Türkiye’nin En Büyük Oto Pazarı Açılıyor

Türkiye’de bir zamanlar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan İstanbul Park, 9 Ağustos 2015’te Türkiye’nin en büyük oto satış pazarı olacak. Araç kiralama devri İntercity tarafından kurulacak olan pazarda her yıl 25 bin aracın el değiştirmesi bekleniyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli araç kiralama şirketi olan ve bu süre zarfında yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başaran İntercity, 2012 yılında 10 yıllığına işletim hakkını satın aldığı İstanbul Park’a dev bir oto pazarı kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan pazarda yılda 25 bin aracın el değiştirmesi beklenirken, yılda ortalama 1 milyar TL’lik bir ciroya ulaşılması hedefleniyor.

Bildiğimiz Oto Pazarlarından Çok Farklı

Kurulacak olan dev oto pazarı, klasik anlamda alışılagelmiş oto pazarlarından ise bir hayli farklı özellikler barındıracak. En az 3100 araçlık satış alanının bulunacağı pazarda ayrıca internetten satış özelliği de bulunacak.  Türkiye’nin en önemli otomotiv ve ana bayilerinin de 2. El bölümleri ile yer alacaklar oto pazarında aynı zamanda noter, bankalar, lastik ve aksesuar satışları, oto kuaförleri, hafif tamir ve bakım servisleri, temizlik ve sigorta hizmetleri de bulunacak.

İPOP ( İstanbul Park Oto Pazarı )Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş ise yaptığı açıklamada, pazara gelen araçların kendi özel ekipleri tarafından hemen fotoğraflarının çekileceğini, kısa sürede aracın internet sitesinde de satışa sunulacağını belirterek, oto pazarına gelmek isteyenler için ayrıca İstanbul genelinde servis imkanlarının sağlanacağı ifade etti.

İşte Ücretler

Açılacak olan oto pazarının aslında Türkiye’nin araba borsası haline geleceğini söyleyen Kabataş, ofis kiralarının ise 5 – 8 bin TL arasında değişeceğini, pazara giriş ücretlerinin ise hafta içi 5 TL, hafta sonu ise 30 TL olacağını belirtti.

Klasik bir oto pazarından ziyade merkezin dinleme tesisleri, modern yeme – içme alanları, ücretsiz otoparkı ve tam kapsamlı aydınlatma sistemi ile kompleks görünümü sergileyen oto pazarında ayrıca dünyanın dev markalarının etkinlikleri de yer alacak.

Beğenmezsen, Değiştir

Oto pazarda dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise otomotiv sektöründe bugüne kadar hiç kullanılmayan değişim özelliği. İPOP’ta hizmet veren galerilerden garantili ve ekspertiz raporlu bir araç alan sürücü, aracı beğenmediği takdirde değiştirebilecek. Bu durum için tek şart ise aracın 2000 Km’den fazla yol yapmamış olması.

Intercity İstanbul Park Nerede?

Intercity İstanpul Park’ın ulaşım ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres: Göçbeyli Cd. No:1, 34959 Tuzla/İstanbul

Telefon:(0216) 645 7321

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL