Trafik Sigortası Fiyatları Ucuzluyor mu? İşte O Açıklama

Zorunlu trafik sigortası fiyatları ile ilgili bir açıklama da Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen’den geldi. Yapılan değişikliklerle trafik sigortasındaki ortalama prim tutarının 750 TL’den 500 TL’ye gerilediğini ifade eden Gülen, fiyatlardaki düşüşün ilerleyen günlerde de devam edeceğini söyledi.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç trafik sigortası ile ilgili tartışmalar devam eden ederken fiyatlar konusunda gerek STK temsilcilerinden, gerekse de sigorta şirketleri yöneticilerinden farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. STK’lar zorunlu trafik sigortası fiyatlarındaki düşüşün beklenen seviyeye gelmediğini ısrarla dile getirirken, sigorta şirketlerinin yöneticileri ise fiyatlarda önemli bir düşüşün sağlandığını, bu düşüşün ilerleyen günlerde de devam edeceğini belirtiyor.

Sigorta Şirketleri Artık Daha Sağlıklı Fiyatlandırma Yapıyor

Konu ile ilgili açıklamasında bu noktaya dikkat çeken Aksigorta Genel Müdürü Uğur Ülgen, özellikle bedeni hasar tazminatlarında belli bir standartın bulunmaması nedeniyle sigorta şirketlerinin doğru bir fiyatlandırma politikası izleyemediklerini, bu nedenle de uzun süre zarara uğrayan şirketlerin trafik sigortası fiyatlarında artış yapmak zorunda kaldıklarını kaydetti. Yapılan düzenlemeler sonrasında ise sigorta şirketlerinin artık önlerinı daha net görebildikleri için primlerde indirim yapmaya başladıklarını ifade eden Gülen,bu indirimin önümüzdeki günlerde de devam edeceğinin altını çizdi.

Trafik Sigortasında Yapılan Çalışmalar Sonuç Verdi

Fiyatların düşüş trendine girmesindeki en önemli nedeninin Nisan ayında yapılan yasal düzenlemeler olduğunu söyleyen Gülen, Mayıs ayında düşmeye başlayan trafik sigortası primlerindeki indirimin %12’yi bulduğunu belirtti. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında primlerdeki düşüşün daha da hızlandığına vurgu yapan Gülen, kusurlu sürücülerin yakınlarının 10 yıl öncesine kadarki kazalardan dolayı  tazminat ödemesi almalarının önünün kapatılmasının fiyatlardaki düşüşün en önemli sebebi olduğunu söyledi. Geçmişe yönelik belirsizliklerin ortadan kaldırılmasıyla sigorta şirketlerinin daha sağlıklı bir fiyatlandırma stratejisi izleyeceklerini belirten Gülen, fiyatların yakın zamanda oturmaya başlayacağını iddia etti.

Aksigorta’nın geçtiğimiz haftalarda trafik kazaları ile ilgili yaptırdığı bir açıklama ise ortaya oldukça ilginç sonuçlar koydu. Araştırmaya göre bir kaza anında Türkiye’deki sürücüler polisten önce, sigorta şirketini ya da ailesinden birini arıyor. Kadınların %45’i bir kaza anında ilk olarak eşini ararken, erkeklerde eşini arayanların oranı ise sadece %6.

Trafik Sigortasında En İyi Fiyat Sigortam.net

Aracınızın zorunlu trafik sigortasını en uygun fiyata yaptırmak için Sigortam.net’ten sadece 2 dakikada teklif almanız yeterli. Siz de 3 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi ister online olarak isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak trafik sigortası teklifi alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle, kolayca sahip olun.

Benzer İçerikler

Köprü Geçiş Ücretleri 2018’de Ne Kadar Oldu? 2018 yılı itibariyle otoyol ve köprü geçiş ücretleri de...yeniden belirlendi. İstanbul’da bulunan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü...geçiş ücretleri, 2018 yılı ile birlikte %10- %25 arasında artış gösterdi. Konumu ve İstanbul-İzmir arasındaki...mesafeyi kısaltması nedeniyle bir hayli önemli olan Osmangazi Köprüsü'nün ve İstanbul Boğaz Köprüleri'nin...geçiş ücret tariflerini sizler için bir araya getirdik.

2018 Köprü Geçiş Ücretleri

15 Temmuz Şehitler ve Fatih...Sultan Mehmet Köprüsü 2018 Geçiş Ücretleri

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet...Köprüsü ücretlerine 2018 yılında da zam geldi. İstanbul 1. ve 2. boğaz köprülerinin 2018 güncel fiyat bilgilerini...aşağıdaki tabloyu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

 2

SINIFI

 ARAÇ...CİNSİ

KÖPRÜ GEÇİŞ...ÜCRETİ(TL)

 1

AKS...ARALIĞI 3.20 m’DEN KÜÇÜK...İKİ AKSLI ARAÇLAR

8,75 TL

AKS...ARALIĞI 3.20 m VE 3.20 m.’DEN BÜYÜK UKOME KARARI...GEREĞİNCE GEÇEBİLEN VE GEÇEMEYEN HER TÜRLÜ...İKİ AKSLI ARAÇLAR

11,25​ TL

 3

3 AKSLI HER TÜRLÜ ARAÇLAR

24,50 TL

 4

4 VE 5 AKSLI HER TÜRLÜ...ARAÇLAR

49,00...TL

 5

6 VE YUKARI AKSLI...ARAÇLAR

65,25...TL

 6

MOTOSİKLETLER (Sadece HGS Aboneleri için...geçerlidir.)

3,50...TL

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2018 Geçiş Ücreti

Yavuz Sultan Selim...Köprüsü, 3.boğaz köprüsü olarak dikkat çekici özelliklere sahip. 59 metre genişliği ve 2 bin 164 metre uzunluğu ile en...uzun asma köprüsü olma unvanına sahip. Yeni bağlantı yolları açması ve trafiği azaltması yönünden öneme sahip olduğu...için Yavuz Sultan Selim Köprü ücretleri en çok araştırılan bilgiler arasında.  Yavuz Sultan Selim...Köprüsü geçiş ücretleri hakkında aşağıdaki tablodan detaylı bilgi alabilirsiniz. 3 AKSLI HER TÜRLÜ ARAÇLAR 6 VE YUKARI AKSLI ARAÇLAR
SINIFI

 ARAÇ...CİNSİ

KÖPRÜ GEÇİŞ...ÜCRETİ(TL)

 1

AKS...ARALIĞI 3.20 m’DEN KÜÇÜK...İKİ AKSLI ARAÇLAR

  13,05 TL

 2

AKS...ARALIĞI 3.20 m VE 3.20 m.’DEN BÜYÜK UKOME KARARI...GEREĞİNCE GEÇEBİLEN VE GEÇEMEYEN HER TÜRLÜ...İKİ AKSLI ARAÇLAR

  17,40...TL

 3

   32,30 TL

 4

4 VE 5 AKSLI HER TÜRLÜ...ARAÇLAR

    82,00...TL

 5

      102,00 TL

 6

MOTOSİKLETLER (Sadece HGS Aboneleri için...geçerlidir.)

   9,15...TL

Osmangazi Köprüsü 2018 Geçiş Ücreti

Osmangazi...köprüsü, İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi kısaltması nedeniyle önemli bir bağlantı yolu. Köprü geçiş ücretleri...arasında en çok kullanılan yollardan  Bu nedenle Osmangazi Köprüsü ücreti en çok merak edilen geçiş...ücretlerinin başında geliyor. 2018 yılı için Osmangazi geçiş ücretleri aşağıdaki gibidir:

 3

 5

MOTOSİKLETLER (Sadece HGS Aboneleri için...geçerlidir.)
SINIFI

 ARAÇ...CİNSİ

KÖPRÜ GEÇİŞ...ÜCRETİ(TL)

 1

AKS...ARALIĞI 3.20 m’DEN KÜÇÜK...İKİ AKSLI ARAÇLAR

71,75  TL

 2

AKS...ARALIĞI 3.20 m VE 3.20 m.’DEN BÜYÜK UKOME KARARI...GEREĞİNCE GEÇEBİLEN VE GEÇEMEYEN HER TÜRLÜ...İKİ AKSLI ARAÇLAR

114,80 TL

3...AKSLI HER TÜRLÜ ARAÇLAR

136,35 TL

 4

4 VE 5 AKSLI HER TÜRLÜ...ARAÇLAR

180,80 TL

6 VE...YUKARI AKSLI ARAÇLAR

228,20...TL

 6

50,25...TL

İnternet üzerinden hızlıca zorunlu trafik
ve kasko sigortası tekliflerini Sigortam.net'ten alabilirsiniz. Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini...karşılaştırarak inceleyebilir ve size en uygun poliçeyi satın alabilirsiniz. En uygun kasko fiyatları ve trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net'e gelin, 3...dakikada online olarak poliçenize kavuşun. Dilerseniz 444 24 oo numaralı Sigorta Destek Hattı'nı arayarak...Sigortam.net'in sigorta uzmanlarına danışabilirsiniz.