Arabanızın Aksesuarları Kasko Güvencesinde mi?

Hayatınızdaki değerli varlıklarınızı koruduğunuz gibi büyük birikimlerle sahip olduğunuz belki de uzun süre borcunu ödediğiniz arabanızı korumanız gerekir. Yoksa bir de çıkan masrafları ödemek için maddi fedakarlıklar yapmanız gerekecek bu durum da bütçenizi oldukça sarsacaktır.

Kasko sigortası aracınız için geniş ve kapsamlı birçok güvence sunar. Aracınız park halindeyken ya da trafikteyken hep bir risk altındadır. Bu riskleri maddi açıdan telafi edebilmek için tek güvence de kaskodur.

Aracınızı satın aldığınızda içerisinde standart araba aksesuarları mevcuttur. Bu aksesuarlarda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle 2. el araç alındığında kendi zevkiniz doğrultusunda yeni aksesuarlar takabilir ya da bozuk olduğu için değişim yapabilirsiniz. Kasko sigortası teminatları aksesuarlar kapsamına bağlı olarak ödeme gerçekleştirilir ya da gerçekleştirilmez.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortasında Araba Aksesuarlarının Yeri

Aracınızın ilk aldığınız yani fabrika çıkış halinde bulunan tüm aksesuarlar kaskonun güvencesi altında bulunur. Bu aksesuarlar çalındığında ya da kaza durumunda hasar aldığında gerekli teminat ödenir. Sonradan satın aldığınız müzik sistemleri, telefon, alarm ve uyarı sistemleri, çelik jant, özel lastikler vs. oto aksesuarları ise kapsam dışında kalır. Bu aksesuarlara gelen zararların masraflarını cebinizden ödememek için ek teminat satın almanız gerekir. Ek prim ödeyerek alınan bu teminat ile aracınızın aksesuarları güvence altında olur. Bu zararı karşılamak ödeyeceğiniz miktar ek primden daha yüksek olabileceği gibi yaşadığınız sıkıntılı maddi süreç de canınızı sıkacaktır.

“Benim başıma gelmez” düşüncesine sahip ve önlem almayan araç sahipleri her zaman zor durumda kalmıştır. Çünkü ülkemizde yaşanan trafik kazaları ve oto hırsızlıkları oldukça fazladır. Bunu kanıtlayan haberler ve istatistikler de mevcuttur. Fakat yine de gerekli önlem alınmamakta ancak risk yaşandığında kaskoya başvurulmaktadır. Fakat riski yaşamadan yaptırmak kayıp yaşamadan güvence altında olmanızı sağlar. Dolayısıyla aracınızı alır almaz kasko yaptırmanız yerine bir karar olacaktır. Trafikte güvencesiz kalacağınız bir gün, bir saat bile riskle karşılaşmanıza neden olabilir.

Sigortam.net en uygun kasko fiyatlarına 3 dakikada ve kolayca ulaşmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken araç kasko sorgulama sayfamızdaki teklif formunu doldurmaktadır. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 kasko satın almanız da mümkündür.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır. Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL