Trafik Sigortası Vefat ve Yaralanmayı Karşılar mı?

Trafik sigortası genel şartlarında sigortanın limitleri ve güvenceleri belirlenmiştir. Sigortanın kapsamına dair açıklamaların yer aldığı genel şartlara göre; bir kimsenin vefatı veya yaralanmasıyla sonuçlanan hasarlar, trafik sigortası limitlerine bağlı olarak karşılanır. Bu limitler doğrultusunda zorunlu trafik sigortası aşağıdaki güvenceleri vermektedir:

Kili başı vefat ve tedavi ücretleri: bu teminat kaza sırasında hasar gören her kişi için geçerlidir.

Kaza başına ölüm ve tedavi masrafları: bir kazada zarar gören herkes için geçerlidir.

Kaza başına maddi zarar tutarları: bu teminatla kaza esnasında karşı tarafa verilen maddi zararların tazmini giderilir.

Bu güvenceler dışında aracın çekilmesi esnasında oluşan zararlar da araç sigortası kapsamındadır. Yani aracın çekilmesi esnasında kişiler bedensel zararlara uğrarsa, zorunlu trafik sigortası bu zararları da karşılayacaktır. Bedensel hasar durumunda yapabileceklerinizi öğrenmek için, ''Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Hazine Müsteşarlığı'nın belirlediği güvencelere ve limitlere tüm sigorta şirketleri uymakla yükümlüdür.

Trafik Sigortası Primlerini Kim Belirliyor?

Hazine Müsteşarlığı'nın belirlediği güvencelere karşı istenecek prim tutarları, sigorta şirketleri tarafından belirlenmektedir. Fiyatlandırma politikaları, şirketlerin risk algılama metodlarına ve kendi stratejilerine göre farklılık içermektedir. Bu durumda yaşanabilecek haksız rekabet ortamının kontrolünü de Hazine Müsteşarlığı yapmaktadır. Ancak Hazine Müsteşarlığı’nın bu kontrolü tek başına yapması yetmez. Hem haksız rekabetin önüne geçmek, hem de bütün bu güvenceleri elde etmek için sigortlalılar da bilinçli hareket etmelidir.

İyi bir sigorta şirketi;

 • Sigorta prim üretimi yüksek olmalı,

   
 • Hasar ödemeleri zamanında yapılmalı,

   
 • Farklı sigorta çeşitleri sunabilmeli,

   
 • Rekabet gücü yüksek olmalı,

   
 • Teknolojiye uyum sağlayabilmelidir.

Trafik sigortasının sağladığı güvenceler ve şirketlerin teklifleriyle ilgili detaylı bilgi için Sigortam.net’e gelin, uygun araç sigortası fiyatlarını değerlendirin. Telefon desteğine ihtiyaç duymanız halinde 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL