Ülger’den Trafik Sigortası ile İlgili Önemli Açıklamalar

Yapılan yeni düzenlemeler ve uygulamalara rağmen bir türlü istenilen seviyeye çekilemeyen zorunlu trafik sigortası fiyatları ile ilgili TSB Başkanı Ramazan Ülger’den çok çarpıcı bir açıklama geldi. Ülger, trafik sigortasında fiyatların eski seviyelere gerilemesinin mümkün olmadığını söyledi. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortasında Maliyetler Arttı, Fiyat Yükseldi

Araç sahipleri için son yılların en önemli konusu haline gelen trafik sigortası ile ilgili Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Razaman Ülger, oldukça samimi açıklamalarda bulundu. Ülger, yapılan çalışmaların trafik sigortası fiyatlarında bir düşüş sağlayacağını, ancak kimsenin iki yıl önceki fiyatları beklememesi gerektiğini belirterek, iki yıl önceki maliyetlerle, şimdiki maliyetler arasında önemli farklar bulunduğunu ifade etti. Fiyatlardan ortalama prim tutarının 680 TL civarı olduğunu altını çizen Ülger, şimdiye kadar yapılan düzenlemelerle fiyatlarda %10 – 11 civarında bir düşüş sağlandığını söyledi.

İki yıl önce özellikle yargı kararları nedeniyle ortaya çıkan beklenmedik maliyetlerin üstüne kur farkı ve enflasyon gibi faktörlerin de devreye girmesiyle şirketlerin sermayelerinden hasar ödemeleri yapmak zorunda kaldıklarını belirten Ülger, bu nedenlerle doğal olarak fiyatların da arttığını söyledi. Zorunlu olarak yapılan fiyat artışının kamuoyunda tepkilere neden olduğunu da hatırlatan Ülger, ancak kimsenin fiyatların neden arttığı konusunu sorgulamadığını ifade etti.

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının iki günde yükselmediğini söyleyen Ülger, hali ile fiyatlardaki düşüşün de iki günde gerçekleşmeyeğini belirterek, bu konuda aceleci davranıldığına vurgu yaptı. Yapılan yasal düzenlemelerin sigorta şirketlerinin hasar maliyetlerini düşüreceğini, bu aşamanın ardından primlerde de düşüş gerçekleşeceğini ifade eden Ülger, hem kamuoyunu hem de kamuyu sabırlı olmaya davet etti.

Sigortada Uygun Fiyat için Karşılaştırma Şart

Yaklaşık 20 milyon araç sahibinin yaptırmak zorunda olduğu trafik sigortası ile ilgili fiyat tartışmalarının bir süre daha devam edeceği anlaşılırken, sürücüler için uygun fiyata ulaşmanın yolu ise yine fiyatları karşılaştırmaktan geçiyor. Sigorta şirketlerinin aynı araç ve sürücü için verdikleri trafik sigortası teklifleri arasında kimi zaman %300’lere varan farklarla karşılaşabilmek mümkün. Bu nedenle siz de ne kadar fazla şirketten teklif alırsanız, uygun fiyata araç sigortası yaptırma şansınızı o kadar artabilir.

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliflerine sadece 2 dk’da yapacağınız sorgulama ile ulaşmanız çok kolay.

Şimdi ister online, isterseniz de 444 24 00 numaralı 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak trafik sigortası teklifi alın, uzman sigorta danışmanlarımız en iyi şirketlerin tekliflerini, en iyi fiyat garantisiyle size sunsun, böylelikle aracınızın sigortasını en uygun fiyata, kolayca yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL