Türkiye’nin En Büyük Oto Pazarı Açılıyor

Türkiye’de bir zamanlar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan İstanbul Park, 9 Ağustos 2015’te Türkiye’nin en büyük oto satış pazarı olacak. Araç kiralama devri İntercity tarafından kurulacak olan pazarda her yıl 25 bin aracın el değiştirmesi bekleniyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli araç kiralama şirketi olan ve bu süre zarfında yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başaran İntercity, 2012 yılında 10 yıllığına işletim hakkını satın aldığı İstanbul Park’a dev bir oto pazarı kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan pazarda yılda 25 bin aracın el değiştirmesi beklenirken, yılda ortalama 1 milyar TL’lik bir ciroya ulaşılması hedefleniyor.

Bildiğimiz Oto Pazarlarından Çok Farklı

Kurulacak olan dev oto pazarı, klasik anlamda alışılagelmiş oto pazarlarından ise bir hayli farklı özellikler barındıracak. En az 3100 araçlık satış alanının bulunacağı pazarda ayrıca internetten satış özelliği de bulunacak.  Türkiye’nin en önemli otomotiv ve ana bayilerinin de 2. El bölümleri ile yer alacaklar oto pazarında aynı zamanda noter, bankalar, lastik ve aksesuar satışları, oto kuaförleri, hafif tamir ve bakım servisleri, temizlik ve sigorta hizmetleri de bulunacak.

İPOP ( İstanbul Park Oto Pazarı )Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş ise yaptığı açıklamada, pazara gelen araçların kendi özel ekipleri tarafından hemen fotoğraflarının çekileceğini, kısa sürede aracın internet sitesinde de satışa sunulacağını belirterek, oto pazarına gelmek isteyenler için ayrıca İstanbul genelinde servis imkanlarının sağlanacağı ifade etti.

İşte Ücretler

Açılacak olan oto pazarının aslında Türkiye’nin araba borsası haline geleceğini söyleyen Kabataş, ofis kiralarının ise 5 – 8 bin TL arasında değişeceğini, pazara giriş ücretlerinin ise hafta içi 5 TL, hafta sonu ise 30 TL olacağını belirtti.

Klasik bir oto pazarından ziyade merkezin dinleme tesisleri, modern yeme – içme alanları, ücretsiz otoparkı ve tam kapsamlı aydınlatma sistemi ile kompleks görünümü sergileyen oto pazarında ayrıca dünyanın dev markalarının etkinlikleri de yer alacak.

Beğenmezsen, Değiştir

Oto pazarda dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise otomotiv sektöründe bugüne kadar hiç kullanılmayan değişim özelliği. İPOP’ta hizmet veren galerilerden garantili ve ekspertiz raporlu bir araç alan sürücü, aracı beğenmediği takdirde değiştirebilecek. Bu durum için tek şart ise aracın 2000 Km’den fazla yol yapmamış olması.

Intercity İstanbul Park Nerede?

Intercity İstanpul Park’ın ulaşım ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres: Göçbeyli Cd. No:1, 34959 Tuzla/İstanbul

Telefon:(0216) 645 7321

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mart ayında 2 puan düşüş yaşadı.

Sigortam.net Kasko
ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir...önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış...yaşandı. Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya...koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin...ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak...91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında...2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye...çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk...olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç...sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem...taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart...sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş...yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü....Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir...puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart...ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl...Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta...yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı...sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye...konuştu. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak...ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*   * Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi, Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu kasko ve trafik sigortaları tekliflerine ait fiyatların değişimin genel eğilimini...göstermektedir. Fiyatlar araç yaşı ve hasar kademesi bazında farklılık gösterebilir.  

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL