Türkiye’nin En Büyük Oto Pazarı Açılıyor

Türkiye’de bir zamanlar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan İstanbul Park, 9 Ağustos 2015’te Türkiye’nin en büyük oto satış pazarı olacak. Araç kiralama devri İntercity tarafından kurulacak olan pazarda her yıl 25 bin aracın el değiştirmesi bekleniyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli araç kiralama şirketi olan ve bu süre zarfında yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başaran İntercity, 2012 yılında 10 yıllığına işletim hakkını satın aldığı İstanbul Park’a dev bir oto pazarı kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan pazarda yılda 25 bin aracın el değiştirmesi beklenirken, yılda ortalama 1 milyar TL’lik bir ciroya ulaşılması hedefleniyor.

Bildiğimiz Oto Pazarlarından Çok Farklı

Kurulacak olan dev oto pazarı, klasik anlamda alışılagelmiş oto pazarlarından ise bir hayli farklı özellikler barındıracak. En az 3100 araçlık satış alanının bulunacağı pazarda ayrıca internetten satış özelliği de bulunacak.  Türkiye’nin en önemli otomotiv ve ana bayilerinin de 2. El bölümleri ile yer alacaklar oto pazarında aynı zamanda noter, bankalar, lastik ve aksesuar satışları, oto kuaförleri, hafif tamir ve bakım servisleri, temizlik ve sigorta hizmetleri de bulunacak.

İPOP ( İstanbul Park Oto Pazarı )Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş ise yaptığı açıklamada, pazara gelen araçların kendi özel ekipleri tarafından hemen fotoğraflarının çekileceğini, kısa sürede aracın internet sitesinde de satışa sunulacağını belirterek, oto pazarına gelmek isteyenler için ayrıca İstanbul genelinde servis imkanlarının sağlanacağı ifade etti.

İşte Ücretler

Açılacak olan oto pazarının aslında Türkiye’nin araba borsası haline geleceğini söyleyen Kabataş, ofis kiralarının ise 5 – 8 bin TL arasında değişeceğini, pazara giriş ücretlerinin ise hafta içi 5 TL, hafta sonu ise 30 TL olacağını belirtti.

Klasik bir oto pazarından ziyade merkezin dinleme tesisleri, modern yeme – içme alanları, ücretsiz otoparkı ve tam kapsamlı aydınlatma sistemi ile kompleks görünümü sergileyen oto pazarında ayrıca dünyanın dev markalarının etkinlikleri de yer alacak.

Beğenmezsen, Değiştir

Oto pazarda dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise otomotiv sektöründe bugüne kadar hiç kullanılmayan değişim özelliği. İPOP’ta hizmet veren galerilerden garantili ve ekspertiz raporlu bir araç alan sürücü, aracı beğenmediği takdirde değiştirebilecek. Bu durum için tek şart ise aracın 2000 Km’den fazla yol yapmamış olması.

Intercity İstanbul Park Nerede?

Intercity İstanpul Park’ın ulaşım ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres: Göçbeyli Cd. No:1, 34959 Tuzla/İstanbul

Telefon:(0216) 645 7321

Benzer İçerikler

Hasar Anında Neler Yapılması Gerekiyor? Hasar anında yapılması gerekenler nelerdir? Hasar anında yapılacak işlemler nelerdir? sorularının...cevaplarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Hasar anında yapılması gerekenler hakkında tüm merak edilenleri sizler...için yazımızda bir araya getirdik. Öncelikle sadece maddi hasarlı kazalarda; kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da...sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı
...doldurmalısınız. Kazaya karışan diğer sürücüler ile anlaşmadığınız takdirde veya aşağıdaki hallerde 155 veya kaza...mahalli Jandarma bölgesiyse 156 numaralı telefondan trafik zabıtasına haber vermelisiniz! [widget...id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Hasar Anında Yapılması Gerekenler

Hasar anında yapılması...gerekenler arasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Kaza tespit tutanağının doldurulmayacağı durumları...bilmenize fayda var. DİKKAT! Aşağıdaki durumlarda bu tutanak DOLDURULMAYACAKTIR.
  Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç...kullanılıyorsa,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa, 
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan biri...veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan...araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise, ( Yurtdışından gelen araçlar için düzenlenmiş Yeşilkart-Green Card...belgesi de trafik sigortası yerine geçmektedir)
 • Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile...sonuçlanmışsa.
Yukarıdaki nedenlerle Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı...dolduramadığınız durumlarda yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir:
 • Kaza yerinde aracın konumunu...değiştirmeden trafik polisini aramalı, kaza zaptı tutturmalı ve alkol raporu almalısınız.
 • Kaza yeri...jandarma sınırları içindeyse en yakın jandarma karakoluna haber vererek ifade vermeli ve görgü tespit tutanağı...tutturmalısınız.
 • Kazaya başka bir araç da karışmış ise o araca ait trafik poliçesinin fotokopisini...ve sürücüsünün ehliyet ve ruhsat fotokopisini almalısınız.
 • Araç çalışmıyorsa ve kasko...poliçenizin asistans hizmeti varsa çekici için asistans şirketini aramalısınız.
Hasar anında yapılması gerekenler...hakkında bilmeniz gereken diğer detaylar ise şöyledir;
 • Mümkün olan durumlarda araçlar kaza yerinden kaldırılmadan...önce farklı açılardan fotoğrafları çekilmelidir.
 • Tutanakların bir sureti fotoğraflarla beraber karşı tarafın veya...kendi aracınızın trafik sigortası poliçesini tanzim eden sigorta şirketine veya kasko poliçesinden tazminat talep edilecekse...aracınızın kasko sigortası poliçesini tanzim eden sigorta şirketine ulaştırılmalıdır.
Kaza zaptı işleminden sonra...aracı, anlaşmalı veya yetkili bir servise çektirmelisiniz. Hasar ihbarı yapabilmek için aşağıdaki evrakları...hazırlamanız gerekir.
 • Poliçe fotokopisi,
 • Kaza Tespit Tutanağı,
 • Alkol raporu,
 • İfade tutanakları,...görgü tespit tutanağı,
 • Sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotokopisi,
 • Hasara...ait fotoğraflar,
 • Rehinli ve ipotekli araçlarda bankadan alınacak resmi belgeler.
Bir kaza...durumunda karşı tarafa verdiğiniz hasarlar ile ilgili gerekli evraklar için tıklayınız.

Araç Sigortaları Bütçenizi Korur!

Trafik sigortası yaptırarak karşı tarafa verebileceğiniz hasarlar...için ödeme yapmazsınız. Trafik sigortası poliçeniz zararı karşılar ve bütçenizi koruma altına alır. Kasko sigortası ile de kendi aracınızın başına gelebilecek kaza...risklerine karşı, aracınızı ve bütçenizi koruyabilirsiniz. Bu nedenle geç olmadan Sigortam.net'ten araç sigortalarınızı yaptırın, güvenceniz hemen...başlasın! En uygun kasko sigortası fiyatları ve trafik sigortası fiyatları Sigortam.net'te.