Trafik Sigortası Ne Kadar?

trafik sigortası ne kadarTrafik sigortası ne kadar? Trafik sigortası fiyatları 2019 ne kadar oldu? Trafik sigortası ne kadar sorusu, araç sahipleri yakından ilgilendiriyor.

Zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortası, araç ve araç sahibi ile ilgili koşullara göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple trafik sigortası ne kadar sorusuna standart bir cevap vermemiz zor.

Biz de hem trafik sigortası fiyatlarını etkileyen faktörleri hem de 2019 Ocak trafik sigortası primleri hakkında bilgileri yazımızda bir araya getirdik. Trafik sigortası ne kadar sorusunun detayları yazımızın devamında.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Fiyatlarını Değiştiren Etkenler

Zorunlu trafik sigortası primleri birçok nedene göre değişikler gösterir. Fiyatları etkileyen nedenler ise şöyledir:

 • Araç plakası: Trafik sigortası fiyatları belirlenirken önemli kriterlerden birisi araç plakasıdır. Plakanın ait olduğu ildeki araç sayısı ve kaza oranı sigorta primi üzerinde etkilidir. Daha az araç ve trafik kazasının olduğu illerde zorunlu trafik sigortası primleri daha düşüktür.
 • Hasar Geçmişi: Aracın hasar geçmişi varsa sigorta primi yüksek çıkacaktır. Bu sebeple dikkatli sürücü ile dikkatsiz sürücü arasındaki fark sigorta primlerine de yansımaktadır. Aracınızın hasar durumu, hasarsızlık indiriminin uygulanması açısından da önemlidir.
 • Araç Sürücüsü: Araç sürücüsünün yaşı ve ehliyet yaşı da önemli bir etkendir. Risk grubuna giren genç sürücüler için daha yüksek prim söz konusu olabilir.
 • Araç Tipi: Aracın ticari mi hususi mi olduğuna bağlı olarak sigorta fiyatları değişkenlik gösterebilir.
 • Sigorta Teminatları: Sigorta şirketlerinin sunduğu teminat miktarlarına göre primler farklılık gösterir.

Trafik Sigortası Ne Kadar?

Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması, her ay güncel olarak SBM’nin web sitesinde açıklanıyor. 2019 Ocak ayı için illere göre trafik sigortası tavan fiyatları açıklandı. Sigorta şirketlerinin teminatlarına ve indirim seçeneklerine göre fiyatlar değişse de, tavan fiyat uygulaması ile alınabilecek en yüksek primleri, SBM’den öğrenebilirsiniz.

İstanbul için 2019 Ocak ayında otomobil tavan fiyatlarına bakarsak;

 • 1.kademe için; 3.010 TL
 • 2.kademe için; 2.408 TL
 • 3.kademe için; 1.806 TL
 • 4.kademe için; 1.204 TL
 • 5.kademe için; 1.023 TL
 • 6.kademe için; 843 TL
 • 7.kademe için; 662 TL

Trafik sigortası fiyatları 2019 hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Trafik Sigortası Teklifinizi Sigortam.net’ten Alın!

En uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net‘ten teklif almanız yeterli. Ayrı ayrı acenteleri gezmek yerine, tek bir ekrandan birçok sigorta şirketinin tekliflerini inceleyin, bütçenize en uygun poliçeyi kolaylıkla seçin.

Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonla trafik sigortanızı yaptırın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL