Aracınız için En Ekonomik Bahar Bakımı Tüyoları

Fiziksel şartları dolayısı ile bizleri zorlayan uzun ve yorucu bir kış mevsimini geride bıraktık. Bu dönem sadece biz insanlar ve doğadaki diğer canlıların üzerinde değil, dünya üzerindeki hemen herşeyde yıpratıcı etkilere sebep oluyor. Bu nedenle de baharla birlikte evler, iş yerleri, okullar, yollar, kaldırımlar, parklar gibi pek çok yaşam alanımızda bir tadilat, tamirat hareketliliği başlıyor. Bu bakım ve yenilenme dönemi tabi ki araçlarımız için de geçerli.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracınızda kıştan kalan olumsuz etkileri yok etmeniz için en ekonomik tüyoları sizin için bir araya getirdik.

Aracın Kalbi Motor

Aracınızın kalbine ne kadar iyi bakarsanız, aracınızdan her zaman o kadar yüksek performans alırsınız. Motor bakımında dikkat edilmesi gereken iki konu vardır; motor yağı ve filtresi. İyi bir performans için motor yağının uygun seviyede ve temiz olması, yağın temiz olması için de motor yağı filtresinin temiz olması gerekir.

Bunun sağlanması içinde motor yağı değişikliği yapılmalı ve uygun şekilde filtre temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi elbette araç bakım servislerinde yapılmaktadır. Ancak bu işlem için para harcamak yerine motor yağı değişimi ile ilgili yazımızı okuyarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Görüş

Kış boyunca kar ve camlardaki buzlanmalar nedeni ile silecekler yıpranmış ve eskimiş olabilir. Bahar aylarının bir kısmında yoğunlaşan yağışlar esnasında, bu yıpranmış silecekler yeterince iyi çalışmadığı için tam olarak görüşün sağlanmasında yeterli olmayabilir. Araç silecek lastiğinizi kontrol ettikten sonra gerek duyarsanız internetten veya araç aksesuarları satılan yerlerden alabileceğiniz silecek lastiklerinin değişimini kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Cam suyunun seviyesini kontrol etmek ve eksikse tamamlamak da ihmal edilmemelidir.

Hava Filtresi ve Klimalar

Kışın daha yoğun yaşanan hava kirliliği, hava filtelerinin kirlenip tıkanmasına sebep olacaktır. Ayrıca sıcak günlerde daha çok ihtiyaç duyulacak olan klimanın bakımını da bu dönem yaparak, daha sıcak günler için şimdiden önlem almak gerekir. Bakımları kendiniz yapamayacak dahi olsanız, hem hava filtresi bakımının hem de klima bakımının neleri kapsadığını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmeniz aracınızı götürdüğünüz servisi daha doğru şekilde yönlendirmenizi sağlayacak ve sizden talep edilebilecek fazla masrafların önüne gemenize yardımcı olacaktır.

Araç bakımını düzenli olarak yapmak, mevsim şartlarına göre araçta değişikliklere gitmek mutlaka araç performansına olumlu katkı sağlayacaktır. Bu bakım ve kontrollerin sık sık yapılması olası arızaların önceden önüne geçmeniz için de bir fırsattır. Böylece belkide büyük masraflara sebep olacak basit hataları önlemeniz mümkün olabilir.

Tabii her zaman bütün terslikleri önlemek elimizde olmayabilir. Böyle zamanlar için de, önceden sigorta güvencesini sağlamış olmak araç sahiplerinin yakalayabileceği en büyük avantajdır. Gerek zorunlu trafik sigortası, gerekse kasko sigortası ile farklı riskleri güvence altına almak için hemen 7 gün 24 saat hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak, uzmanlarımızla görüşün.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL