Trafik Sigortası Ne Kadar?

Zorunlu trafik sigortası fiyatları araç ve araç sahibi ile ilgili koşullara göre değişiklik gösterir. Bu sebeple standart bir sigorta fiyatı bulunmamaktadır.

TSB  tarafından yayınlanan bir trafik sigortası rehber tarifesi bulunmakla birlikte bu tarifenin sigorta şirketleri için bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Zorunlu trafik sigortası fiyatları belirlenirken aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulur:

Araç Plakası: Trafik sigortası fiyatları belirlenirken önemli kriterlerden birisi araç plakasıdır. Plakanın ait olduğu ildeki araç sayısı ve kaza oranı sigorta primi üzerinde etkilidir. Daha az araç ve trafik kazasının olduğu illerde zorunlu trafik sigortası primleri daha düşüktür.

Hasar Geçmişi: Aracın hasar geçmişi varsa sigorta primi yüksek çıkacaktır. Bu sebeple dikkatli sürücü ile dikkatsiz sürücü arasındaki fark sigorta primlerine de yansımaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç Sürücüsü: Araç sürücüsünün yaşı ve ehliyet yaşı da önemli bir etkendir. Risk grubuna giren genç sürücüler için daha yüksek prim söz konusu olabilir.

Araç Tipi: Aracın ticari mi hususi mi olduğuna bağlı olarak sigorta fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Sigorta Teminatları: Sigorta şirketlerinin sunduğu teminat miktarlarına göre primler farklılık gösterir.

Bu etkenler arasında en önemli olan plakadır. Bunun yanında teminatlar da primleri önemli ölçüde etkiler.

Trafik sigortası fiyatları hakkında fikir edinmek veya trafik sigortası teklifi almak için sitemiz üzerinden kısa bir form doldurarak 3 dakika içinde sigorta fiyatlarına ulaşın, dilerseniz karşılaştırma yapın veya satın alın.

Sigortam.net trafik sigortası branşında da Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleriyle çalışır, size en kısa sürede en iyi teklifleri sunar, satış sonrası hizmet verir, hasar işlemlerinizi takip eder. Hemen sigorta sorgulama yapın, en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Sigorta ve hasar ile ilgili sorularınız için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden destek alın. 

#%sstrafik%#

Benzer İçerikler