Kadınların Kasko Poliçesi Daha Pahalı

20 Mayıs 2014

Milliyet

İnternet üzerinden sigorta poliçesi satışı yapan Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan, araçlarına kasko sigortası yaptıranların yüzde 34’lik bölümünü 35-44 yaş arasındaki erkeklerin oluşturduğunu söyledi.

Dinçaslan’ın verdiği bilgilere göre kasko poliçesi alanların ağırlığını yüzde 35-44 yaş arasındakiler oluşturuyor. Kadınlar ve erkekler genelinde en fazla kasko poliçesini 25-44 yaş arasındakiler alıyor. Rakamlara göre erkekler kadınlardan 5 kat daha fazla kasko poliçesi alıyor. En çok poliçe satın alınan 35-44 yaş aralığında ise kadınların aldığı kaskolar erkeklere göre yüzde 14 daha pahalı.

Kadınların Kasko Poliçesi Daha Pahalı

 

 


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Bir İlk

Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş platformu Sigortam.net, Facebook üzerinden sigorta teklifi sunarak dünya çapında bir ilki gerçekleştiriyor.

Sigortam.net Dünya Gazetesi’nde!

Sigortam.net Facebook sayfasını beğenen tüm internet kullanıcıları kasko ve trafik sigortası için en iyi sigorta tekliflerini, anında alabiliyor.

Sigortam.net Dünya Çapında Bir İlki Gerçekleştirdi!

Sigortam.net Facebook sayfasını beğenen tüm internet kullanıcıları kasko ve trafik sigortası için en iyi sigorta tekliflerini anında alabiliyor.