Arabanızın Aksesuarları Kasko Güvencesinde mi?

Hayatınızdaki değerli varlıklarınızı koruduğunuz gibi büyük birikimlerle sahip olduğunuz belki de uzun süre borcunu ödediğiniz arabanızı korumanız gerekir. Yoksa bir de çıkan masrafları ödemek için maddi fedakarlıklar yapmanız gerekecek bu durum da bütçenizi oldukça sarsacaktır.

Kasko sigortası aracınız için geniş ve kapsamlı birçok güvence sunar. Aracınız park halindeyken ya da trafikteyken hep bir risk altındadır. Bu riskleri maddi açıdan telafi edebilmek için tek güvence de kaskodur.

Aracınızı satın aldığınızda içerisinde standart araba aksesuarları mevcuttur. Bu aksesuarlarda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle 2. el araç alındığında kendi zevkiniz doğrultusunda yeni aksesuarlar takabilir ya da bozuk olduğu için değişim yapabilirsiniz. Kasko sigortası teminatları aksesuarlar kapsamına bağlı olarak ödeme gerçekleştirilir ya da gerçekleştirilmez.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Sigortasında Araba Aksesuarlarının Yeri

Aracınızın ilk aldığınız yani fabrika çıkış halinde bulunan tüm aksesuarlar kaskonun güvencesi altında bulunur. Bu aksesuarlar çalındığında ya da kaza durumunda hasar aldığında gerekli teminat ödenir. Sonradan satın aldığınız müzik sistemleri, telefon, alarm ve uyarı sistemleri, çelik jant, özel lastikler vs. oto aksesuarları ise kapsam dışında kalır. Bu aksesuarlara gelen zararların masraflarını cebinizden ödememek için ek teminat satın almanız gerekir. Ek prim ödeyerek alınan bu teminat ile aracınızın aksesuarları güvence altında olur. Bu zararı karşılamak ödeyeceğiniz miktar ek primden daha yüksek olabileceği gibi yaşadığınız sıkıntılı maddi süreç de canınızı sıkacaktır.

“Benim başıma gelmez” düşüncesine sahip ve önlem almayan araç sahipleri her zaman zor durumda kalmıştır. Çünkü ülkemizde yaşanan trafik kazaları ve oto hırsızlıkları oldukça fazladır. Bunu kanıtlayan haberler ve istatistikler de mevcuttur. Fakat yine de gerekli önlem alınmamakta ancak risk yaşandığında kaskoya başvurulmaktadır. Fakat riski yaşamadan yaptırmak kayıp yaşamadan güvence altında olmanızı sağlar. Dolayısıyla aracınızı alır almaz kasko yaptırmanız yerine bir karar olacaktır. Trafikte güvencesiz kalacağınız bir gün, bir saat bile riskle karşılaşmanıza neden olabilir.

Sigortam.net en uygun kasko fiyatlarına 3 dakikada ve kolayca ulaşmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken araç kasko sorgulama sayfamızdaki teklif formunu doldurmaktadır. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 kasko satın almanız da mümkündür.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL