Trafik Sigortası Fiyatlarına Üst Limit Geldi

Hazine Müsteşarlığı ticari araçların trafik sigortası poliçelerinde üst limit uygulamasına geçildiğini, yayınladığı genelge ile duyurdu. Genelgenin yürürlüğe girmesiyle birlikte sigorta şirketleri, Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği üst limitlerin üzerinde trafik sigortası poliçesi kesemeyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

İşte Ticari Araçlar İçin Trafik Sigortası Üst Limitleri

28 Ekim 2015 tarihi itibari ile uygulamaya geçilen yeni üst limitler gereği, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs ve taksi gibi ticari araçların trafik sigortası fiyatlarındaki eski karmaşa sona erecek. Ticari araçlarda uygulanacak üst limitler ise şöyle belirlendi;

Araç TürleriAzami Brüt Prim
Kamyon6.000 TL
Kamyonet2.000 TL
Minibüs3.300 TL
Otobüs ( sürücü dahil 18 – 30 koltuk )5.700 TL
Otobüs ( sürücü dahil 31 ve üstü koltuk )17.700 TL
Taksi5.400 TL

Karmaşa Sona Erecek

Başta taksiler olmak üzere, ticari araç sahiplerinin oldukça şikayetçi oldukları zorunlu trafik sigortası poliçelerindeki ücret karmaşası, bu uygulama ile sona erecekmiş gibi görünüyor. Artık ticari araç sahipleri araçları için maksimum ne kadar prim tutarı ödeyeceklerini bilecekler.

Hazine Müsteşarlığı’ndan İlginç Uygulama

Hazine yeni uygulamanın bir gün öncesinde ise oldukça ilginç bir duruma imza attı. 26 Ekim tarihinde ticari araçlardaki üst limitleri kamyonlarda 4000 TL, kamyonetlerde 1.300 TL, minibüslerde 2.250 TL, 18 – 30 koltuklu otobüslerde 3.800 TL, 31 koltuk ve üstü otobüslerde 11.800 TL, taksilerde ise 3.600 TL olarak açıklayan Hazine Müsteşarlığı bu duyurusunu 3 saat sonra resmi sitesinden kaldırarak, gelişmelerin ertelendiğini ve üst limit ücretlerinin daha sonraki bir tarihte açıklanacağını duyurdu. Hazine Müsteşarlığı 1 gün sonrasında ise ticari araçlardaki trafik sigortası üst limitlerini tablodaki şekli ile güncelledi.

Trafik Sigortasında En İyi Fiyat Garantisi Sigortam.net’te

Ticari araç sahipleri artık araçlarının trafik sigortası poliçeleri için maksimum ne kadar ücret ödeyeceklerini biliyorlar. Peki trafik sigortanızı en uygun fiyata nasıl yaptırabileceğinizi biliyor musunuz? Zorunlu trafik sigortasında en iyi fiyat garantisine trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2 dk’da ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL