Aracınız için En Ekonomik Bahar Bakımı Tüyoları

Fiziksel şartları dolayısı ile bizleri zorlayan uzun ve yorucu bir kış mevsimini geride bıraktık. Bu dönem sadece biz insanlar ve doğadaki diğer canlıların üzerinde değil, dünya üzerindeki hemen herşeyde yıpratıcı etkilere sebep oluyor. Bu nedenle de baharla birlikte evler, iş yerleri, okullar, yollar, kaldırımlar, parklar gibi pek çok yaşam alanımızda bir tadilat, tamirat hareketliliği başlıyor. Bu bakım ve yenilenme dönemi tabi ki araçlarımız için de geçerli.      

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızda kıştan kalan olumsuz etkileri yok etmeniz için en ekonomik tüyoları sizin için bir araya getirdik.
 

Aracın Kalbi Motor

Aracınızın kalbine ne kadar iyi bakarsanız, aracınızdan her zaman o kadar yüksek performans alırsınız. Motor bakımında dikkat edilmesi gereken iki konu vardır; motor yağı ve filtresi. İyi bir performans için motor yağının uygun seviyede ve temiz olması, yağın temiz olması için de motor yağı filtresinin temiz olması gerekir.

Bunun sağlanması içinde motor yağı değişikliği yapılmalı ve uygun şekilde filtre temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi elbette araç bakım servislerinde yapılmaktadır. Ancak bu işlem için para harcamak yerine motor yağı değişimi ile ilgili yazımızı okuyarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Görüş

Kış boyunca kar ve camlardaki buzlanmalar nedeni ile silecekler yıpranmış ve eskimiş olabilir.  Bahar aylarının bir kısmında yoğunlaşan yağışlar esnasında, bu yıpranmış silecekler yeterince iyi çalışmadığı için tam olarak görüşün sağlanmasında yeterli olmayabilir. Araç silecek lastiğinizi kontrol ettikten sonra gerek duyarsanız internetten veya araç aksesuarları satılan yerlerden alabileceğiniz silecek lastiklerinin değişimini kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Cam suyunun seviyesini kontrol etmek ve eksikse tamamlamak da ihmal edilmemelidir.

Hava Filtresi ve Klimalar

Kışın daha yoğun yaşanan hava kirliliği, hava filtelerinin kirlenip tıkanmasına sebep olacaktır. Ayrıca sıcak günlerde daha çok ihtiyaç duyulacak olan klimanın bakımını da bu dönem yaparak, daha sıcak günler için şimdiden önlem almak gerekir. Bakımları kendiniz yapamayacak dahi olsanız, hem hava filtresi bakımının hem de klima bakımının neleri kapsadığını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmeniz aracınızı götürdüğünüz servisi daha doğru şekilde yönlendirmenizi sağlayacak ve sizden talep edilebilecek fazla masrafların önüne gemenize yardımcı olacaktır.

Araç bakımını düzenli olarak yapmak,  mevsim şartlarına göre araçta değişikliklere gitmek mutlaka araç performansına olumlu katkı sağlayacaktır. Bu bakım ve kontrollerin sık sık yapılması olası arızaların önceden önüne geçmeniz için de bir fırsattır. Böylece belkide büyük masraflara sebep olacak basit hataları önlemeniz mümkün olabilir.

Tabii her zaman bütün terslikleri önlemek elimizde olmayabilir. Böyle zamanlar için de, önceden sigorta güvencesini sağlamış olmak araç sahiplerinin yakalayabileceği en büyük avantajdır. Gerek zorunlu trafik sigortası, gerekse kasko sigortası ile farklı riskleri güvence altına almak için hemen 7 gün 24 saat hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, uzmanlarımızla görüşün. 

Benzer İçerikler

Allianz Sigorta Kasko Ürünleri | Standart | Sigortam.net
    Allianz Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko...Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A) Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kişisel eşyalar
-Kullanım ve...gelir kaybı
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde...bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen ve vahşi hayvanlar...tarafından verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek...Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından...orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile...değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi...durumunda hasar bedelinin % 15 lik kısmı ( 100 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Ancak cam, tampon,...radyo-teyp, radyatör, jant vb. parçaların onarımı mümkün ise ve aracın bulunduğu tamirhanede yapılamıyorsa sigortalı araç...Allianz Anlaşmalı Alternatif Onarım Servislerine yönlendirilir.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Şirket tarafından internet üzerinden araç satışı yapan sitelerden veya yetkili/özel...satıcılardan alınacak en az 3 teklifin ortalaması piyasa rayici olarak...belirlenir.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın...aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız....İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.