Araba Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Araba sigortası önemli mal sigortalarındandır. Arabanız da önemli mal varlıklarından biridir ve kolaylıkla satın alınmaz. Belli bir maddi birikiminizin olması gerekir. Arabanızı satın aldıktan sonraki amacınız ise tabii ki uzun süre kullanım ve aracınızın iç ve dış özellikler açısından ilk günkü halini korumasıdır.

Bunun için arabanızın periyodik bakımlarını yaptırmalı, güvenli sürüş ve trafik kurallarına uymalı, karşınızdaki sürücülere karşı agresif tavır takınmak yerine saygılı ve sakin olmalısınız. Bu davranışlara dikkat etmenizin dışında bazı durumlarda riski engelleyemeyebilirsiniz. Çünkü trafikte birçok araç ve sürücü vardır. Her sürücünün araç kullanım şekli ise farklıdır. Kimisi sizin dikkat ettiğiniz özelliklere önem verir ve uygularken kimisi de uygulamamaktadır. Uygulamayan sürücülerin çoğunlukta olduğu ülkemizde trafik kazalarının ne kadar sık yaşandığını görmekteyiz. Dolayısıyla risk sonrasında bütçenizi korumak için önlem almanız gerekir. Bunun en garanti yolu ise sigorta yaptırmaktır.

Araba sigortalarından biri trafik sigortasıdiğeri de kasko sigortasıdır. Kasko zorunlu olmayan bir sigortadır ve yaptırmadığınızda cezası yoktur. Fakat arabanızda kaza sonuca oluşan hasarları büyük oranda karşıladığı için cebinizden az miktarda para çıkmasını ya da hiç çıkmamasını sağlar. Dolayısıyla yaptırılması son derece önemlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Trafik sigortası ise ülkemizde zorunlu bir sigortadır. Bu sigortayı yaptırmayan araç sahiplerinin cezaları oldukça ağır yaptırımlıdır. Denetim esnasında sigortanızın olmadığı ya da yenilenmediği görüldüğünde para cezası alırsınız. Bunun dışında bir de aracınız trafikten şube otoparkına çekilir ve bir süre burada kalır. Tekrar trafiğe dönmeniz uzun sürer ve bu süre zarfında otopark ücreti ödersiniz. Konu ile ilgili “Trafik Sigortası Cezaları ile İlgili Neler Biliyorsunuz?” yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Maddi ve manevi olarak oldukça yıpratıcı olan bu süreci yaşamamak sizin elinizdedir. Zorunlu trafik sigortası konusuna önem vermeli, bu sigortayı yaptırmadan trafiğe çıkmamalı ve yenilemesini de mutlaka yaptırmalısınız. Yenilememe cezası da alabilirsiniz. Bu nedenle poliçe süresinin bitiş tarihini atlamamanız büyük önem taşır. Eğer bu tarihi unutuyorsanız poliçe vade hatırlatma formunu doldurun, biz size hatırlatalım kafanız rahat olsun.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafikte güvenli seyretmek ve ceza stresini yaşamamak için kasko ve trafik sigortanızı ihmal etmeyin. Sigorta sorgulama yapın en uygun araba sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Araba sigortası sorgulama işlemiyle ilgili “Araba Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?” yazımızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL