) 5.700 TL
Otobüs ( sürücü dahil 31 ve üstü koltuk ) 17.700 TL
Taksi 5.400 TL

Karmaşa Sona Erecek

Başta taksiler olmak üzere, ticari araç sahiplerinin oldukça şikayetçi oldukları zorunlu trafik sigortası poliçelerindeki ücret karmaşası, bu uygulama ile sona erecekmiş gibi görünüyor. Artık ticari araç sahipleri araçları için maksimum ne kadar prim tutarı ödeyeceklerini bilecekler.

Hazine Müsteşarlığı’ndan İlginç Uygulama

Hazine yeni uygulamanın bir gün öncesinde ise oldukça ilginç bir duruma imza attı.  26 Ekim tarihinde ticari araçlardaki üst limitleri kamyonlarda 4000 TL, kamyonetlerde 1.300 TL, minibüslerde 2.250 TL, 18 – 30 koltuklu otobüslerde 3.800 TL, 31 koltuk ve üstü otobüslerde 11.800 TL, taksilerde ise 3.600 TL olarak açıklayan Hazine Müsteşarlığı bu duyurusunu 3 saat sonra resmi sitesinden kaldırarak, gelişmelerin ertelendiğini ve üst limit ücretlerinin daha sonraki bir tarihte açıklanacağını duyurdu. Hazine Müsteşarlığı 1 gün sonrasında ise ticari araçlardaki trafik sigortası üst limitlerini tablodaki şekli ile güncelledi.

Trafik Sigortasında En İyi Fiyat Garantisi Sigortam.net’te

Ticari araç sahipleri artık araçlarının trafik sigortası poliçeleri için maksimum ne kadar ücret ödeyeceklerini biliyorlar. Peki trafik sigortanızı en uygun fiyata nasıl yaptırabileceğinizi biliyor musunuz? Zorunlu trafik sigortasında en iyi fiyat garantisine trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2 dk’da ulaşın.

Benzer İçerikler

Kasko Fiyatları Yeni Kasko Sistemi Sonrası Arttı mı?
Yeni kasko yasası yürürlüğe girmeden kısa bir...süre önce yayınlanan haberler, kamuoyunda yeni kasko sistemi ile beraber kasko fiyatlarında fahiş artışlar meydana geleceği...yönünde bir algı oluşturmuştu.
Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Ekim 2017 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Ekim Ayında Ocak Ayına Göre 42 Puan Geriledi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ekim ayı verilerine göre yılbaşından bu yana trafik sigortası...primleri 42 puan, kasko primleri ise ekim ayında ocak ayına göre 11 puan geriledi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta...platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi’nin ekim ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse...göre, 2017 başında baz 100 olan kasko sigortası endeksi ekim ayında 11 puan kaybederek 89’a geriledi. Trafik sigortasında ise...yılbaşında 100 olan endeks 42 puan gerileyerek ekim ayında 58 oldu. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks...sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak ağustos sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik...Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Buna göre bu...yılın ocak ayında ortalama 1.337 TL olan trafik sigortası primleri Ekim 2017 itibariyle 42 puanlık bir düşüş gösterdi ve 782...TL’ye geriledi. Genel eğilime bakacak olursak trafik sigortası primlerinin nisan ayındaki yeni tavan fiyat uygulamasının ardından...keskin bir düşüş gösterdiğini, sonrasında yatay bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Kasko primlerinin ortalaması ise Ocak...2017’de 2.148 TL iken Ekim 2017’de 1.921 TL olarak gerçekleşti. Burada da 11 puanlık bir düşüşten söz edebiliriz. Sigortam.net...olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken; sahip olduğumuz büyük veriyi...hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin...yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın ocak ayından bu yana otomobillerde...
kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:    

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL