Türkiye’nin En Büyük Oto Pazarı Açılıyor

Türkiye’de bir zamanlar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan İstanbul Park, 9 Ağustos 2015’te Türkiye’nin en büyük oto satış pazarı olacak. Araç kiralama devri İntercity tarafından kurulacak olan pazarda her yıl 25 bin aracın el değiştirmesi bekleniyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli araç kiralama şirketi olan ve bu süre zarfında yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başaran İntercity, 2012 yılında 10 yıllığına işletim hakkını satın aldığı İstanbul Park’a dev bir oto pazarı kurmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan pazarda yılda 25 bin aracın el değiştirmesi beklenirken, yılda ortalama 1 milyar TL’lik bir ciroya ulaşılması hedefleniyor.

Bildiğimiz Oto Pazarlarından Çok Farklı

Kurulacak olan dev oto pazarı, klasik anlamda alışılagelmiş oto pazarlarından ise bir hayli farklı özellikler barındıracak. En az 3100 araçlık satış alanının bulunacağı pazarda ayrıca internetten satış özelliği de bulunacak.  Türkiye’nin en önemli otomotiv ve ana bayilerinin de 2. El bölümleri ile yer alacaklar oto pazarında aynı zamanda noter, bankalar, lastik ve aksesuar satışları, oto kuaförleri, hafif tamir ve bakım servisleri, temizlik ve sigorta hizmetleri de bulunacak.

İPOP ( İstanbul Park Oto Pazarı )Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş ise yaptığı açıklamada, pazara gelen araçların kendi özel ekipleri tarafından hemen fotoğraflarının çekileceğini, kısa sürede aracın internet sitesinde de satışa sunulacağını belirterek, oto pazarına gelmek isteyenler için ayrıca İstanbul genelinde servis imkanlarının sağlanacağı ifade etti.

İşte Ücretler

Açılacak olan oto pazarının aslında Türkiye’nin araba borsası haline geleceğini söyleyen Kabataş, ofis kiralarının ise 5 – 8 bin TL arasında değişeceğini, pazara giriş ücretlerinin ise hafta içi 5 TL, hafta sonu ise 30 TL olacağını belirtti.

Klasik bir oto pazarından ziyade merkezin dinleme tesisleri, modern yeme – içme alanları, ücretsiz otoparkı ve tam kapsamlı aydınlatma sistemi ile kompleks görünümü sergileyen oto pazarında ayrıca dünyanın dev markalarının etkinlikleri de yer alacak.

Beğenmezsen, Değiştir

Oto pazarda dikkat çeken bir diğer önemli özellik ise otomotiv sektöründe bugüne kadar hiç kullanılmayan değişim özelliği. İPOP’ta hizmet veren galerilerden garantili ve ekspertiz raporlu bir araç alan sürücü, aracı beğenmediği takdirde değiştirebilecek. Bu durum için tek şart ise aracın 2000 Km’den fazla yol yapmamış olması.

Intercity İstanbul Park Nerede?

Intercity İstanpul Park’ın ulaşım ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres: Göçbeyli Cd. No:1, 34959 Tuzla/İstanbul

Telefon:(0216) 645 7321

Benzer İçerikler

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri...için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık...kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en...önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın
trafik...sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar...tatmin etmedi.     [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten...Geldi

Tüm bu tartışmalar devam ederken geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in araç sahiplerine...olabildiğince farklı şirketten teklif almaları ve bunun için interneti de kullanmaları yönünde çağrıda bulunması ise yeni bir...dönemin başlangıcı oldu. Mehmet Şimşek’in ilk olarak Eylül ayının başlarında belirttiği SBM üzerinden şirketlerin trafik...sigortası tekliflerini görülebileceği yönündeki haber, Ekim ayıyla beraber resmen SBM’nin sistemi üzerinden uygulanmaya başladı....Artık araç sahipleri sadece TC. Kimlik Numarası ve araç plakası bilgilerini kullanarak sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri...görebiliyor. Henüz yeni bir uygulama olması nedeniyle hem sistemsel hem de sigorta şirketlerinin altyapıda yaşadıkları bazı...problemlerden dolayı uygulamada birtakım sorunlarla karşılaşılsa da, bu sorunların ilerleyen günlerde ortadan kalkacağı...öngörülüyor.

Teklifi Gördüm, Trafik Sigortası Poliçemi Nasıl Yaptıracağım?

Aracınız için verilen zorunlu trafik...sigortası teklifleri arasından sizin için en uygun poliçeyi ise bulunduğunuz yerde, istediğiniz gün ve saatte kolayca...yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’nin alanında ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net olarak Türkiye’nin en iyi sigorta...şirketleri ile çalışmaktayız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en iyi trafik sigortası poliçesine ister online olarak...zorunlu trafik sigortası hesaplama sayfası üzerinden, isterseniz de...444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sahip olabilirsiniz. Siz de zorunlu trafik sigortası...poliçenizi en uygun fiyata yaptırmak için trafik sigortası teklifi aldıysanız ve poliçenize geç kalmadan sahip...olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanlarına ulaşmak. Sigortam.net olarak müşterilerimize...günün 24 saati poliçe yaptırabilme fırsatının yanı sıra en iyi fiyat garantisi ve diğer kampanyalarımızla...birlikte sigorta yaptırmayı çok daha avantajlı hale getiriyoruz. Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmak ve...mevcut kampanyaları hakkında bilgi almak için geç kalmayın.
Otomatik Vites Kullanımı Püf Noktaları Nelerdir? Otomatik vites kullanımıOtomatik vites...kullanımı nasıl olmalıdır? Otomatik vites kullanımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? sorularının...cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Otomatik vites kullanmanın püf noktaları hakkında merak edilen detayları...yazımızda sizler için bir araya getirdik. Otomatik vites için basit bir tanım yapmamız...gerekirse, otomobil devrini sizin yerinize elektronik beyinin ayarladığı, kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir vites...çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Farklı teknolojik özellikleri yansıtsa da temelde çalışma prensibi manuel vitesle...aynıdır. Yeni otomatik araba alacak sürücüler için otomatik vites kullanımı hakkındaki...detaylar oldukça önemlidir. Özellikle otomatik viteste yakıt tasarrufu nasıl yapılır? sorusu araç sahiplerinin...önemsediği konulardan biridir. Bu konuda "
Otomatik...Vitesli Araçlarda Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları" makalemizi okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda...yakıt tasarrufu konusunda da aklınıza takılan sorular olabilir. ‘’Hangi...Yakıt Daha Ekonomik? Dizel mi LPG mi Benzin mi?’ yazımıza göz atarak, yakıt seçimi için de fikir sahibi...olabilirsiniz.

Otomatik Vites Kullanımı

Otomatik vitesli araba kullanımında ilk yapmanız gereken şey,...çalıştırmadan önce ayağınızın muhakkak frende olmasıdır. Ayağınız frendeyken el frenini indirerek aracı çalıştırmalı,...motorun sesini duyduktan sonra vitesi D konumuna getirmelisiniz. Bu hamleden sonrası, gitmek istediğiniz hıza göre frene basmaktan...ibaret. [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Otomatik Vites Kullanmanın İncelikleri

Manuel vites kullanımında dikkat...edilecekler hususlar kadar; otomatik vites kullanımı için de dikkat edilecek hususlar hassasiyet gerektirir.
    ...
  • ​Hareket halindeyken vites P konumuna getirilmemeye özen gösterilmelidir. Aksi durumda ciddi sıkıntılara sebebiyet...verebilir.
  • Vites R ve P konumlarına getirilmeden önce aracın hareket halinin durdurulması gerekir.
  • N zorunlu...kalmadıkça kullanılmaması gereken bir konumdur. Bilhassa yokuş aşağı inişlerde N konumuna getirmek ciddi sorunlara sebebiyet...verebilir.
  • Otomatik vitesli araçlarda motor yağı kullanımı konusu da hassastır. Aracınızın yağı muhakkak zamanında...ve yetkili servisin önerdiği doğrultuda değiştirilmelidir.
Otomatik vites trafikte büyük kolaylık sağlarken;...zorunlu trafik sigortası da özellikle trafiğin yoğun olduğu anlarda olası kazalara karşı sizi güvence altına...alıyor. Otomatik vites rahatlığını yaşarken, güvenli yolculuğun ilk adımı için zorunlu trafik sigortası yaptırmayı...unutmayın. Sigortam.net üzerinden trafik sigortası sorgulama...yapın, en uygun trafik sigortası...fiyatları ile ilgili kolayca bilgi sahibi olun. Araç sigortası sorgulama ile tek bir ekrandan teklifleri...karşılaştırabilir, bütçenize en uygun trafik sigortası poliçesini kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan arayarak trafik sigortası teminatları ve fiyatları hakkında sigorta uzmanlarımıza...danışın, sigortanızı telefondan satın alın.