444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Bakımı Neden Önemlidir?

Teknolojinin gelişmesinin her alana nüfuz etmesinden; motorlu araç, otomobil ve araç bakımı da nasibini aldı. Geçen her gün, yeni fonksiyonlar araba dünyasına yüklendikçe araç performansını arttırmak için de yeni düzenlemeler getiriliyor. 

Motorlu taşıtlar arasında en fazla olan otomobil olduğu için 10-15 bin kilometre arası yapılan periyodik araç bakımı otomobiller için önemli bir yer tutuyor, her bir parçası ayrı önem arz eden oto bakımının neden önemli olduğu konusuna gelince;

Beklenmedik arıza durumlarında oto tamir, motor bakımı ve servis masraflarını en aza indirmek.

Uzun yolculuk öncesi oto bakımı ile güvenli, huzurlu bir  seyir izlemek ve oluşabilecek aksaklıklarda oto tamir sürecini en aza indirgemek.

Araç performasını yüksek tutarak, ''Yakıt Tasarrufunun Püf Noktaları'' konusundaki önemli noktalara destek oluşturmak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Bakımı İçin Yapılması Gereken Kontroller
 

 • Lastiklerde hava kontrolü,
   
 • Ekran lambaları kontrolü,
   
 • Far, stop ve sinyal lambaları kontrolü,
   
 • Elektrik aksamların kontrolü,
   
 • Hidrolik yağ kontrolü,
   
 • Akü, yakıt, hava filtresi kontrolü,
   
 • Egzoz kontrolü,
   
 • Benzin-gaz/gaz benzin geçişleri kontrolü

Araç bakımının önemi kadar önemli bir konu da yolculuk esnasında sizin ve aracınızın güvenliğini sağlayacak araç sigortası ile ilgili bilgi almak ve gecikmeden sigorta yaptırmaktır.

Sigortam.net ile 2014 kasko değer listesi ve 2014 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alma fırsatını kaçırmayın. Uzman müşteri temsilcilerimizden yardım almak için 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'nı arayabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Arabayla Yolculuklarda Dikkat!

Sigortam.net'ten kasko hesaplama yaparak en uygun fiyatlarla kaskonuzu yaptırın, arabanızla yaptığınız yolculuklarda kafanız rahat olsun.

Devamını Oku

2015’in Merak Edilen Otomobilleri

Otomobil markaları 2015 yılında satışa sunacağı merakla beklenen otomobil modellerini duyurdu. Modeller yeni yıldan sonra severleri ile buluşacak.

Devamını Oku

İkinci El Oto Alacaklar Yaşadı!

İkinci el oto alacaklar için önemli yenilikler sunan tasarı meclise sunuldu. Yasalaştığı andan itibaren ikinci el oto alımına büyük kolaylıklar getirecek.

Devamını Oku