444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Fiyatları Ucuzluyor mu? İşte O Açıklama

19 Eylül 2016

Zorunlu trafik sigortası fiyatları ile ilgili bir açıklama da Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen’den geldi. Yapılan değişikliklerle trafik sigortasındaki ortalama prim tutarının 750 TL’den 500 TL’ye gerilediğini ifade eden Gülen, fiyatlardaki düşüşün ilerleyen günlerde de devam edeceğini söyledi.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Araç trafik sigortası ile ilgili tartışmalar devam eden ederken fiyatlar konusunda gerek STK temsilcilerinden, gerekse de sigorta şirketleri yöneticilerinden farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. STK’lar zorunlu trafik sigortası fiyatlarındaki düşüşün beklenen seviyeye gelmediğini ısrarla dile getirirken, sigorta şirketlerinin yöneticileri ise fiyatlarda önemli bir düşüşün sağlandığını, bu düşüşün ilerleyen günlerde de devam edeceğini belirtiyor.

Sigorta Şirketleri Artık Daha Sağlıklı Fiyatlandırma Yapıyor

Konu ile ilgili açıklamasında bu noktaya dikkat çeken Aksigorta Genel Müdürü Uğur Ülgen, özellikle bedeni hasar tazminatlarında belli bir standartın bulunmaması nedeniyle sigorta şirketlerinin doğru bir fiyatlandırma politikası izleyemediklerini, bu nedenle de uzun süre zarara uğrayan şirketlerin trafik sigortası fiyatlarında artış yapmak zorunda kaldıklarını kaydetti. Yapılan düzenlemeler sonrasında ise sigorta şirketlerinin artık önlerinı daha net görebildikleri için primlerde indirim yapmaya başladıklarını ifade eden Gülen,bu indirimin önümüzdeki günlerde de devam edeceğinin altını çizdi.

Trafik Sigortasında Yapılan Çalışmalar Sonuç Verdi

Fiyatların düşüş trendine girmesindeki en önemli nedeninin Nisan ayında yapılan yasal düzenlemeler olduğunu söyleyen Gülen, Mayıs ayında düşmeye başlayan trafik sigortası primlerindeki indirimin %12’yi bulduğunu belirtti. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında primlerdeki düşüşün daha da hızlandığına vurgu yapan Gülen, kusurlu sürücülerin yakınlarının 10 yıl öncesine kadarki kazalardan dolayı  tazminat ödemesi almalarının önünün kapatılmasının fiyatlardaki düşüşün en önemli sebebi olduğunu söyledi. Geçmişe yönelik belirsizliklerin ortadan kaldırılmasıyla sigorta şirketlerinin daha sağlıklı bir fiyatlandırma stratejisi izleyeceklerini belirten Gülen, fiyatların yakın zamanda oturmaya başlayacağını iddia etti.

Aksigorta’nın geçtiğimiz haftalarda trafik kazaları ile ilgili yaptırdığı bir açıklama ise ortaya oldukça ilginç sonuçlar koydu. Araştırmaya göre bir kaza anında Türkiye’deki sürücüler polisten önce, sigorta şirketini ya da ailesinden birini arıyor. Kadınların %45’i bir kaza anında ilk olarak eşini ararken, erkeklerde eşini arayanların oranı ise sadece %6.

Trafik Sigortasında En İyi Fiyat Sigortam.net

Aracınızın zorunlu trafik sigortasını en uygun fiyata yaptırmak için Sigortam.net’ten sadece 2 dakikada teklif almanız yeterli. Siz de 3 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi ister online olarak isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak trafik sigortası teklifi alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle, kolayca sahip olun.


Okumaya Devam Edin

Acentelerin Poliçe Düzenlerken Dikkat Etmeleri Gerekenler Neler?

01 Eylül 2010 Çarşamba
Acenteler poliçe düzenlerken dikkat etmesi gerekenleri uygulamazlarsa bu durum karşısında belirlenen ceza ile karşı karşıya kalacaklardır.

İngiliz Sigorta Şirketi Kime Rekor Tazminat Ödedi?

12 Ekim 2010 Salı
İngiltere’de bir sigorta şirketinin trafik kazası sonucunda felç olan Chrissie Johnson’a rekor tazminat

Hazine'nin Yeni Duyurusu Ne?

15 Ekim 2010 Cuma
Hazine müsteşarlığı, Karayolları Araçlar ve Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Eşzamanlı Poliçesi Düzenlenmesi hakkında bir duyuru yayımladı.